Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zdraveite na vsichki mami, moqt sin e sas sardecna operaciq. Operiraha go predi dve godini dadoha ni Relk 70% sega se qvihme otnovo na kontrolen pregled i ni dadoha samo 30% neznaq dali da objalvam v Sofiq i ima li smisal da makna deteto do Sofiq. Ako nqkoq maika e minala po tozi pat  neka mi pishe. Mnogo blagodarq.
Цитирай

Анкх-Морпорк

Обжалвала съм решение на ТЕЛК и НЕЛК даде по-висок процент, но за всяка болест е различно.
Имаше едни нормативи, по които дават процентите. Ако за вашето заболяване са предвидени толкова проценти, няма да дадат повече. При нас дадоха повече, защото се прибави още един фактор - умствено изоставане, от него се повишиха процентите. Иначе за операцията на небцето, с която се явих на първата комисия, не дадоха, защото е била сполучлива. Това е положението. Сега не мога да намеря линка, някъде от библиотеката гледай, за нормативни документи за ТЕЛК.
Цитирай
potarsih no ne mojah da otkriq nishto za nashata bolest pone zasega shte opitam pak-blagodarq ti
Цитирай

гр.Пловдив

Ако операцията е успешна и състоянието на детето е добро са ви дали по малко проценти. А как е в действителност състоянието и доказахте ли го с документи?
Аз миналата година минах и понеже нямах док. за всичко ми дадоха 63% , като самата комисия ме посъветва да си приготвя документите и да подам нова молба при тях за влошено състояние / всъшност не е влошено а дадох документа който нямах тогава / и след няколко месеца пак се явихме , дадоха му 95 % . До колкото знам има нови изменения от миналата година и процентите са доста намалени!
Цитирай
За съжаление не знаех че трябва да пазя документи и за най дребните неща било то и рецепти като му изпишат нещо, иначе детенце е добре и дай боже още по добре, но изведжаш намалиха много нисък процент и ме е яд че дават на циганите а на децата които имат нужда ги лишават от тези им права.
Цитирай

в тълпата

За съжаление не знаех че трябва да пазя документи и за най дребните неща било то и рецепти като му изпишат нещо, иначе детенце е добре и дай боже още по добре, но изведжаш намалиха много нисък процент и ме е яд че дават на циганите а на децата които имат нужда ги лишават от тези им права.

Може да не ви хареса какво ще кажа сега. Не може на всеки с каквато и да е болест да се дава! Няма толкова ресурси. Понеже проценти се дават за един огромен кръг от заболявания и увреждания в България и липсва индивидуален подход при определянето кой какви пари, винетки, стикери, балнолечения и т.н. ще получи, средствата се разхищават. Много болните получават същото като не чак толкова болните, грубо казано. Резултат: интеграцията става много бавно. Щото се интегрират повторно вече интегрираните вместо да им се дава каквото им е нужно. Пък тия които имат нужда от интеграция получават една стотна, от това, което им е нужно.

Аз знам, че паричките винаги отиват за детето и че за дете с увреждане винаги трябват много много много пари и облекчения за уморените родители, но според мен е нечестно към всички всеки с болест, всеки с болно дете да се бори със зъби и нокти за повече проценти, независимо от загубената функция. Защо не се борим за промяна в системата?
Цитирай

Между канарите

http://www.homeopathybg.org/members/DeJure/naredbi/TELK.html
Виж това, може пък да ти помогне.
Цитирай

София-Дружба 2

Здравей. Дъщеря ми също е със сърдечна операция.
Преди беше със 100%,сега след операцията  е със 50%.
Не знам дали трябва да обжалваш,все пак при нашите деца има подобрение на състоянието и е нормално да намалят %-вече нямат предишните нужди.
Аз не съм мислила за обжалване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.