метало -керамика на всички зъби

  • 16 436
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
моята колежка иска да си сложи метало -кериамика на всички зъби. Някой правил ли си е, и колко струва? За колко време става, с опреция ли се прави и дали боли? newsm78

# 1
  • Мнения: 589
Ако зъбите са здрави,си е болезнено,особено изпилването...Зъбите се умъртвяват,поне при мен така направи докторката,ама моите не бяха здрави...В момента не нам цената,но преди 5 години беше 100 лв на зъб средно...
  Има и друга една гадост-понякога се налага да "походиш" с изпилени зъби седмица-две,докато станат готови коронките,но съм чувала,че и временни слагат някъде,та да не се налага да си крие човек устата с ръка...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 782
Ми не е много приятна процедура при всички положения. Цялото това изпиляване и т.н. Пък и това изисква поддръжка, металокерамиката не е вечна и не мисля, че е достатъчно естетична. Особено що се отнася до металокерамиката, има и чиста керамика, при която се постигат отлични естетически резултати, но тя е по-скъпа. Защо е взела това решение? Няма нито един здрав зъб ли? Или може би е с криви зъби и смята, че така ще изглеждат по-добре? А консултирала ли се е със специалист? Защото много често хората взимат такива решения на своя глава, но специалистите невинаги приемат да направят точно това, което им искат. Често дори е невъзможно да се направи. Аз самата бях решила да направя подобно нещо на своите зъби, защото отпред ми бяха криви. Мислех за коронки, фасети, имплантати дори, но всички специалисти, с които се консултирах, бяха категорични, че проблемът ми няма да се реши по този начин, просто не е възможно.

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
зъбите са й здрави, но от прием  на АБ като малка са и жълти и има един крив, и затова не си ги харесва!
ама след това което написахте, ще е луда ако го направи!!! Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 3 782
След като проблемът е оцветяването на зъбите, по-добре да опита с фасетки или зъбни светулки, които са като тъничка черупка, която се залепва върху зъбите. Те щадят зъбите, по-естетично стоят, но са и по-скъпи като цена. Само на един зъб струва към 500 лева.

# 5
  • Мнения: 2 237
Аз съм с метало керамика на всички зъби.Направих я,защото зъбите ми бяха много лоши още от ученичка и просто нямаше вече как да се оправят....Но не съжалявам ! Първо:Изпилването при мен въобще не беше проблем,с упойка нищо не се усеща.Нервите ми бяха вадени още при предишните лечения,така че нямаше много работа по тях.Коронките станаха за около 8-9 дни,а през това време ходех с временни зъби,досущ като моите (е,само малко по-жълти....)
Коронките ми станаха страхотни и всеки който ме види ме поздравява.Не може да се познае въобще че не са мои зъби,станаха идеални.В устата си имах коронка на 15 години,която не беше мръднала,сигурна съм че и тези ще имат дълъг живот.С две думи съм много доволна.
Всичко ми излез-е около 2200-2300 лв,но говоря за преди една година.
Подчертавам ,че това което пиша е абсолютната истина ! Ако не вярвате - елате да се запознаем,ще ви се усмихвам до припадък  Simple Smile
Съвсем сериозно - при мен пробелми нямаше и съм доволна,но пак подчертавам,не бива да се прави ако зъбите са здрави,моите просто бяха ужасно зле....

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 475
При здрави зъби е нелогично да се слага металокерамика.Щом има естетичен проблем препоръчвам фасетиране.За металокерамоката се умъртвява корена на зъба.Другото е че не е желателно протезиране на цяла челюст т.е. "подкова".По-добре е фрагментиране на по 2-3 зъба.Ако след време се наложи да се оправя зъб да не се сваля цялата протеза.
Но пък зъбите са си нейни-щом така си е решила.

# 7
  • Мнения: 2 237
Да,това за "подковата" е така.Аз точно по тази причина съм с по 2 или 3 захванати зъба,но не и цялата челюст облечена наведнъж с "подкова".Още повече при мен често се налага откъртване за лечение на граноломи.

# 8
  • Мнения: 4 053
blizna4e,
а къде е този зъболекар,и на веднъж ли ти ги сложиха тези зъби  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 237
Зъболекарят ми е от Пазарджик,лекува ме от малка . Да,сложи ми ги наведнъж.Само че първо без да ги лепи,за да свикна.След седмица ги залепи.Признавам,че това беше гадно - да свикнеш с чуждо тяло в устата си...Но бързо свикнах.Честно казано малко ми е мъчно че на 30 г. съм изцяло с изкуствени зъби,но при мен друго решение просто нямаше.....

# 10
  • Мнения: 4 053
аз искам само на предните зъби,защото не си харесвам усмивката,
но много ме е страх(предпочитам да раждам)
а,и колко излиза на зъб

# 11
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
аз искам само на предните зъби,защото не си харесвам усмивката,
но много ме е страх(предпочитам да раждам)
а,и колко излиза на зъб
предпочиташ да раждаш? Shocked
а що е това фасетки ще ми обясните ли? newsm78

# 12
  • Мнения: 47 901
malko off ама и азпредпочитам да раждам, отколкото да стъпя при зъболекар
имам само 1 коронка, и ми е супер гадно, не знам как може някой със здрави зъби да се подложи доброволно на това

# 13
  • София
  • Мнения: 3 782
а що е това фасетки ще ми обясните ли? newsm78

Фасетките са едни тънки, ама много тънки черупки, от порцелан например, които се поставят върху предварително изпилената повърхност на зъба, за постигане на максимална естетика на усмивката. По-щадящо е от короните, защото не се изпилява целия зъб.

# 14
  • Мнения: 96
Аз също искам да си направя метало-керамика,но само на горните четири зъба(по-редки са ми Cry).Сега чакам само да ми израстат мъдреците,защото иначе могат да се получат много сериозни проблеми(дъщерята на едно приятелско семейство преди време си направи метало-керамика на предните зъби,когато започна да и расте един мъдрец не каза на техните,въпреки болките,за да не и махат метало-керамиката,и след това се получиха много големи усложнения+опасност за живота;в крайна сметка сега е с холивудска усмивка-метало-керамика на всичките зъби,белези по лицето и спомени за месеци наред висене по болници и операции Sad).
Зъбите ми са напълно здрави,само веднъж през живота си съм ходила на зъболекар,и ми е неприятно,че ще трябва да ги похабявам заради едната суета,но от дете мразя редките си зъби и съм си наумила да ги оправя.
Покрай поста на Serpentine се замислих за поставянето на фасети(до този момент не съм разглеждала алтернативите на метало-керамиката,чакам си мъдреците Laughing Rolling Eyes).Някой може ли да ми каже дали този метод се прилага за корекция на редки зъби?

Общи условия

Активация на акаунт