Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Някой чул ли е нещо за изтичане на радиация от Румъния? Аз чух за Варна, но ако е от Румъния, потърпевши ще са доста повече български градове. Вече не знам на кого да вярвам, бременна съм и с малко дете и ме е страх да си подам носа навън. Моля някой ако има по-достоверна информация, да я сподели. Благодаря!
Цитирай

София

От къде го чу това? newsm78
Цитирай

Как е изтекла?По Дунава? По море?
Кой е засякъл това?Апаратура?

Лесно е да се пускат слухове.
Цитирай

Варна

А бе, дъщерята на една позната на майка ми... Не случайно пиша слух. Тя работила в Енергото и служебно им предоставили тази информация, въпреки че аз не виждам служебната връзка. Друга "позната" на майка ми го чула по радиото, въобще масова психоза без потвърдени факти. Аз затова и пиша тук, да разбера дали някой има наистина достоверна информация.
Цитирай

Варна

В никакъв случай не искам да притеснявам никого, просто търсех успокоение. Най-вероятно това са празни приказки.
Цитирай

София

Не съм чула,но ако е истина си е направо за притеснение.
Цитирай

Цитат
Слух за изтекла радиация паникьоса вчера жители на пернишкия квартал Изток. Новината плъзнала малко след 14 часа в района на кооперативния пазар в най-големия жилищен комплекс в града. Запознати твърдели, че по радиото са съобщили, че в Румъния има авария в атомната централа и радиационният облак в момента преминава над региона. Притеснени нашенци се втурнали веднага да предприемат превантивни мерки. Някои купили от аптеките йод и започнали да приемат от него, други се прибрали в домовете си и опаковали набързо прозорците си.
Няма никакво основание за притеснение, станало е объркване, съобщи в 15.30 часа зам-кметът по сигурността Дончо Лефтеров. След продължителни проучвания станало ясно, че в 14 часа столичното “Дарик радио” пуснало информация, че на територията на страната се провежда Международно учение на тема: “Авария в атомна централа на съседна държава.” Някой не е разбрал съобщението по радиото и е предизвикал напрежение сред местното население, категоричен е г-н Лефтеров. Междувременно за времето от 14 до 15.30 часа вчера от Гражданска защита извършиха многократни замервания на радиационния фон в квартал Изток. Всички засечени стойности са били в нормата.

Това е с дата 12.05.

Ех, Перник, Перник  Mr. Green
Цитирай

Варна

Излязох, подуших. Няма радиация. Бъди спокойна  Peace
Цитирай

Това е с дата 12.05.

Ех, Перник, Перник  Mr. Green

Добре че скролнах по-надолу темата. Тъкмо мислех да се затваряме семейно в частната ни паник-стая.
Цитирай

Варна

Мисля, че сарказмът е излишен. Рубриката е "Клюкарник" и аз просто запитах дали някой има достоверна информация, за да обори слуховете, които съм чула и за които се надявах да са напразни.
Цитирай

Аз, ако съм на твое място, ще се обадя да бъзикам оная от Енергото,дето се прави на важна със служебната информация  Twisted Evil
Обаче Гугъл не лъже.  Very Happy
Цитирай

Варна

Аз нямам никаква информация от достоверен източник. Струва ми се, че и твоите източници не са достоверни. Някак си агенция ЕЖК (една жена каза) не мога да я приема сериозно. Гледам ти лентичките-в положение си. Пази си нервите от такива вести. Ако има нещо ще се чуе. Нали няма вече затъмнение на информация. Уж.
Цитирай

Варна

Естествено, че цитираните източници не са достоверни, аз го написах и подчертах. Както и да е, не желая престрелки в нета, така че се оттеглям. Съжалявам, ако съм предизвикала някой с тези толкова мъгляви приказки, пък било то и в рубрика, където им е мястото. Спокойна вечер на всички!
Цитирай

Варна

Еви, опитвам се да те успокоя. Има хора, които пускат подобни слухове и гледат сеир. Не става въпрос за престрелки в нета, а за сеир. Пак казвам-ако има нещо, ще се чуе. Желая ти наистина спокойна вечер.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.