Отговори
  • Мнения: X
Синът ми е вече голям(3-ти клас) и се рови навсякъде в компютъра.Има негови игри и филми и вече знае, как да ги намира.Но проблема всеки път ми е,да не би да намери някой от филмите, които не са за него Mr. GreenТа всеки път, като седне на комп., едното ми око е все там, а пък за притеснението, да не говорим. Mr. Green
Та питането ми е:има ли начин да се кодират тези филми(18 +) LaughingИли някаква парола да им сложа.И най - вече как?  newsm78

# 1
  • Мнения: 6 992
Купи му негов Simple Smile Ама тогава ще се притесняваш да не си тегли, хм...

# 2
  • Мнения: 2 161
Запиши ги на дискове.

# 3
  • Мнения: 234
Ще следя за отговори,че и при нас го има този проблем.

# 4
  • Мнения: 6 155
Направи ги скрити Wink

# 5
# 6
  • Мнения: 4 841
От сутринта задавам подобен въпрос, но явно не съм "уцелила" под-форума, или просто никой не ще да си издаде "скривалищата": http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194138.0

# 7
  • София
  • Мнения: 5 828
Купи си от изтриващите се дискове и записвай на тях, като го изгледаш - триеш.
Един диск все има къде да скриеш  Grinning

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 178
Кликваш с десния бутин върху папката/филма, избираш Properties -> най-отдолу в прозорчето слагаш отметка на Hidden Wink

По-добре - на дискове и в някой шкаф Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 029
Кликваш с десния бутин върху папката/филма, избираш Properties -> най-отдолу в прозорчето слагаш отметка на Hidden Wink


а синът й после чуква в folder options show hidden files и всичко улетя:)))

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Кликваш с десния бутин върху папката/филма, избираш Properties -> най-отдолу в прозорчето слагаш отметка на Hidden Wink
Да, ама е добре да знае и как да ги вижда после, че има да си ги търси hahaha От Tools - Folder options - на страницата view има списък с настройки, там слагаш (или съответно махаш) отметката на Hidden files and folders - Do not show hidden files and folders  Wink
п.п. е, да, ако и синът го научи този номер, файда нямаSimple Smile

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 178
Така де, хич не е глупава днешната младеж. Аз затова написах от долу
...По-добре - на дискове и в някой шкаф Simple Smile
Още по-добре, ако се заключва Sunglasses

# 12
Затова системните администратори са изобретили различните потребители с пароли. Най-лесно е да му направиш отделен юдзвер с окастрени права (тамън може да забраниш и да инсталира) и няма да може да вижда нищо, което изрично не си разрешила.

# 13
  • Мнения: 2 199
Сложи филма в архив и когато го компресираш му сложи парола дето само ти си я знаеш Wink и всеки път когато синът ти се опита да отвори архива , ще се наложи да въвежда парола Simple Smile Crazy

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мен ако питаш синът ти вече ги е гледал. Сериозна съм. Тъй че не се 'аби да ги криеш.

Общи условия

Активация на акаунт