Зайче, което гризе клетката

  • 6 737
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 589
Но ще взема да питам в магазина дали няма някой препарат, с който да пръскам от време на време.

По-добре питай някой ветеринар, тези в магазините са едни компетентнииии...  ooooh!
Можеш да почистиш с обикновена белина, но после ще трябва да изплакнеш много добре.
Нашият звяр го гледаме в пластмасова касетка, която мия в банята с вода и сапун. После суша на слънце, когато е възможно. Засега не сме имали проблеми с гъбички.

# 16
  • Мнения: 1 426
Благодаря!
А по темата - на зайовците им чупвахме по едно дебело 2-3 см в диаметър клонче, те излапваха кората, а вътрещността просто я смилаха, все едно на ситно ренде са я стъргали. И изобщо съм чувала, че на всички гризачи зъбите им растат както на нас ноктите и трябва винаги да имат нещо твърдо за ядене - орехи, семена и т.н. Даже на едно съседче на свинчо толкова му бяха пораснали зъбите, че не можеше да яде и го водиха на доктор да му ги кръцне.

# 17
  • Мнения: 38
Струва ми се проблемът не е толкова в това, че обича да гризе нещо, а по-скоро в това, че иска да излезе на вън от клетката...вътре има всякакви работи за гризкане-кубчета от дърво, пръчки, едно такова бяло за пилене на зъбки....той си играе с тях, но сутрин в 5 часа  изглежда почва да го вълнува нещо друго.  smile3515

# 18
  • Мнения: 1 426
Ами явно си е животинка с характер!  Stuck Out Tongue
Значи през нощта - банята или възможно най-отдалеченото от спалните място!
Но са много готини клепоушковците, де!

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 16:04 от Nevada

# 19
  • Мнения: 1 234
И ние с мойто зайченце си имахме същия проблем-то тича и дращи с нокти по клетката към 1,2,3 часа през нощта,а аз се опитвам да спя.И понеже ми беше мъчно да го оставя в другата стая самичко си купих тапи за уши Mr. GreenПросто не е толкова в гризкането проблема,а в това че му се беснее по никое време-аз по час,понякога и два го пускам да си тича из къщата,ама пак ме буди нощем.Въпреки че напоследък се понаучи да спи когато и аз спя и само от време на време ми прави номера.....ама те тапите ми седят до леглото Laughing

# 20
  • Мнения: 25 589
Ами доколкото съм запозната, зайците са активни нощем. Така че е напълно нормално да им се беснее точно, когато искате да спите. Изходът е един - добичето на някое отдалечено от спалнята място и всички са доволни и щастливи!  Hug

# 21
  • Мнения: X
Снощи пробвахме в банята и се получи....май вечер ще спи там  newsm66

Ай,милото зайче!Направо си го предствих,наказано в банята. Crossing Arms
Аааа,ще предупредим в Закрила на животните Mr. Green,как наказвате зайчето.Та чак и с бухалка го плашиш Joy

# 22
  • Мнения: 38
Мисля, че тази вечер най-накрая се наспинкахме Laughing Новото му вечерно жилище се намира в душкабината  #Crazy Не протестираше много ,сложих му легенче с талаш и храна...мисля че ще свикне да спинка там Whistling

# 23
  • Мнения: 1 426
Супер сте го измислили! Сигурно ще свикне и самичко да си ходи там, ако му хареса! Нашите си имаха любими местенца!

# 24
  • Мнения: 35
Ако   все още имате същия проблем с гризането-просто купете на зайчето минерален камък от някой зоомагазин.Те трябва почти постоянно да имат такъв зада си пилят зъбите и да си острят ноктите.

# 25
  • Мнения: 1 424
И моят клепоушко прави абсолютно същия номер,гризка решетките на клетката и такъв шум вдига...  Laughing
Решението е да спи в  друга стая,където да не го чуваш  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт