Raduno delle Mamme или Мами в Италия - част 55

  • 11 278
  • 264
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 55 на темичката мами в Италия!


Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ

Friuli Venezia Giulia:                                                 Piemonte:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste                   Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
piccola (КАЛИНКА) - Trieste                  Lindita (ДАНИЕЛА) -Torino
AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                     
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di Sopra
svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                           Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                        Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48,Част 49,
Част 50, Част 51, Част 52,Част 53,Част 54



Поради големия интерес:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ





# 1
  • Мнения: 3 425
Пу първа ахахахахахах

Така заваля при нас...добре,че стана преди да се облечем  Crazy

Така и не ми стана ясно защо сме без карта?

Дессита,как е Бобо?

Наоколо съм в това гадно време  Laughing

# 2
  • Мнения: 5 475
 Калче,понеже старата карта не е осъвременена. Rolling Eyes
А тази,която е интерактивна,според Лени е трудна . newsm78
В крайна сметка и от списъка е видно,кой къде живее. Wink  Peace
 
При нас  е доста мрачно,може и да завали  Tired

 Да се похваля купих си билети за концерта на Енио Мориконе на 16 юни ,тук във вила Реале. Peace
 

# 3
  • Мнения: 3 425
Уау,супер Гери!
Искрено ти завиждам:)
Ами Ани да даде адреса ан старата карта да си я ъпдайтваме ние!

# 4
  • Мнения: 5 475
Aз имам някъде един от старите варианти.
 Rolling Eyes
Ако искаш ще ти го пратя на мейла да го промениш. Peace
После може навсякъде да се качи. Wink

# 5
  • Мнения: 1 100
Бонжур Hug

Набързо 4естито, със закъснение, за подписването на Тцугуми и за християн4ето на Бимба    bouquet  И от двете 4акаме мнооого снимки, не се спотайвайте Wink

И тук студено, под 20, от 30 онзи ден #Crazy В4ера бях доволна, 4е няма нужда да се измъкваме рано по разходки, ма днес не ми харесва обла4ното време Confused НиЩо, пак Ще се занимаваме в градината Party

Гери, страхотно, завиждам и аз, фен съм на Еннио Мориконе от дълги години Hug

И друго Щях да казвам..., ма какво беШе Thinking

До после,

Хубав ден
   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 804
Добро утро !
И успешна седмица !
Аз днес имам много работа , че мъж ми ще ми мести шкафовете в кухнята и сега трябва да ги изпразня .
Отделно имам да чистя и всичко останало , което се върши у дома .
Чао , до утре !

# 7
  • Мнения: 764
Здравейте,девойки  bouquet
В4ера ходихме на празника на авиацията,тук на близкото военно лети6те "Пратика ди маре".Гледахте ли по телевизията вие,а???Мноооооооооооооого бе6е хубаво,супер интересно.И нарооод,нарооод....Целият ден има6е непрекъснато акробати4ни изпълнения от групи и едини4ни самолети или хеликоптери,и стра6но много други за разглеждане,влиза6е се в самолети и пилотски кабини....абе кеф от всякъде най-ве4е за децата.Има6е си опа6ки навсякъде естествено,но вървяха бързо,а и не е физи4ески възможно да влезе6 навсякъде.Най-дългата опа6ка бе6е за разглеждане на един самолет на Алиталия newsm78 hahaha Денят завър6и с "Фре44е триколори",разко6 голям.Друг е въпроса 4е през това жреме бяхме изминали километри и се опекохме като раци.За6тото прогнозите бяха за дъжд и ние тръгнахме с якета и 4адъри.....сега сме 4ервени....отделно се паркира6е много дале4,близките паркинги бяха запълнени,но казаха 4е имало над 200 000 4овека...Но има6е организация де и веднага те насо4ваха за място за паркиране.Такива работи....
Лек ден   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 425
Италина,аз ги гледах,но на живо си е тутто ун алтра коза  Party Даже имаше интервю с представител от някаква асоциация и той каза,че ще провеждат обучения и семинари в България  newsm78 ,но не чух къде,как и кога?

# 9
  • Мнения: 6 167
Здравейте, дружки  :lol
Не знам при вас какво е времето, но при нас взе да се разваля.
Тъкмо решихме да ходим на плаж да си проветрим харддисковете и то задуха един вятър страшен.  Sad
Днес беше погребението на свекърва ми, доста спокойно мина.
Сега имаме още 2  дни 'ваканция', мислим да се отдадем на домашни задължения,
които бяха зарязани в последния месец.
Утре сутрин ще правим дарение на хосписа, където почина свекърва ми, и с това мисля
да приключим тази глава, дано следващата е по-весела.

# 10
  • Мнения: 2 617
Лени, аз също искрено се надявам нещата, които ви предстоят да са по-светли и хубави.

Като че ли навсякъде времето днес не е "във форма", на мен ми хааресва, че го няма задухът от преди, но пък и тези резки промени в температурите, не са изобщо приятни. При нас валя през нощта и поръмя сутринта.
Аз прекарах поредната безсънна нощ, в 3 часа момичето, с което ходехме на курс ми прати смс с надеждата, че съм си изключила тел. и ще го прочета сутринта. Тя има един локал с приятеля си и избра да продължава да ходи там, вместо на курс  Shocked аз й се учудвам, защото за мен това би било мъчение, а и няма някаква особена нужда от нея в момента там. После всеки шум вече ме дразнеше.
От 10.30 беше препарто-то, но бяхме само 3 (едната дори трябва да роди всеки момент) и продължи само един час.
Вчера вечерта ходихме на кино http://www.mymovies.it/dizionario/recensione.asp?id=46374, препоръчвам го за тези, които, като мен, обожават Далечния Изток. Мен ме влече ужасно натам, докато на Давиде му дай да се бори за Куба  Flutter  Laughing  сигурна съм, че ако има повече сигурност и работа, няма да се замисля много и ще се премести да живее там  Crazy

Специални поздрави на Бимба, всички нейни близки и сладуранката й за кръщенето в събота!

# 11
  • Мнения: 5 475
Лени,дано само хубави неща да срещаш занапред! Heart Eyes Hug

 Тук един дъжд се сипе... Crazy

# 12
  • Мнения: 438
Здравейте !!!

И тук буря...  buria  а точно днес безброй пране

Деси, и моя мъж е болен, но почти се оправи вече. температура, кашлица и т.н. Чакаме ви. Дано да е хубаво времето. Аз незнам в тая буря дали ще можете да летите с Бобо??

Цу, Дарлинг....давай снимки да гледаме. филмът който си гледала ме заинтригува. Трябва да измисля вариант да отида да го гледам.

Гери, изпратила съм ти съобщение на лични.

Соня и Линдита къде се изгубиха ?  wait

Бимба, да е жива и здрава вече кръстената хубавица. Господ винаги да я пази.

Калче здрасти, как сте ?  wavey

Владето също не е активна...аааамаха  smile3506

# 13
  • Мнения: 6 167
Кой ме питаше за боклуците? Наистина положението е много трагично, изхвърлят се с тонове боклуци ежедневно, а няма сметища и не могат да смогнат с извозването им. По-страшно е положението в периферията, там се трупат с камари.

аз. ситуацията е много сходна с кризите с боклука в софия. Rolling Eyes
с разлика - сезона, в който се случва кошмара. аз бях в бг по време на първат криза, но снега беше затрупал доста,  сега в наполи сигурно е доста топличко и да не извозват боклука е опасно за здравето. ужас.
дано намерят решение, чух онзи ден в новините, че се спряга румъния за възможна дестинация.



# 14
  • Мнения: 3 388
Хей, сладурки, как сте днес? Дано има само хубави новини при вас тази седмица и всички да сте добре!

Тук не спира да вали, не отваряйте чадър у дома, нали знаете, че не е на хубаво

Цунки на всички и до скоро   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт