Отговори
# 30
  • Мнения: 7 201
Дани спи при мен от 2 годишен.Почти нямах сън от постоянното ставане да го завивам(много шава и вечно е открит),а и се будеше мн.рано:7-7.30.Откакто спи при мен се наспивам като хората и той си поспива поооовечко:9-9.30. smile3524

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият ни син никога не е спял при нас на спалнята.
Малката обаче към година и половина след доста мъчително пробиване на кучешките й зъби я взех при мен, защото като се събуди, плачеше и само като я гушна се успокояваше.
Така си остана, сега не мога да я върна в кошарката й, не заспива, докато и аз не легна с нея, но само вечер, следобед си спи сама. Сутрин, понеже ставам рано за работа или по принцип си ставам преди нея, премествам я в кошарата й и тя не протестира, продължава да си спи там до към 10-11ч., а понякога и повече.

# 32
  • Мнения: 5 577
Никога не е спал при нас, освен една единствена нощ - когато беше с 40 градуса Т и нямаше начин (и добре че беше, че за 1 мин, вдигна 40 отново, ама това е за друга тема).

Гушим се, лигавим се, но после по леглата/кошарите. Аз не мисля, че е правилно детето да спи при родителите, поне на мен би ми било крайно неудобно.

Иначе в баба ми/прабаба си спи на една спалня с нея, защото просто не сме занесли още легло там, а редовно го оставяме да нощува там.  Blush

# 33
  • Мнения: 7 821
Не спят при нас.
Всяка жаба да си знае гьола  Wink.

# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми никога не е спала в нашето легло. От около половин година обаче си имаме ритуал "пет минути" Wink - вечер уж пет минути /никога не ясно точно колко са - 5 или 50:mrgreen:/ в нашето легло и после я прехвърляме в нейното /отскоро вече сама се прехвърля/, сутрин по същия начин Laughing.

# 35
  • Мнения: 4 406
...почти всяка  вечер  е между нас на спалнята Crazy ...Явно обича да усеща близостта на мама и тати,защото спи почти непробудно, докато за мене съня свършва, защото спи лошо ,много рита и се върти  Laughing
същата работа сме и ние... като краен вариант приема да отида с него на детското легло...

# 36
  • София
  • Мнения: 7 033
До 1.5 год. си спеше сам в неговото легло, заспиваше си сам, никакви проблеми. Беше болен и аз го взех няколко нощи при мен, защото вдигаше Т, запушваше му се носа, а аз не можех да ставам по сто пъти на нощ. От тогава спи само на спалнята, местя го заспал на неговото креватче, пак идва ... и така. Сама си го направих и сега си го търпя при мен.

# 37
  • Мнения: 442
малката си спи в леглото винаги. голямата спи в нейното само през седмицата, но прибере ли се баща й /той се прибира за почвните дни/ дори и не става дума да си спи в леглото - все едно никога не е спала в него.
... а идват горещини  Tired

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не спят при нас.
Всяка жаба да си знае гьола  Wink.

...и към всеки гьол да има списък на жабите Joy

От бебета си спят в стаята.
Малката направи няколко опита да се нанесе в спалнята ни, но нито на нас, нито на нея и е удобно. И по някое време си грабва възглавницата и се връща в детската. Е, случва се да сънуват нещо страшно. Но каката се прави на смела и не идва, само малката проплаква. Мама става, целува челце, гушваме се успокоително и те заспиват...

# 39
  • Мнения: 8 999
От първия си час в апартамента дъщеря ми е в отделна стая. Не съм имала проблеми, дори и когато я кърмех през нощта /все пак се налагаше да ставам и да си измия гърдата, преди да й дам да суче, така че дали тя е в съседната стая, или е до мен, нямаше голямо значение - ходенето до банята си е ходене/. За сина ми нямаше трета отделна стая и, за да не буди по-голямото дете, решихме да спи при нас. По цяла нощ пъшкаше, мрънкаше и издаваше някакви звуци, които ме караха да спя на пресекулки, защото очаквах, че всеки момент ще ревне. Дори набедихме горкото бебенце, че има колики. Накрая вече не издържах на безсънието и преди да си легнем в спалнята, хванахме кошарката му и я пренесохме в хола. За първи път спах непробудно /това стана на втората седмица след изписването от родилното/, а и бебето - също. Може и да си е пъшкал, но не съм го чула. По цяла нощ си спеше спокойно, будеше се само за ядене /през три часа/ и подвикваше. През останалото време не съм го усещала какво прави, но определено се разбра, че няма колики /просто си издава някакви звуци, може би и дъщеря ми ги е издавала, но никога не съм я чувала/. Като спря нощното хранене преместихме бебето в детската стая и двете деца си заживяха екстра - спяха непробудно по 12 часа на нощ.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спим в една стая, но дъщеря ми си спи в леглото. Може би най-много веднъж или два пъти да съм я вземала при нас, и то когато е била неразположена. Предпочитала съм да търпя мрънкания, отколкото да я приуча да спи на нашето легло. Имам много лек сън, а освен това се върнах на работа, когато тя беше на 4 месеца, и ако спеше при нас, това означаваше да си жертвам здравето.

# 41
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Макси разполага с прекрасно бебешко/детско легло, което достойно се ползва от баща му Crazy Crazy Crazy
Детето не желае да спи между решетки, затова залепихме неговото легло за нашето, махнахме едната решетка и вече всички са доволни.
Но продължаваме с опитите (засега неуспешни) да го научим да спи в собственото си легло.
На мен не ми пречи, че спим заедно. На мъжа ми - също.
А когато е при нас, Макси спи здраво - няма въртене, будене, пиене на вода и прочие чудесии. Което значи, че и ние се радваме на здрав сън Simple Smile

Когато е в Карлово при майка ми, спят заедно на спалнята. И са супер доволни - баба и внуче.

# 42
  • Мнения: 2 237
Калина до към една годинка си спеше в нейното легло без проблем.Приспивах я и я пренасях.След като лежахме с нея в болница обаче,детето страшно се наплаши.Там я будех по три пъти нощем да и бият инжекции,което за нея беше кошмар,пищеше после с часове....
От тогава се наплаши ужасно и започна да иска да спи само при мен,плътно гушнати.До ден днешен е така.За сега нямам намерение да я отказвам,приятно ми е така.А и да знаете че идеално действа като противозачатъчно    Simple Smile

# 43
  • Мнения: 967
До 11мес. спеше в нашата стая като по-често в нашето легло, отколкото в собственото му - кърмех на поискване и нощното кърмене доведе до спането в общо легло. На 11мес. го отделихме в самостоятелна стая и това му понесе доста добре - намали чувствително нощните кърмения и спеше по-спокойно. На 2год  и половина обаче изведнъж започна да се буди отново и да ме вика и прецених, че е по-добре да го върна обратно да спи в нашата стая, отколкото да кръстосвам апартамента нощем като сумнамбул в разходки между спанята и детската. 2 месеца спа при нас на спалнята, после му преместихме неговото легло при нас, защото като спим в общо легло не мога да спя дълбоко и не се наспивам. Сега спи в нашата стая в неговото си легло, но планирам в най-скоро време някак да го убедя отново да се премести в неговата стая, защото в нашата стая спи под прозореца и сега в жегите не мога да отварям прозорец, за да не му духа и ни е горещо. Дано се навие да си ходи в стаята, защото ако не иска няма да го нсилвам. На мнение съм, че децата не бива да се насилват за нищо.

# 44
  • Мнения: 1 485
И ние спяхме в една стая до преди 2 месеца,но вече си има собствена стая и дори не иска да дойде при нас! Wink

Общи условия

Активация на акаунт