Кризата на третата година

  • 20 021
  • 221
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 768

Имам позната с четири породени деца. Казва, че такова нещо не й се е случвало. При нейните деца винаги има конкуренция, всяко се бори за внимание.



Дала си точното обяснение на част от проблема  Grinning

Не че моето дете не го тресе тази криза, но (за сега?) е в лека форма.
Тя просто "не ика" никакво внимание от други хора, включително от деца. Не иска да я закачат, да й говорят, абе все едно я няма.
Това й е кривотията за сега.

И при сестра й не помня да е имало особен проблем, но тя също не е била едно дете във фамилията. Определено оказва влияние този фактор.

# 76
  • Мнения: 6 039
търся под няем, едно дете на 5 и едно на 1г
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 768
Давам едно на 7 и половина.  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 5 255
търся под няем, едно дете на 5 и едно на 1г
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Joy
Искаш ли Лора  newsm78

# 79
  • Мнения: 6 039
зависи от наема Mr. Green

# 80
  • Мнения: 5 255
ще ти пратя и хапчета  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 6 039
ех, на някои хора им е лесноооооо

# 82
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А дете на 3.5 искаш ли? Тъкмо се чудих кога и как да го заведа на море. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 5 255
ех, на някои хора им е лесноооооо

Като гледам скоропостижно ще трябва да осъществяваш една от мечтите си  Sunglasses

# 84
  • Мнения: 181
Здравейте,
Миналата седмица открих темата за тинейджърите, сега виждам тази за детския пубертет. Присъединявам се и към двете.
Синът ми е по средатата на юношеския пубертет - някой ми замени момчето с друго - блъскащо врати, викащо и досадено от всичко и всички.
Малката пък навлиза в дребосъческия пубертет - каквото прочетох от темата в началото - сякаш за нея писано.
В къщи е малка лудница!
С Еми засега се справям, оставяйки я да крещи и пищи (откъде този глас и сила?), а аз излизам от стаята. Другата ми тактика е да се опитам да й разсея вниманието, започвайки да говоря за нещо, което знам че й е интересно и тя (ако ме чуе, през писъците)  започва да ми отговаря и така кризата минава. Като излизаме винаги нося някоя играчка или топка и ако реши да ми прави панаир насред улицата, грабвам играчката и почвам да импровизирам. Страхът да не дам играчката на някое дете повечето пъти е достатъчен да я спре, но понякога и това не върши работа.
Най-трудно е да я накарам да върви в правилната посока - затова възкресихме количката, но докога - не знам..
Друг трик са полицейските коли, покрай които минаваме или минават покрай блока. Така я научих да седи на столчето в колата. Има им респект!

търся под няем, едно дете на 5 и едно на 1г
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Предлагам едно на 16..Simple Smile

Извинете, за дългия постинг.
Хубава вечер!

# 85
4етох за кризата на 2та година, дъЩерята на моя приятелка кара кризата на 4та година, сега 4ета тук за 3та _ има ли година без криза??? или кризите кризи ли за или нормално детско поведение?

# 86
  • Мнения: 7 837
Тръшкането престана, даже не разбрах точно кога.
Сега е време на граченето, крещенето и "Това е мое".
Като направя забележка, се почват дълги обяснения с яростни жестикулации. Добре че не всичко му се разбира все още, иначе ще полудея.

# 87
  • Мнения: 2 768
4етох за кризата на 2та година, дъЩерята на моя приятелка кара кризата на 4та година, сега 4ета тук за 3та _ има ли година без криза??? или кризите кризи ли за или нормално детско поведение?


Тя кризата си е една - от към 2 и половина, до към 5...

# 88
  • Мнения: 2 242
4етох за кризата на 2та година, дъЩерята на моя приятелка кара кризата на 4та година, сега 4ета тук за 3та _ има ли година без криза??? или кризите кризи ли за или нормално детско поведение?
  на теория ги водят 8  Flutter Mr. Green първо е бебешката, после първият пуберитет (до 3г) и следван от кризата на свръх-Аза (до 5г). Зори е на 2,3г и резултата при нас засега е 1:2 (бебешката мина незабелязано  ooooh!)
хубавото е че с натрупването на стаж стават не толкова шумни и стряскащи... , нооооо доста по-сложни....  Wink
а лошото е че траят докато се развива личността  hahaha за това и в първият постинг писах че са нормални и дори здравословни - детето става човек  Mr. Green
е след като навършат 7 мисля да не ги мисля.... нали са казали първите седем... после да оцеляват  Whistling Wink

ПС една кратка класификация за ориентир http://www.zakrila.org/family/need.htm

# 89
4етох за кризата на 2та година, дъЩерята на моя приятелка кара кризата на 4та година, сега 4ета тук за 3та _ има ли година без криза??? или кризите кризи ли за или нормално детско поведение?
  на теория ги водят 8  Flutter Mr. Green първо е бебешката, после първият пуберитет (до 3г) и следван от кризата на свръх-Аза (до 5г). Зори е на 2,3г и резултата при нас засега е 1:2 (бебешката мина незабелязано  ooooh!)
хубавото е че с натрупването на стаж стават не толкова шумни и стряскащи... , нооооо доста по-сложни....  Wink
а лошото е че траят докато се развива личността  hahaha за това и в първият постинг писах че са нормални и дори здравословни - детето става човек  Mr. Green
е след като навършат 7 мисля да не ги мисля.... нали са казали първите седем... после да оцеляват  Whistling Wink

ПС една кратка класификация за ориентир http://www.zakrila.org/family/need.htm

много неприятна класификация  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт