Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

По идея на Всевиждаща  bouquet, дайте тук да изредим и книгите с близнаци - главни герои /визирам художествена литература/:

"Двойната Лотхен" - Ерих Кестнер
"Две малки момиченца в синьо" - Мери Хигинс Кларк
"Тринайсетата приказка" - Даян Сетърфийлд
"Случаят със сиамските близнаци" - Елъри Куин
"Възкресяване" - Стив Олтън
"Тъмната Кула V: Вълците на Кала" - Стивън Кинг
"Синове на съдбата" - Джефри Арчър
"Възмездие за греха: Големият залог" - Георги Аргиров
"Лош късмет" - Джеймс Хадли Чейс
"Опасни тайни" - Джанел Тейлър
"Мотив с върба" - Робърт ван Хюлик
"Размяната" - Сандра Браун
"Вирус" - Патрик Линч

За последните 2 седмици аз прочетох 2 такива /книгите ме намериха, а не аз тях - т.е. предложиха ми ги в книжарницата - децата не бяха с мен/.

Ваш ред е.
Цитирай

мерси азафче   bouquet започвам да ги издирвам . само двойната лотхем ми е позната, даже сега е по кината  Mr. Green
Цитирай

Barcelona, Spain

Засега се сещам само за литература, която е за възрастни, но ще поумувам.

Темата за двойниците важи ли?
Цитирай

Засега се сещам само за литература, която е за възрастни, но ще поумувам.

Темата за двойниците важи ли?

Ведра, точно за литература за възрастни е темата.
Детски книжки също, ама освен за Лиза и Лоте аз друга не се сещам.
Изобщо, пиши всичко, което се стиш.
Може и за астрални близнаци, и за двойници - изобщо, за двойни, тройни и т.н. герои.
Цитирай

пишете всичко моля. да мога наведнъж да ги поръчам  Mr. Green
Цитирай

София, Младост 4

А отзиви за книжките. И аз ли като джъмп да си поръчам всички  Wink
Цитирай

Аз не съм чела всички, но последните, които четох са "Две малки момиченца в синьо" - типично в стила на Мери Хигинс Кларк - има напрежение, съспенс, неочаквана развръзка (т.е. неподозиран престъпник) и т.н.
Но от "Тринайсетата приказка съм възхитена" - напомня стила на сестрите Бронте и на "Брулени хълмове" - има всичко - тайни, лъжи, семейна лудост, кръвосмешение, неочаквани обрати и един абсолютно неподозиран финал, който ме изуми. А и досега не бях срещала точно такъв стил - разказ за разказ в разказа (това е най-лаическото обяснение).
Само дето май на авторката няма друг издаден роман в България (а дали има някъде другаде - не знам). Факт е, че правата са откупени в 28 държави - буквално дни след публикуването.
Цитирай

Barcelona, Spain

"Близначки" на Марси Дермански (тийнейджйрски приключения), не е превеждана, ето тук в Амазона е на английски:
http://www.amazon.com/Twins-Novel-Marcy-Dermansky/dp/0060759798/ … 6-5816055?ie=UTF8

"Победитель невозможного" - яка детска фантастика за дете с близнак от друга планета, от 70-те години, на бг май е преведена като Обикновените гении newsm78, но може да се лъжа... От Евгени Велтистов.
В нета свободно се тегли на руски тук:
http://www.fantasy-book.ru/lib/sb/book/813

Имам и доста още, но съм мъгла- не помня автори и ще трябва да се напна за да им възстановя имената.
Цитирай

USA

Shte sam blagodarna,ako njakoi e chel i spodeli za knigi za vrazkata mejdu bliznacite nai-prosto kazano ili za da sam po-jasna ne hudojestvena literatura...of,kak se izrazih,no dano ste me razbrali.
Цитирай

Galfi, тук преди време даваха едно предаване за близнаците. това, което ме порази, беше за две мацки, еднояйчни. живееха отделно, всяка с гаджето си, но в една сграда  Mr. Green и гаджетата им са еднояйчни близнаци  Mr. Green та като им влезнаха в къщите, установиха, че имат еднакви чинии и чаши, демек вкуса им е еднакъв, а и те са си пазарували поотделно, та няма външно влияние
Цитирай

Barcelona, Spain

Shte sam blagodarna,ako njakoi e chel i spodeli za knigi za vrazkata mejdu bliznacite nai-prosto kazano ili za da sam po-jasna ne hudojestvena literatura...of,kak se izrazih,no dano ste me razbrali.

Тук има доста разкази на близнаци за връзката помежду им:
http://www.twinsrealm.com/twintext.html
http://www.twinconnections.com/stories.htm
http://g-b.dk/twins/stories.htm

Галфи, сигурна съм, че в Щатите можеш да намериш много повече информация.
Преди време четях в едно тяхно списание, в което имаше за някаква ежегодна среща на разделените при раждане близнаци. Организацията ги издирва по целия свят и ги кани на срещите. За някои близнаци тези срещи са за пръв път в живота. При срещите се установява неимоверно сходство във вкусовете, начина на обзавеждане, дори съвпадения на дати на сватби и имена на съпрузи при разделените близнаци....Много интересни истории, но коментарите за съжаление бяха под нивото - много сензационни и ненаучни...

Списанието го затвориха за ползване от Европа преди време, ако искаш го потърси, беше нещо като Double vision, не съвсем точно, че съм зле със заглавията newsm78...

Цитирай

Barcelona, Spain

А и досега не бях срещала точно такъв стил - разказ за разказ в разказа (това е най-лаическото обяснение).

Срещала си - това е принципът на разказване в 1001 нощ Very Happy

А някой да е чел една книга, не помня авторката....?

Става дума за еднояйчни близначки, проследява се малко от детството им в Африка и тийнейджърските им години в Ирландия (или Шотландия Embarassed).
После едната се самоубива, а другата започва да изпитва странното усещане, че живее в два различни живота - после разбира, че преживява неосъществените събития от живота на сестра си, а още по-после разбира, че всъщност тя създава във въображението си тези събития, реагирайки така както би постъпила сестра и...
Фабулата е много оплетена, идеята е лутанията в търсенето на идентичност.

Но не помня нито заглавието, нито авторката ooooh!
Цитирай

USA

Vsevijdashta,mislja che se seshtam za kakvo govorish-sestra mi mmi beshe kazala za tezi macki,no zakljuchi,che ne bilo za men zashtoto te bili ednojaichni/tja e po-malka/ Very Happy
Vedra,mersi sashto za informacijata-javno mi e po-lesno da popitam otkolkoto da tarsja sama  Embarassed Smile

Da,znam che tuk se organizirat takiva sreshti/kakto i na vsjakakvi drugi kato nprimer malkite hora-zabravih sindroma,na gei dvoikite s deca i t.n./.Po tozi povod sam se zamisljala tova ne kara li bliznacite da se chuvstvat oshte po-specialni/javno sa takiva,ne znam/,koeto sigurno im vazdeistva,of ne znam....
Цитирай

Barcelona, Spain

Сетих се и друга - "Емил и тримата близнаци" от Ерих Кестнер.
Издавана е на български.
Цитирай

Сетих се и друга - "Емил и тримата близнаци" от Ерих Кестнер.
Издавана е на български.

Аааа, сакън, недей така с любимия ми автор  Crazy.
Близнаците в тази книга са само в заглавието...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора