Случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца?

  • 4 578
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 825

Ооо, грешиш!  Mr. Green Знаеш ли какви опасни гамени са тези дангалаци малко над годинка!  Crazy И много добре осъзнават какво правят, мда.  На твое място ще бягам далече от тях, честно ти казвам!  Peace


 hahaha hahaha hahaha

От смях забравих да отговоря по темата Blush
Има деца, които са ми просто неприятни, сещам се за 2 такива. Нямам причини, просто не ми допадат Rolling Eyes
Преди да проимам дете много се дразнех като седна някъде и разни деца да пищят, врещят и т.н. Сега прагът ми на поносимост се е вдигнал до небето и хич не ми прави впечатление.
Една баба ме издразни днес, ама не е по темата, ще потърся друга подходяща, в която да го споделя Wink

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 16:34 от Lady Charm

# 31
  • Мнения: 3 447
Всъщност има деца, които ми стават антипатични на пръв поглед без конкретна причина. Точно както има и такива възрастни.

# 32
  • Мнения: 5 391
Дразнили са ме чужди деца, да.Ама не до там да ме изкарат извън нерви, старая се да се задълбавам.

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дразнят ме майките на такива деца, които подпират кълки по градинките, пушат фас след фас, и се правят, че не забелязват. Децата не са виновни за нищо. Реагирам само когато пречи на детето ми..............
И аз съм на същото мнение!  Hug

# 34
  • Мнения: 4 406
Всъщност има деца, които ми стават антипатични на пръв поглед без конкретна причина. Точно както има и такива възрастни.
ох, тъкмо това мислех да пиша... ми такава съм си.
снощи последно- тръгваме си от градината, а там моя дребен игра с една кака от 4 група. отварям си чантата да извадя мобилния и каката като се хвана за чантата- какво имаш вътре? аз тегля към себе си, тя- към нея... повиших й тон, за да се откача... може би ще става митничарка и тренира от сега  Wink

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ми това, че вдигат шум или са буйни, не ме дразни, но се сещам за едно-две познати деца, които по принцип ме дразнят ужасно, щото са супер агресивни, капризни и склонни към разруха и насилие.

Мен такива също много ме дразнят. Като става дума за деца-дразнители се сещам за едно дете на наши познати - още от 1-годишно правеше напук. Като му кажеш НЕ, все едно си казал ДАВАЙ! Грешката им беше, че поне пред мен нито едно НЕ не е било "доведено докрай". Кажат му 2-3 пъти "не пипай" и накрая го зарежат да си прави каквото си иска.  
Последния път като се видяхме (вече на ок.3 години) се търкаляше пред един магазин с цел да му бъде купено нещо и риташе майка си.   Sick

# 36
  • Мнения: 4 195
Ха сега! Я да видя дали ще ми се оправдаят очакванията...

Та - случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца? С действия, думи, поведение изобщо? Ако вдигат повече шум, ако по някакъв начин дразнят вашето дете (без да го малтретират!) и изобщо - обичайните неща, които децата правят?
Показвате ли раздразнението си някак, реагирате ли на дразненето или премълчавате? Или като правило не се дразните от други деца (може би - нито от вашето)?
ако 12 годишните са още деца - да, сега 4-те почивни дни, племенницата на мъжа ми ме изкара извън равновесие......за съжаление сега се чувствам глупаво, не бях права да избухна, просто на момента забравих че е дете и то просто така си търси внимание. Уф, как па сега я пусна тая тема бе, не стига, че не мога да си намеря място, че се държах грубо с детето, ми и сега още по - зле се почувствах.  Трябва да му звънна да му се извиня, деца са, ако някой така избухне срещу моето ще му се стъжни.
Ще разкажа де - тя е на 12, майка и е в Италия, гледа я баба и, баща - известен, но незаинтересован. Винаги ние сме я гледали - разбирайте свекърва ми, която е сестра на баба и. Детето винаги е било добре дошло у нас, понякога със седмици остава и аз много я обичам. Доста е..............буйна, своенравна, мрънкаща, не слуша, постоянно се отяжда, абе - дете без възпитание и контрол, но аз много си я тача, не е виновно в крайна сметка, опитвала съм се винаги с добро - уча я да си поддържа маникюра, да се реши, да изглежда добре, да говори тихо на обществени места, да се държи възпитано - просто никой не я е учил на такива неща, както и да е. Сега дойде у нас 4-те почивни дни - обаче не престане - дразни сина ми, ама постоянно, той мрънка, пищи, тя продължава, аз я моля да спре - не и не, не спира. Тръгнахме до София - държа се безобразно, умрях от срам с нея = фасони, тръшкане - ужас, оня дребния дето е на 2 години се държи в пъти по - добре от нея. Заведохме я на риба, бяхме с още едно дете, то заспа в колата - тя не млъкна, вика, крещя - събуди детето, през 2 минути - како гладна съм, како искам да си ходя, како не знам си кво, како не знам си що.Имаше 1 плик сладки , ама цял плик - изяде го не остави на другите две деца една сладка, не ми е за сладките, но трябва да мисли и за другите деца около нея - и на мен в един момент ми преля и като викнах, ама така и се накарах, казах и като се върнем от риба да си взима пликчето и при баба си и повече да не ми се мярка - ужас, тя сърдита, аз също - тръгна си - сега се чувствам ужасно, казвам ви ужасно, но не се сдържах.........не знам, ще и се извиня.....не съм очаквала,че дете може така да ме извади от релси......

# 37
  • София
  • Мнения: 1 105
Уфф, точно вчера за първи път ми се случи. Ние сме на 7 месеца и разминавайки се с друга количка едно хлапе малко над годинка се озъби и присви очи агресивно. Направо изтрещях. А моето гледа в недоумение... Cry Точно по темата - никой не е наранен, обаче ми се доплака. Какво можеш да направиш - нищо. То и другото е дете и сигурно още не е много наясно какви ги върши... #Cussing out

Тцтцтц...как може бе Crazy. Горкото ти дете, гледало е недоумяващо и си е мислело колко невъзпитано е другото. Чудя се как не му е изнесло лекция, че не е хубаво така.


По темата: има деца, които ме дразнят. Бях свидетел на случка подобна на Как' Сийкината. Само дето майката не издържа и опердаши детето, а хората на опашката й се скараха как можела така. Ей такива келеши ме дразнят.

# 38
  • Мнения: 8 999
Децата са си деца - дразнят ме родители, които не контролират действията на чадата си. Няма значение дали са на 1 г. или на 20 г.

# 39
  • Мнения: 790
Да, дразнят ме. НО моите критерии са леко изместени, защото детето ми е доста кротко, държи ме за ръка, като кажа да се спре - спира и т.н. 
Заслугата не е моя, просто е кротък по характер. Това обаче ме прави малко неподготвена и нетолерантна към поведението на някои деца.
Забележки почти не правя. Само ако има опасност от падане, прищипване и други такива екстри - обикновено казвам само "леко, малкия" или "внимавай".

# 40
  • Мнения: 27 524
О, да, разбира се, много често, даже  Mr. Green
Дразнят ме разлигавените, тия, дето се тръшкат, шумните, очевидно с неприятен външен и чистоплътен вид, нахалните и грубите. Мале, те май всички ме дразнят...  Laughing и моето често ме дразни, нищо, че е добричко и много кротко  Confused

Да, дразнят ме. НО моите критерии са леко изместени, защото детето ми е доста кротко, държи ме за ръка, като кажа да се спре - спира и т.н. Заслугата не е моя, просто е кротък по характер. Това обаче ме прави малко неподготвена и нетолерантна към поведението на някои деца. Забележки почти не правя. Само ако има опасност от падане, прищипване и други такива екстри - обикновено казвам само "леко, малкия" или "внимавай".

Ха, това все едно и за моето си го писала  Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 418
Дразнят ме някои, както и моето. Забележки много рядко - когато ми писне да гледам моя разплакан, защото го драни или щипе без причина. Има си и едно другарче, което всеки ден е у нас и то понякога ме дразни, но забележки не правя, а ако правя са насочени и към двамата.По едно време си мислех, че съм се смахнала щом се дразня на дете, и то защото мляска. Сега просто не ги слагам на масата с нас.

# 42
  • Мнения: 3 491
Не, защото и аз понякога съм била и все още понякога ми се случва да съм в ситуация моите деца да отговарят на описанието "дразнещи", което се размята тук. Прекарвам достатъчно много време с тях, вече години наред, и съм ги виждала в разнообразие от прояви. По обобщенията и обстойните приказки си падат бабите, защото ги виждат от дъжд на вятър, и имат статични образи в главите си.  Не съм била обаче безучастна към поведението на децата, нито знам родители, които да са безучастни към такова поведение. Нито мога да си представя някой съзнателно да го желае. Накратко: психиката ми е имунизирана.
Доброто, което можеш да направиш, е: да отправиш към другия родител майтап в жест на съпричастност (ако и на тебе ти се е случвало); да се измайтапиш с детето; да направиш приятелска забележка на детето, защото понякога от чужди хора децата се респектират повече - това е подкрепа и за родителя, повод да каже "ето виждаш ли, и тази жена мисли така" . В ситуация, когато детето ти е "дразнещо", всеки жест на помощ е благо. И не знаеш дали утре същото това дете няма да е за пример, или може би след час? Нито пък знаеш как ще се развие твоето дете и дали няма утре (или може би след час) то да е дразнещо. Уважавам родителската солидарност. Родителството е достатъчно сложен занаят, малко повече колегиално отношение не би навредило.

# 43
  • Мнения: 1 470
    Най-вече съм се дразнила ако подстрекават децата ми.Аз примерно им казвам че нещо не е редно,успявам да ги усмиря някак,а другото дете например продължава да ги ръчка...Обикновменно майката на отсрещното дете,е пълен непукист,иначе и тя би му направилба забележка...Е тогава подивявам.Правя забележки,първо на детето,после на мвайката.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ох, да, дразнят си ме някои безпричинно, просто не са деца мой тип  Mr. Green
Сещам се за едно веднага, но при него е с причина - веднъж блъсна моето мн. грубо и нарочно. Иначе е ангелски красиво момиченце, ама зло. СЕга, като се засечем по площадките, го гледам лошо, злопаметна съм, кво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт