На палатка в 4-ти месец от бременността??

  • 2 324
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 051
Момичета, обръщам се към вас за съвет. Аз съм дърт къмпингар и изобщо не мога да си представя почивката на квартира или на хотел, недай си боже на бунгало, обаче тази година ще трябва да ходим двама на море - аз и бебо.. имаме голям надуваем дюшек и спални чували.. всичките ми роднини ме ядат за това пусто море и ме спират да ходя.. не било допустимо на палатка бременна.. щяла съм да настина, на земята не можело да спя и тем подобни.. още не ми се е удал удобен случай да питам за това доктор.. та затова реших да питам вас.. споделете вашия опит и кажете - може ли да занеса тумбачето на палатка това лято и ако мога какви предпазни мерки да взема??

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 16:58 от scorpia

# 1
  • Мнения: 210
Не знам точно на кой къмпинг ходиш,за да ти дам съвет.
Но много се съмнявам,да изстинеш или нищо подобно.Единственото нещо което ще ти е некомфортно според мен, това са баните и тоалетните.
Аз ходя всяка година на Смокиня и ума ми не го побира,как никой нищо не направи с тия пусти бани и тоалетни,страшна мизерия е.Топла вода има късно вечер или сутрин до към 7 и нещо.
Но пък от миналата година направихме следният номер,с приятели с който ходихме по едно и също време на море си взехме бунгало именно за да използваме санитарният възел,не че не го направихме на склад,но свърши чудна работа,така че и това е решение.
Успех

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 883
Аз бях бременна на море на къмпинг, но си взехме бунгало, а през деня стояхме под тентата на приятелите ни. Честно казано няма да ти е много комфортно на палатка. Друго си е да имаш къде да се изкъпеш и преоблечеш без да се сгъваш. Наша приятелка бременна в 4ти месец беше с мъжа си на палатка по същото време и каза че не би го направила повече. Не й беше удобно нито да спи на земята, нито да не може да се облече като хората, а за къпането в общата баня да не говорим. Прежали се една година, особено ако има прилични бунгала на къмпинга на които ще ходите.

# 3
  • Мнения: 3 051
ами става въпрос за къмпинг Градина, а там положението с баните е същото като на Смокиня май.. а бунгалата са просто ужасни.. като се сетя какви са предпочитам да си остана в Софето май... а иначе все си мисля, че 4-ти месец все още ще мога да се сгъвам и да се оправям някакси като легна... за преобличането - има къде... с нас има приятели с големи палатки с големи предверия..

# 4
  • Мнения: 4 700
Мисля, че от медицинска гледан точка няма да има6 проблем, ако не ти е рискова бременността. Но пък дали 6те е комфортно?  newsm78 И дали 6те ти е удобно да спи6 на zемята?  newsm78   bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Може да си вземеш надуваем матрак и да спиш на него. Ние имаме такъв - много е удобен за палатка....и за гости... в големите хипермаркети ги има- практикер, юск. Струват 25 -35 лв.в зависимост от размера отделно се продават помпи за тях около 6-8 лв.

# 6
  • Мнения: 3 051
хехе.. де да се намираха такива за по 25-35 лева.. ние имаме такъв и струва точно 50 кинта... но тая година ако ходим на морето с палатка задължително ще купим двоен, за да съм сигурна, че ще съм на 45 см. от земята за около 100 лева.. тъй че всички мерки за безопасно спане ще бъдат взети  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 673
Не ти препоръчвам да спиш в палатка..Била съм като бременна\вярно, с близнаци\ в 4-5 месец за няколко дни на планина. Просто щях да абортирам..Първо от друсането по планинския път, докато стигнем "къмпинга", после от спането на някакъв обикновен дюшек в малка палатка, после от пороя, който докато се изливаше \придружен от светкавици\ и се наложи да се крия в колата,и всичко това гарнирано с "горската" тоалетна и романтичното поточе, в което се миехме.Кошмар! НИКОГА повече след това не съм била, нямам намерение да бъда толкова "романтична". Naughty

# 8
  • Мнения: 580
Преди три години, бях бременна точно в 4-5 месец бях на Градина.Беше страхотно море.Не съм чувствала никакъв дискомфорт.
За мен лично няма проблем да ходиш бременна на палтака.Просто през дена по малко на слънце, да не пиеш от чешмяната вода и вобще всичко което е противопоказно за бременни жени.Не мисля, че спането в палатка ще те накара да се чувстваш дискомфортно.
А за дюшеците...Ние миналата седмица си взехме от Практикер двоен дюшек за 30 лв /от тези които са с велуреното покритие/, сега са в промоция.
Така, че моето мнение е - купувай дюшек и бягай на Градина.
...и ние ще сме там...

# 9
  • Мнения: 3 051
ама иве, какво разбираш под двоен?
този дето аз съм го харесала прилича на два надуваеми дюшека един над друг е е около 45 см. дебел.. вашия такъв ли е, че ако е, веднага тичам в практикер...

кога сте на градина... дай да си чукнем среща там Simple Smile

# 10
  • Мнения: 580
Аааа не е от тези...аз имах впредвид два персона..иначе е от тънките.Имаше ги и тези, за които говориш и пак бяха намалени.
Ами ние сме там най вероятно от 1 юли цялото домочадие

# 11
  • Мнения: 3 051
ние сме там от 8-ми юли до към 28, така че можем да се видим наистина... Simple Smile а промоцията дали я има още??

# 12
  • Мнения: 580
Ами може, може...ние ще се виждаме от далече с две врещящи и биещи се деца  Laughing
А за промоцията незнам до кога беше

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Миналата седмица бяха на тези цени...сега не знам. Трябва да проверите...аз също говорих за по-тънките  - те достатъчно изолират и са по-подходящи за палатка, другите отнемат доста от височината й и заемат повече място. Ние си взехме такъв с размери 190 см./183см./колкото една спалня е/ и струваше 35 лв. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 051
значи ще се ходи до практикеррр  Party

Общи условия

Активация на акаунт