Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 май 2007, 20:29 ч.

ЛИПОСУКЦИЯ-ЗА ИЛИ ПРОТИВ

• 6 818
  • 29
  •   1
Отговори
  • Варна
Мили мами,
 Хайде да си поговорим за излишните килца Sad.Родих преди година и два месеца а все още не сам смъкнала излишните тлъстинки въпреки диетите, спорта и  всички ограничения на които се подлагам.Замислям се за липосукция но ми се иска първо да се посъветвам с вас.Моля споделете с опит или без -все ще е полезно.

# 1
  • Варна
ЗА-ако след липосукцията си промениш начина на хранене и започнеш да се храниш здравословно-ограничаване на сладкото до минимум, повече пълнозърнести продукти, богати на фибри, повече зеленчуци,богати на фибри, чисти мазнини-зехтин, краве масло, плодове. Всичко това в умерени количества и някакъв вид спортна дейост
ПРОТИВ-ако след липосукцията продължиш по стария начин на хранене-от всичко по много и начесто(ако не си се хранила така моля за извинение)

Най-простичко обяснено липосукцията е изпразване на мастното съдържание на мастните клетки, а не тяхното унищожаване, т.е. после те пак могат да се напълнят, ако не се внимава какво се яде.Т.е. главозамаяни от страхотното тяло лесно може да се отпуснем и да почнем пак да се храним напълняващо
Благодаря за вниманието bowuu

# 2
  • София
Липосукцията е доста опасна интервенция - добре си помисли за рисковете преди да се решиш на това  Peace

# 3
  • София
На мен ми изглежда ужасно гадно, не бих се подложила Confused

# 4
За липосукцията съм, но трябва да продължиш да следиш теглото си и да внимаваш и след това. Аз също съм се замисляла за такава интервенция и затова ще следя темата с интерес.

# 5
  • Варна
Тонимирка а вярно ли е че след липосукция започват да се качват килограми на места кадето до тогава не си имала проблеми?Ако си си направила на корема -започваш да трупаш на бедрата или това е поредната измислица?
 Решила сам да пробвам с диети и спорт и ако до края на лятото не успея "лягам под ножа"

# 6
  • Варна
А това не знам  tsve_te -защо да качваш на места, където не е имало нужда да махаш-т.е. ако имаш плосък корем,но пък много широк ханш, защо след като си оправиш бедрата ще качваш на място, където всичко си е наред....?
Това, което е важно за Липосукцията е,че тя не унищожава мастните клетки,т.е. нямаш гаранция че после пак няма да напълнеееш, но това  е така и с диетите -и при тях става изпразване на мастното съдържание и после лесно се връща, ако продължиш по стария начин.Не съм запозната в детайли-просто не съм се интерисувала, но това го знам от една докторка-анестезиолог, която присъства на подобни операции.В крайна сметка, важното е да не напълняваш после.
Защо си толкова решена на тая операция, пробвай с някой режим по-дългосрочен, а не диета за седмица-две, сигурна съм че ще има резултат.Едва ли е толкова спешно да свалиш много килограми за кратко време

# 7
  • Бургас
Тонимирка а вярно ли е че след липосукция започват да се качват килограми на места кадето до тогава не си имала проблеми?Ако си си направила на корема -започваш да трупаш на бедрата или това е поредната измислица?
 Решила сам да пробвам с диети и спорт и ако до края на лятото не успея "лягам под ножа"

Това и аз съм го чувала. И си помислих, че не харесвам това, че съм закръглена в ханша, ама някак съм си свикнала така пък и казват, че е по-женствено. Ами ако след такава интервенция стана от другия тип, дето му викат андроидно напълняване-трупане в талията и ръцете. Да ви кажа не ми се рискува. А и ме е страх. Мъжът ми никога не би го одобрил. А иначе изглежда така примамливо да ти изрежат тлъстинките. Ще изглеждам така, както пред огледалото, когато с длани си прикрия няколко см от бедрата   Simple Smile

# 8
  • sofia
Определено съм против.
По добре спорт и диета.

# 9
  • Пловдив
Правила съм си на бричове. Резултатът е идеален. Не е вярно, че после се трупа в други области, трупа се равномерно. След раждането свалих кг, но имам още около 10 - равномерно съм заоблена.
Преди да правя каквото и да било, проучих внимателно. Мнението на лекарите е, че липосукцията е препоръчителна, ако имаш някакъв конкретен проблем за коригиране (бричове, колене и т.н.), а не за общо отслабване. Ако имаш нужда да отслабнеш по принцип-диети, спорт и масажи.

# 10
  • Бургас
ПРОТИВ

# 11
Aз съм за. Ако се прави от добър хирург.
Не е вярно, че само се изпразват мастните клетки. Те направо се унищожават, изсмукват ги естествено не всички. Затова не се дебелее на същото място.

# 12
  • Варна
Точно така е .През бременноста напалнях 23кг и сега страдам от това.Брича ми сега се вдигна на паласки гръб и ръце.Сега се опитвам с диети и масаж.Отслабнах малко но фигурата ми не е същата като преди
А това не знам tsve_te -защо да качваш на места, където не е имало нужда да махаш-т.е. ако имаш плосък корем,но пък много широк ханш, защо след като си оправиш бедрата ще качваш на място, където всичко си е наред....?
Това, което е важно за Липосукцията е,че тя не унищожава мастните клетки,т.е. нямаш гаранция че после пак няма да напълнеееш, но това е така и с диетите -и при тях става изпразване на мастното съдържание и после лесно се връща, ако продължиш по стария начин.Не съм запозната в детайли-просто не съм се интерисувала, но това го знам от една докторка-анестезиолог, която присъства на подобни операции.В крайна сметка, важното е да не напълняваш после.
Защо си толкова решена на тая операция, пробвай с някой режим по-дългосрочен, а не диета за седмица-две, сигурна съм че ще има резултат.Едва ли е толкова спешно да свалиш много килограми за кратко време
#Cussing out #Cussing out

# 13
  • Бургас Славейков
Точно така е .През бременноста напалнях 23кг и сега страдам от това.Брича ми сега се вдигна на паласки гръб и ръце.Сега се опитвам с диети и масаж.Отслабнах малко но фигурата ми не е същата като преди..............
#Cussing out #Cussing out

Не можах да разбера нещо newsm78 Преди да забременееш си си правила липосукция на бричовете и след това си напълняла на паласки и гръб, така ли newsm78

# 14
  • У дома някъде
Aз съм за. Ако се прави от добър хирург.
Не е вярно, че само се изпразват мастните клетки. Те направо се унищожават, изсмукват ги естествено не всички. Затова не се дебелее на същото място.
Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт