Може ли козе вместо краве сирене

  • 3 048
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Може ли на 6 м. бебе с Алергия към белтъка на кравето мляко да давам попара с козе сирене сутрин

# 1
  • Мнения: 46 434
Сирене след 10-ти месец, даже годинка.
И за глутен ви е рано ...

Защо бързаш? Още повече, е детето е с алергия  Confused

# 2
  • Мнения: 142
а с какво да я храня в 10ч.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 965
Може да даваш каша без глутен или просто мляко.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Може да даваш каша без глутен или просто мляко.
Peace

# 5
  • Мнения: 432
Може да даваш каша без глутен или просто мляко.
Плодово пюре,или питай доки за идеи

# 6
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
ние бяхме с атопичен дерматит-което също е алергия и педиатърката ни каза като направим 7 мес.да започнем с попара с козе сирене,но все пак се допитай до лекарката преди да дадеш Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Пийте си пак мляко.Бебето има най-голяма нужда от него все още.

# 8
  • Мнения: 656
Ние сме с АБКМ и хапваме соев кашкавал Grinning, малкия даже много го хареса.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
а с какво да я храня в 10ч.

На вашата възраст в 10ч. ние си пиехме АМ. Различна закуска въведох чак в 8-ми месец. Предполагам, че на обяд даваш зеленчуково пюре и може би следобед плодово или каша - това на този етап е повече от достатъчно. След 1-2 месеца можеш да редуваш каша и плодово пюре сутрин за втора закуска (първата си остава АМ) и за следобед.

# 10
  • Мнения: 1 691
За козето мляко (съответно продуктите от него) знам, че е много близко по състав до кърмата и съответно се препоръчва при бебета с АБКМ. Най-малкото е по-добре да започнеш с такова, вместо с краве.
Педиатърката, която гостува в "Бон Апети" при Иван Звездев, изрично отбеляза, че е добро и може да се дава (но май каза след 7-8 месец).

# 11
  • София
  • Мнения: 5 718
на мен пък ми мирише гадно  Embarassed
а и наистина - може да даваш каша или АМ+безглутенови бисквити и плодово пюре, аз също правя така
 

# 12
  • Мнения: 2 908
Ние сме на 6 месеца и в 10-11ч пием АМ-най-много скоро да и го смеся с малко Плазмон-това е.Защо ти е попара толкова рано?Аз мисля да и правя попара от другия месец-тя така или иначе не иска да яде неща които не са ситно пасирани.
Виж тук-това си е примерна схема за захранване:http://www.bg-mamma.com/site/content/view/131/51/

# 13
  • Мнения: 5 362
Защо бързаш? Още повече, е детето е с алергия  Confused
Peace
Така и не го харесахме пък ние това козе сирене и мляко Wink

# 14
Ние сме на 6м. и 10-тина дни. Имаме непоносимост към кравето мляко и мисля към края на 7-я да и давам попара с козе сирене /по-късно ще пробвам и соево - било също много полезно/ , но ще я правя с царевичен сухар /дано намеря/, засега съм намерила царевичен хляб, но и той ставал. /ние имаме и алергия към глутена - затова ни трябва царевичен сухар/. При АБКМ много често бебетата имали алергия и към соята - за това ме е страх да пробвам със соево сирене. Ако решиш да захраниш с попара - внимавай с глутена. Дано съм ти бела полезна.

Общи условия

Активация на акаунт