Как да намаля изпотяването?

  • 843
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 432
Здравейте,
искам да попитам вашите деца изпотяват ли се пове4е от нормалното /като за нормално приемам да не подгизват в пот като моето/ и ако да ,как го предотвратявате ?И дали изобшо може да се избегне това.Горкото ми дете ходи по едно тънко потни4е и гащи4ки и постоянно е вир вода ,гънки ,лакти,коленца,дори под о4ите капе пот.Държа го на хладно ,ходим по сенките ...... и пак Tired
Чувала съм 4е се прибавя по малко сол във водата при къпане.На вас помогнал е този метод? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Ние имаме същия проблем  Sad Особено се поти главата. Педиатъра казва, че това е нормално  Rolling Eyes Не знам какво да правя. Ще следя темата. 

# 2
  • Мнения: 1 733
Това със солта изобщо няма да го коментирам! Пропускам го покрай ушите (очите) си. Иначе - и ние много се потим...При нас винаги лицето му се поти и косичката му е мокра. Не знам и аз какво да направя. Според мен е по-скоро до ген. Баща му е същият, както и дядо му, и вуйчо му...

# 3
  • Мнения: 941
вече сме на 1г.,като беше по-малък му се потяха дланите,главата,ходилата.Педито каза,че вегетативната нервна система още е недоразвита и затова е така.Сега,ако се наложи да го приспивам на ръце,главата му отзад става мокра,поти се,но общо взето много по-малко.Когато е хладно времето детето ти пак ли е толкова потно?Ако е така,консултирай се с педиатъра,все пак ми се вижда доста това,което описваш Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И Тери много се потеше,а и сега се поти най-вече по главата.Нищо не помага.Дори спи отвита и е същата.Татито и той е така.

# 5
  • Мнения: 2 936
Алекс като бебе много се потеше...и сега е същото!обличам я с малко дрехи и така...в сравнение с останалите деца е най-тънко облечена и пак се поти!
за намаляване на потенето според мен няма как  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 432
Мерси ,зна4и не сме само ние.Явно и това ще ''израсте''  Wink

# 7
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Записвам се да следя темата. И ние сме така. Непрекъснато главата й е все едно потопена във вода, най-разсъблечена е от всички деца и все е потна. Това за солта и аз съм го чувала, но не мисля, че ще помогне, дори някъде из форума четох, че можело да навреди.

# 8
  • Мнения: 19 272
това някъде четох,че се дължи на вегетативната нервна система.попитай педиатъра.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Успокоих се, че не е само моето дете.
Големия ми син не помня да се е потил толкова много, но малкия има доста коса и главата му много се поти. Постоянно е в движение и това също го поти...а и вкъщи е доста топло, въпреки отворените балконски врати.

# 10
  • Мнения: 5 103
И на дъщеря ми се поти главата Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И синът ми много се поти особенно като го приспиваме.Много се притеснявам да не настине.Вечер много се отвива,а той е потен.

# 12
  • Мнения: 256
И при дъщеричката ми това потене е особено изразено нощем. Страхувам се да не настине, т.к. възглавницата и е мокра, а да не говорим за бодито...Ще следя също темата.

# 13
  • Мнения: 215
Брей, а аз си мислех , че  моето бебоче е от малкото изключения, които много се потят. А то май е изключение ако не се поти! И ние сме като вас. Даже за 2 път го постригах, че все му е мокра косицата.  smile3549

# 14
  • Мнения: 3 499
И Моника се поти ужасно много напоследък. Една нощ се събудих и гледам спалното чувалче е мокро и отвън  Shocked, тя цялата мокра - чувалчето е лятно и съвсем тънко, отдолу е само по тънко боди с къс ръкав и боса. Не знам как се предотвратява обилното потене. Съмнявам се, че има начин. В никакъв случай не се слага сол във водата. Мен ме интересува просто вредно или не е това обилно потене  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт