Най-краткото раждане

  • 1 699
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Айде да видим коя от вас е родила най-бързо. Броейки от първата родилна контракция или от изтичането на водите. Мисля, че ще е полезно и майките ще знаят какво да очакват, когато раждат следващия път. Да не стане после чакала контракциите да станат на 5 мин и накрая родила в таксито.

# 1
  • Мнения: 41
Аз бях в болницата когато ми изтекоха водите. Включиха ми система и след парвата контракция ме замакнаха в родилната зала. И за няколко минути , само при 3 контракции родих. Но всяко раждане си е индивидуално, сега ще видя как ще е второто...

# 2
  • Мнения: 2 757
Аз бях в болницата когато ми изтекоха водите. Включиха ми система и след парвата контракция ме замакнаха в родилната зала. И за няколко минути , само при 3 контракции родих. Но всяко раждане си е индивидуално, сега ще видя как ще е второто...

 #Crazy Извинявай, не разбрах. По какъв повод си била в болницата, когато са ти изтекли водите? Преди да изтекат не си ли имала никакви контракции и изобщо някакви признаци на раждане?

# 3
  • Мнения: 5 391
И аз бях в болницата, когато ми изтекоха водите.Случи се в 21ч вечерта, в 2:25ч родих, общо 5,5часа.Стори ми се адски бързо Grinning

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Първата ми контракция беше към 7 часа сутринта,а родих в 9.35 вечерта.В болницата отидох в 16.30.

# 5
  • Мнения: 1 298
В 7 сутринта ми почнаха контракциите, ама не бяха болезнени. Към 10.30 отидохме в болницата и в 12.15 родих.
Тогава ми се струваше цяла вечност, ама сега си давам сметка че бързо е минало. Laughing

# 6
  • Мнения: 2 039
Влязох в болницата в 23ч. и в 01.20ч. имаше бебе  Heart Eyes baby_neutral

# 7
  • varna
  • Мнения: 1 012
влязах в болницата в 3ч и 8.30ч излезе  първото и след 20мин  второто.

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Водите ми се изтекоха на  точно на термина ми 22.02 в 03.00 часа- без никакви контракции.Казаха ми да отида в болницата  за да съм под наблюдение- цял ден нищо ни разкритие, ни контракции.Оставиха ме съвсем нормално да си чакам да започне нещо.В 21.30 вечерта започнаха първите на много голям интервал,  но много нередовни.Акушерката ме прегледа  имах 1cm разкритие- каза няма да е скоро лягай да спиш.От там като се почнаха едни болки- и аз търпя защото  си мисля че това е само началото.В 2.30 вече  бягах по коридора от болка- пиех едни горещи шоколади , кляках, ставах,правех всевъзможни гимнастики за облекчаване на болката.Викам на акушерката да ме прегледа, тя се усмихва жената  като си мисли че съм още  в началото, а то 8см разкритие.Бегом към родилното - добре че беше през един коридор.В 3.59 родих бебока Сам.
Момичета сега като се замисля  независимо от усложненията  от раждането(2-ра степен разкъсване) ми става толкова мило- цялото преживяване, всяка една емоция са толкова специални и вълнуващи...... много сладко!
Желая ви леко и безпроблемно раждане......и се движете ако имате тази възможност- Помага!
Вили

# 9
  • Мнения: 394
първата ми контракция беше към 12 вечерта, към 2 отидох в болницата и в 5.20 бебка се появи.

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз също бях в болницата когато ми изтекоха водите. Бях там заради високо кръвно. Когато ми сложиха системата веднага ми започнаха контракции на 2 минути, след 2.5 часа родих.

# 11
  • Мнения: 3 069
С големия ми син към 2 часа през ноща започнаха непрекъснати тъпи и много търпими болки.Към 5:30 започнаха направо на 5 минути.Баща ми ме закара в болницата и Олег се роди в 19:25 вечерта.
С втория ми син контракциите започнаха към 3:00 часа сутринта на 6 минути.Към 13:00 часа станаха на 5 минути.Приеха ме в болницата и се оказа, че детето е седалищно.Спукаха ми водите, включиха ми система с окситоцин и се започнаха зверски болки.Когато започнаха да се губят тоновете на детето а аз бях посиняла и на кислород започнаха да подготвят залата за секцио.Но точно тогава започнаха напъните.Емо се роди точно в 23:00 часа.
С третия ми син всичко беше планирано.Възрастна майка с куп проблеми и се роди бебан секцио.
Не можете да си представите какво облекчение беше за мен!

# 12
  • Мнения: 11 607
Емоли, чест е за мен да съм след теб....

Ники, чакам те в Многодетната тема....Леко раждане и никакви проблеми с Бебоците и теб! Hug

Та ... какво да кажа за себе си.....Първото - в 3 се събудих от болки, бях в болницата,защото преносвах...Разходих се из коридора, в 4 ме свалиха в предродилно и в 6,13ч - се появи ТОЙ!

ТЯ - от първата контракция - около 19,30ч., около 20,15 ми изтекоха водите и в 20,47ч родих..

За третото - то там с проблеми бях, раждах май цяла вечност - от 7 сутринта до 15,47ч.,ама нали е живо и здраво......

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 10:38 от Мама Цоцоланка

# 13
  • Мнения: 867
Около 6 сутринта ми беше първата контракция и точно в 8.45 родих. Бях с 7 см разкритие като отидох. Имаше време за епидурална и докато да ме подготвят имах пълно разкритие, спукаха ми водите и направо на магарето. Въобще не съм ходила в предродилна.

Това за мен е  супер бързо раждане, особено за 1-во дете.

# 14
  • Мнения: 76
Към 7 сутринта ми почнаха контракциите, ама бяха на голям интервал и безболезнени, но вече към 15 ч. станаха на 6-7 мин. и се обадих на доктора ни. В 17.30 ч. ме приеха и в 20.00 ч. се роди сладката ми дъщеричка Вики  Heart Eyes
Всичко ми мина толкова бързо, че почти не усетих кога бях на магарето и бубка се роди Simple Smile)))
Пожелавам на всички очакващи мамчета бързо и безболезнено раждане  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт