Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Аз я правя в тавата за фурната като големина -2бр. кори фамилия  ,800гр захар и 800 гр.вода -това е сиропа с малка щипка лим.киселина.Нареждам тавата с 4 или 3 кори и мажа с течен шок.разстопен леко на микровелето /правя няколко пътечки и размазвам с лъжица/слагам пак толкова кори и ръся с смлени орехи 1 с.л.какао и малко канела /200гр /са орехите .и така редувам на 3-4 кори мажа с шок.и ръся с орехи .Стоплям олио до завиране и с една лъжица поливам по мъничко м/у отворите на НАРЯЗАНАТА ВЕЧЕ баклава пека на 200 гр.до зачервяване .заливам изстиналата баклава с топлия сироп или обратното и я задушавам с чисто найл.фолио или торбичка билла   и кърпа .Изцеждам я на решетка от фурната .Добър апетит!

--------------------------------------------------------------------------------
Цитирай

Цитирай

zen,
Поздравления за тази вкусотия  smile3501
изглежда невероятно.
Не разбрах обаче количеството на течния шоколад и отцеждането след колко време го правиш и защо newsm78
Ще се пробва непременно
Цитирай

Страхотно изглежда! Откога чакам за рецептата! Very Happy Благодаря, zen, ще я пробвам първо на половин доза. Сигурно става доста от двете опаковки кори newsm78

bouquet  bouquet  bouquet

Цитирай

Използвах 2/3 от 750гр.течен шоколад,а може и да не се отцежда просто така я харесваме семейството ,напомня ми шок.баклава която си взимаме от Турция.И наистина става голямо количество  35
Цитирай

Sofia

Божествено изглежда!Браво!!!
Само едно въпросче-колко олио?И дали да не пробвам с масло?
Цитирай

Аз сложих 1 ч.ч.олио ,с масло не съм пробвала,просто гледай да минеш всички разрязани отвори с нагорещената мазнина,така се оформят по-хубави парченца  Stop
Цитирай

Crazy Crazy Страхотно изглеждааааа   bouquet
Цитирай

Embarassed !Пробвайте я,чакам отзиви!
Цитирай

Sofia

Ох! Лелелееееееее! Напълни ми се устата със слюнка. Нямаш милост, мила! Sad
През почивните дни ще изненадам съпружеското тяло!  chef
Цитирай

СОФИЯ

Най сетне се появи рецептата страхотна е - ще сложа линк в темата на Лео нали някой  там питаше за нея  Rolling Eyes
Цитирай

Някъде на път....

Crazy Crazy Страхотно изглеждааааа   bouquet
Дааааааааааааааааааааааа   bouquet   bouquet   bouquet
Цитирай

Sofia

ZEN вчера направих 1/2 доза и вече почти я няма. Много вкусно нещо.
Благодаря ти!  bouquet
Цитирай

Радвам се ,че ви е харесала!
 Hug
Цитирай

BABYLAND

Имайте милост, бе хорааа.  35
  ЗЕН, благодаря ти за рецептата, мила!   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора