Нормално раждане при късогледство...?

  • 5 674
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте!Аз съм късогледа и са ми доста диоптрите.Чувала съм, че по време на раждане те могат да се увелечат, а дори да ослепее човек.Познавате ли такива случаи,и дали има такива които въпреки този проблем са родили нормално и нямат усложнения от тази гладна точка.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз съм чувала, че могат да се увеличат. Но най- добре се консултирай с лекар, най-точно ще ти даде отговор на въпроса вместо да гадаем.

# 2
# 3
  • Мнения: 46 437
nilata, диоптрите нямат никакво значение.
Трябва да се види налягането на очните дъна, от него зависи.

Иначе имам позната, на която й се вдигна диоптъра, но не от раждането, а по време на бременността.

Лека бременност!  bouquet

# 4
  • Мнения: 176
Аз знам, че трябва да ми види лекар очните дъна,но ме интересува не може ли да мине без това!Щом имам висок диоптър значи и очните дъна не са нарид може би.

# 5
  • Мнения: 46 437
Аз знам, че трябва да ми види лекар очните дъна,но ме интересува не може ли да мине без това!Щом имам висок диоптър значи и очните дъна не са нарид може би.

Не, не е така Grinning
Има жени с ниски диоптри, но с високо налягане и други с много високи диоптри, но нормално налягане Peace Затова никой не гледа диоптрите  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 296
Аз имам диоптър -2,5 , но нямам проблем с налягането на очните дъна и си раждах нормално. Нямам промяна в диоптъра (за сега). Ако държиш да раждаш нормално най-добре да те прегледа очен лекар, но ако мислиш секцио да раждаш няма смисъл според мен да се преглеждаш. Консултирай се с гинеколога който ти следи бременноста. Мисля,че не е задължително да имаш висок диоптър и да имаш проблем с налягането на очните дъна.

# 7
Аз съм с -3.00 диоптъра от преди първото раждане и ходих на специален преглед при офталмолог при който ми огледаха ретината със специлен уред. Общо взето ми обясниха следното, при висок диоптър/ но не видаги-може да имаш висок диоптър и да нямаш проблем с ретината или пък да ти е нисък диоптъра и да имаш проблем/ обикновено имало опасност от отлепяне частично или напълно на ретината, което е необратимо и може в определени случаи да доведе и до слепота. Идеята е, че при раждане всички мускули в тялото, включително и на очния нерв се свиват инстинктивно при контракции и това може да доведе до отлепяне, ако има предпоставки за това. Затова преди раждането се оглежда ретината дали някадае не е наранена, или да е започнала да се отлепя и други неща сигурно оглеждат и ти казват дали би имала проблем с нормално раждане или не. В Пловдив правят такова изследване само на 1 място , общо взето е специфично, не е много популярно. Слагат ти упойка в очите и ти разширяват зениците и после оглеждат дъната. На мен ми казаха че няма проблем да родя нормално и наистина не съм имала никакви преоблеми с очите. Но мисля че с направление няма да можеш да си направиш такова изследване......... иначе не е скъпо, 20-тина лева е и е добре да го направиш колкото може по-близко до самото раждане. Това е , дано да съм била полезна  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 5 270
Слагат ти упойка в очите и ти разширяват зениците и после оглеждат дъната.

Как става това? Ако е директно в окото, не ми казвай  Embarassed

# 9
  • Мнения: 174
Предполагам, че дсс е имала пред вид не упойка, а капки. За проверка на налягането на очните дъна упойка не е нужна. Доколкото ми е известно ретината също може да се оглежда без упойка.

Аз също съм много късогледа и вече имам записан час при офталмолог да види какво е положението. Личното ми мнение е, че е безотговорно от страна на следящия лекар да пусне жена с миопия да ражда нормално без преглед при очен лекар.

# 10
  • Мнения: 1 008
nilata, диоптрите нямат никакво значение.
Трябва да се види налягането на очните дъна, от него зависи.

Иначе имам позната, на която й се вдигна диоптъра, но не от раждането, а по време на бременността.

Лека бременност!  bouquet

 Peace точно така е!
Аз ходих на лекар в 6-тия месец и ми направиха пълен преглед на очите, след което ми казаха, че спокойно мога да родя нормално. Иначе диоптъра ми е -3,5.
Вдигна се малко след първата бременност. сега не съм ходила на лекар, но не забелязвам промяна.

# 11
  • Мнения: 772
Гинеколога ти какво казва по въпроса?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз раждах секцио поради тази причина.Гинеколога ти изписва консултация с офталмолог.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Все пак зависи и колко са диоптрите.Ако са примерно -15 никой лекар няма да рискува с нормално раждане,независимо от очното налягане.

# 14
  • Мнения: 19 272
аз съм с -7  и раждах нормално.тук никой не препоръчва секцио поради високи диоптри.все пак аз на своя глава ходих на очен.налягането очните ми дъна беше наред.ретината се оглежда като се разширят зениците,може и без да се разширяват.хубаво е да кажеш там ,където ще раждаш,за да те следят да не напъваш с главата ,а с корема.
според нови изследвания няма пряка зависимост между диоптрите и отлепянето на ретината при раждане.
http://www.springerlink.com/content/p081447167g053v7/
http://www.dog.org/1999/abstract99/422.html

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 00:34 от bubi0909

Общи условия

Активация на акаунт