Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора

Според близки до форума на българските ДжиПи-та източници, дружеството за медицинска практика Вигор ООД ще върне на работа Теодор Даков - лицето оставило пациент да умре в кабинета му и намушкал сина на пациента с джобно ножче.

Запознати с тайното възстановяване, споделят, че Даков се ползва с протекциите на ръководството на дружеството и въпреки съпротивата на повечето от съдружниците, той ще се върне на работа. Може би, за да убива отново.

Възмутително! Къде спят прокуратура, БЛС, НЗОК?
Цитирай

София

Защо ли не съм ама никак изненадана.  Mad
Цитирай

Кори Селести

Аз ще се изненадам, ако вземат да отнемат правата на някой лекар.
За осъждане дори не мечтая.

Фантазьор съм, но със здрав разум донякъде...
Цитирай

Аз живея в чужбина и нямам право на мнение.
Цитирай

Предвидих, го. Писах. Скепсис, скепсис.
Цитирай

В лекарския съюз са казали, че не могат нищо да направят, ако някой не се оплаче. Тия хора явно за самосезиране не са чували. Или просто не искат да се нагърбват с допълнителни проблеми.

Лиска, лекар, който е оставил пациент да умре и намушкал сина му, спокойно можеш да изкажеш мнение.
Цитирай

Fight club

В лекарския съюз са казали, че не могат нищо да направят, ако някой не се оплаче. Тия хора явно за самосезиране не са чували. Или просто не искат да се нагърбват с допълнителни проблеми.
Семейството на починалия мъж нищо ли не е предприело?  Rolling Eyes Уж се канеха да го съдят. 
Цитирай
Лорче, твоите източници "от извора", така да се каже, нищо ли не знаят този път? Или дори и тук правосъдната система задава въпроси и на обвинителите?
Цитирай

Fight club

Лорче, твоите източници "от извора", така да се каже, нищо ли не знаят този път? Или дори и тук правосъдната система задава въпроси и на обвинителите?
Какво да знаят? Страница за семейството на починалия, интервю с доктора убиец... Само това е от извора.
Цитирай

Страница за семейството на починалия
Линк може ли?
Цитирай

Оставил пациента да умре....
Дали лекарите имат дефибрилатори по джобовете примерно? С каква техника под рака разполага лекар в поликлиника?
Доколкото знам, фамилията на пациента са му наскачали, та се е защитил човека.
И като е лекар , да не е Господ?!
Радвайте се, че имате достъп до лекари специалисти, другаде се чака месеци, скоро даваха за една жена по телевизията, ядрено магнитен резонанс след 5 месеца, а и беше спешно, имаше наченки или както там е термина , на рак. Отиде на частно, за 2 хиляди долара!
Та айде сега, оставил го да умре, кво да направи, като беднотията в кабинета му нищо не позволява!
За тези заплати, които лекарите получават, аз и престилката няма да си сложа! И не ми казвайте за човещина, хипократови клетви , и други работи. Децата и семейството им с клетвата на Хипократ  ли да вечеря?
Коя от вас работи ей така, за черни очи и на ползу роду?
Същото е валидно и за учителите! Унижавани, онеправдани, за жълти стинки, ама усти на майки и бащи като чекмеджета големи!
Цитирай

Кори Селести

canadianmom нападнали са го, защото е говорел по телефона, докато човека умира.
Нула внимание от страна на лекаря.

Да си лекар е призвание и съвсем не е задължение.
Навремето недоволните инженери станаха таксиметрови шофьори.
Цитирай

Насред мъглата...

Оставил пациента да умре....
Дали лекарите имат дефибрилатори по джобовете примерно? С каква техника под рака разполага лекар в поликлиника?
Доколкото знам, фамилията на пациента са му наскачали, та се е защитил човека.
И като е лекар , да не е Господ?!
Радвайте се, че имате достъп до лекари специалисти, другаде се чака месеци, скоро даваха за една жена по телевизията, ядрено магнитен резонанс след 5 месеца, а и беше спешно, имаше наченки или както там е термина , на рак. Отиде на частно, за 2 хиляди долара!
Та айде сега, оставил го да умре, кво да направи, като беднотията в кабинета му нищо не позволява!
За тези заплати, които лекарите получават, аз и престилката няма да си сложа! И не ми казвайте за човещина, хипократови клетви , и други работи. Децата и семейството им с клетвата на Хипократ  ли да вечеря?
Коя от вас работи ей така, за черни очи и на ползу роду?
Същото е валидно и за учителите! Унижавани, онеправдани, за жълти стинки, ама усти на майки и бащи като чекмеджета големи!

Благодаря ти!
Моят мъж е лекар и всекидневно се сблъсква (покрай него и аз) с разни супер компетентни изказвания от този сорт!
Но действително никой не си дава сметка, че ако не е лекар в частна клиника, голяма болница (най-вече кардиоологично отделение) или просто не взема рушвети - парите, които получава са просто смешни. С това тясно е свързано и оборудването в повечето ни болници, разбираемо е! Отделно колко пъти агресивната простотия на пациенти и близки просто остава на заден план, а се виждат само кусурите на здравеопазването.... и т.н. Да  не говорим, че в чужбина обслужване като нашето, че дори и по- малко струва в пъти повече (като изключим Швеция, да речем...)
Така, че моля ви мами - не гледайте твърде едностранчиво - в много случаи пациентите било от немарливост или друго отиват твърде късно да търсят помощ и тогава лекарите са им виновни!!!
Цитирай

Кори Селести

Big Bad Mamma, като ще правим аналогии с чужбинско, да споменем ли че там за подобен гаф лекарят губи право да практикува и вероятно ще лежи в затвора?

Знам какво пиша, защото майка ми е медицински работник в Германия и сме си говорили доста.
И заплатите им в държавните болници не са никак космически, между другото.
За сметка на задълженията им, които са.
Цитирай

Насред мъглата...

Big Bad Mamma, като ще правим аналогии с чужбинско, да споменем ли че там за подобен гаф лекарят губи право да практикува и вероятно ще лежи в затвора?

Знам какво пиша, защото майка ми е медицински работник в Германия и сме си говорили доста.
И заплатите им в държавните болници не са никак космически, между другото.
За сметка на задълженията им, които са.

Мила Reza, съгласна съм, че директен аналог е невъзможен, но е пресилено да се казва, че лекарите там не са добре платени (всички контактуваме по един или друг начин с чужбина и научаваме различни мнения), освен това - вярно задължения големи - но и условия на работа - далеч по-добри (не се чудят хората, дали да приложат онуй лекарство за 2000лв, практически прекъсващо инфаркта, защото от касата може и да не им го платят...). вярвай ми блошинството лекари, които познавам са хора отговорни и със съвест, но подобни негативни изказвания ги слагат под общ знаменател, което просто не е честно!
Да не говорим за здравната култура на българина, който се самолекува, вярва на врачки, баячки и аптекари, или просто не си обръща внимание до момента, в който вече някои неща са необратими!
Това, което ме дразни в случая е, че никой не защити този лекар, нападнат от истеричен син (най-малкото не се постави на негово място!)
Всички знаем, че медалът има две страни, все пак!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора