Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 29 май 2007, 15:53 ч.

15 дни отпуск по бащинство ???

  • 3 034
  • 30
  •   1
Отговори
здравейте

някой чувал ли е за нещо подобно.
На мой приятел му се роди дете и  шефа му го е пуснал 15 дни отпуск по бащинство които му се полагали по закон. Това било  някаква скорошна разпоредба.
странното е че нашата счетоводителка не е чувала за такова нещо, а и аз се разрових в нета и нищо не намерих.
валнува ме защото наскоро и аз станах щастлив татко и не бих отказал малко допълнителен отпуск

# 1
  • София
  • Мнения: 7 071
които му се полагали по закон. Това било  някаква скорошна разпоредба.

Няма такава законова разпоредба нито в Кодекса на труда, нито в Закона за държавния служител  Naughty
По всяка вероятност предстои, но в момента със сигурност няма такова нещо.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 950
Моят мъж ползва 5 дни (работодателя може да разреши до 7 дни) отпуск, а това беше септември месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 071
Моят мъж ползва 5 дни (работодателя може да разреши до 7 дни) отпуск, а това беше септември месец.

Работодателят сам е решил да пусне работника или служителя в такъв отпуск, но той не е допълнителен, а сигурно му го е приспаднал от полагащия му се платен годишен отпуск.
Къде е регламентирано това за 7-те дни?

# 4
  • Мнения: 3 479
Няма такива промени в КТ все още. Това за 15те дни е предложение на БСП, което излезе публично за първи път на 14 април, на някакво тяхно заседание или пленум newsm78 Не помня точно какво беше мероприятието.
За сега е в рамките на добрите пожелания, реализацията е далеч.

# 5
  • Мнения: 2 084
Защо не направят татковците подписка, за да получават и те специален отпуск за децата в семейството. Нали и татковците са част от семейството и живота на децата си? Те политиците може и да не знаят това. Не е зле някой да им го каже.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 950
Моят мъж ползва 5 дни (работодателя може да разреши до 7 дни) отпуск, а това беше септември месец.

Работодателят сам е решил да пусне работника или служителя в такъв отпуск, но той не е допълнителен, а сигурно му го е приспаднал от полагащия му се платен годишен отпуск.
Къде е регламентирано това за 7-те дни?

Мъжът ми е военен и го има в техен закон.

# 7
  • Мнения: 3 479
Моят мъж ползва 5 дни (работодателя може да разреши до 7 дни) отпуск, а това беше септември месец.

Работодателят сам е решил да пусне работника или служителя в такъв отпуск, но той не е допълнителен, а сигурно му го е приспаднал от полагащия му се платен годишен отпуск.
Къде е регламентирано това за 7-те дни?


Мъжът ми е военен и го има в техен закон.
Е, то военните в много отношения са друга държава. Обаче като става дума за всички останали хора на трудов договор, няма такъв отпуск.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 071
Мъжът ми е военен и го има в техен закон.

За кой "техен" закон става въпрос? Интересно ми е да го видя черно на бяло.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 299
Има го като идея, но още не е гласувано. Много се надявам да се гласува, защото идеята е страхотна. Бащите не по-малко иска да бъдат близо до децата си. За сега обаче си зависи от шефа да ви даде отпуск

http://www.trud.bg/Default.asp?statid=44982&rubr=0&izd=2 … id=15&iy=2007

http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-04-15&article=185696

http://bglog.net/bebelog/8346

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=920467

# 10
  • Варна
  • Мнения: 950
Мъжът ми е военен и го има в техен закон.

За кой "техен" закон става въпрос? Интересно ми е да го видя черно на бяло.

Или "Правилник за кадровата служба", или в ЗОВС (Закон за организацията на военната служба - мисля че така се "превеждаше").

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 473
ЗОВС - Закон за отбраната и въоръжените силиSimple Smile
Вярно има такъв отпуск - чл.258 - от 4 до 7 дни. И аз не го знаех.

# 12
  • Мнения: 2 232
Да, военните имат право на такъв отпуск съгласно ЗОВС, а за останалите ако има договорено в колективен трудов договор право за ползване на такъв отпуск също може да се ползва, както и допълнително възнаграждение под формата на социална придобивка.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 071
ако има договорено в колективен трудов договор право за ползване на такъв отпуск също може да се ползва

Не може в колективен трудов договор да е договорена клауза, която противоречи на Кодекса на труда /а в КТ не е регламентирано право на ползване на такъв вид отпуск/. Такава клауза е нищожна.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Е, Нати, в случая не става въпрос за конфликт с висшестоящ нормативен акт... Допълнителен отпуск, договорен с КТД или уреден с друг закон или подзаконов нормативен акт не е противоречие... Ако беше така, ЗОВС щеше да противоречи на КТ...

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт