Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Откакто стана на 2 години с моята дъщеря сме буквално дупе и гащи. Иска да суче непрекъснато. Преди не е било така. Гледам че и зъби не се появяват в момента. Понякога я усещам, че иска да суче просто защото се занимавам с нещо различно от нея. Да не говорим че няма заспиване без тити. А преди беше започнала да заспива и следобед и вечер без да суче. Само си лежеше до мене и сама се приспиваше. Вече се чудя дали пристрастяването не е в резултат на някакъв проблем, да се страхува от нещо, например, и така да намира успокоение...Хайде, майки на големи кърмачета, дайте мнение!
Цитирай

София

Аз мисля, че  наистина има повече нужда от теб.
Ти сама знаеш дали се е случила някаква промяна при вас...
Как го направихте това със самостоятелното приспиване?
Аз легна ли до него, веднага започва да ме подканя да вдигна блузата Wink
Моят съвет към теб е да си и даваш тити,  явно само така се успокоява...
Цитирай

Бургас

terra и при нас нещата стоят по същия начин. Мисля че просто децата имат нужда от гушкане и внимание. Според мен всичко си зависи от детето, неговата индивидуалност и характер, а не толкова от това че има някакъв проблем. Единствено когато сме навън и играе с децата не сеща за цици.
Цитирай

Paris

terra, ти предполагам искаш мение от майките на по-големи от твоето дете, но да кажа и аз като майка на наборче, че и при нас е така...не виждам естествено отбиване в близките години.
Цитирай

Sofia

Ще следя темата, надявам се да се обади някоя мама с опит. Ние още не сме стигнали 2 години, но пристрастяването настъпи около 1г. и 3-4 месеца и от тогава се чудя как ще стане номера с отбиването. Явно е много по-трудно при по-големи деца... ако някой знае "хватки" нека ги сподели, че не ми се кърми повече от 2г.
Цитирай

София

terra, ти предполагам искаш мение от майките на по-големи от твоето дете, но да кажа и аз като майка на наборче, че и при нас е така...не виждам естествено отбиване в близките години.
ania, напротив. Чакам съвети от майки с деца на нашата възраст, и на по-големи, разбира се, които вече са преминали през такъв етап.
Аз подозирам, че откакто започнах отдалеч да и обяснявам, че големите деца не сучат и т.н., т.е. да я подготвям за евентуално отбиване, тя още повече заиска Thinking Явно съм постигнала обратен ефект. Друго, което ми идва наум, са зъбите, но както писах, такива още не се виждат.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.