Дали се лекува тази проклета болест...

  • 14 910
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ако се zапоzнаете отблиzо с ГНМ всички страхове отпадат (от всякакви болести),в сьЩото време може да се проследи всяка една банална настинка или тежка болест как наистина протича по теzи zакони.Всеки може сам да си го докаже вьрху себе си.

Аз пък ще бъда благодарна за малко пояснение върху горното - ей този момент малко ми се губи на мен. ОК, етиологията е ясна, ами лечението? Да кажем, че имам страх от смъртта, или че съм загубила близък - как всъщност се преодолява конфликта? Ами ако не мога да се сетя какъв точно е конфликтът (или става въпрос за дете)?

 Истинското лечение не е на Емоционално а на по-дълбоко ниво.

 Има една прекрасна, но трудничка за четене книга - "Болеста като път" от Д-р Рюдигер Далки и Торвалд Детлефсен

              (KRANKHEIT ALS WEG) D-r Rudiger Dahlke, Thorwald Dethlefsen

 Кристиян прочети я и после заповядяй да си поговорим.  Peace

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 13:35 от Aleksander

# 46
  • Мнения: 4 150
Алекс,поzнавам и двамата автори лично. Peace

# 47
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алекс,поzнавам и двамата автори лично. Peace


 - но, поне чел ли си ги?  Laughing

# 48
  • Мнения: 4 150
Раzбира се..и много други техни..Имам ги подарьк от тях.

# 49
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Раzбира се..и много други техни..Имам ги подарьк от тях.

 Е, значи ще ми уредиш Автографи от тях!  Hug

# 50
  • Мнения: 179
http://zashto-kak-podkrepata.hit.bg/knigi.htm
за любителите на онлайн четива и нямащи честта да познават авторите  Wink

# 51
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
http://zashto-kak-podkrepata.hit.bg/knigi.htm
за любителите на онлайн четива и нямащи честта да познават авторите  Wink
- лично!

 - Благодаря! не знаех че вече са я сложили в сайта.  Peace
 Аз я имам на книжен носител от 1998г.

# 52
  • Мнения: 179
Да, Aleksander
и лично
и като цяло ...  Peace,
вие двамата сте ясни  Laughing

# 53
  • Мнения: 4 150
Цитат
Да, Aleksander
и лично
и като цяло ...  ,
вие двамата сте ясни 

Човек вижда толкова,колкото zнае. Peace

# 54
  • Мнения: 3 506
... Има една прекрасна, но трудничка за четене книга - "Болеста като път" от Д-р Рюдигер Далки и Торвалд Детлефсен

Alexander, чела съм я преди години. Малко след нея ми беше попаднала една четиво за китайската медицина. Ясно ми е, че концепцията за връзката между преживяванията на духа и страданията на тялото не е фундаментално нова (не е като с обратния ефект на антипиретиците върху температурата  Wink).


...[/b]лечението не е дадено,раzбира се...

Разбира се...  Sad  Wishful thinking му се вика на мойто...

# 55
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, Aleksander
и лично
и като цяло ...  Peace,
вие двамата сте ясни  Laughing

 Ммери, и какво по-точно ти е ясно за нас, сподели, винаги е полезно казаното от приятел.  Peace

# 56
  • Мнения: 179
Ммери, и какво по-точно ти е ясно за нас, сподели, винаги е полезно казаното от приятел.  Peace
Laughing ей!
ясни, че четете книги и познавате автори  Wink разни

# 57
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Maria.St
Цитат
Ясно ми е, че концепцията за връзката между преживяванията на духа и страданията на тялото не е фундаментално нова (не е като с обратния ефект на антипиретиците върху температурата  Wink).

  - Точно върху усещанията и преживяванията на Psyche-то = (Жизнената Сила или Душата), предписва Хомеопатията, не само върху температурата  Wink

 
Цитат на: Christian в четвъртък, 07 юни 2007, 15:08
Цитат
...[/b]лечението не е дадено,раzбира се...

 - Докато в Хомеопатията Лечението е дадено! и то е лесно обяснимо и разбираемо.

  Първо най-много боледува Psyche-то = Душата (от Гръцки Psyche = Душа ) и когато дълго време не се вземат мерки, това се пренася като болест върху материалното тяло и тогава традиционната медицина започва борбата на материално ниво.

 Затова, дали чрез хомеопатия или чрез друг метод, това трябва да се предотврати. Затова и казвам че профилактиката е най-добрия подход в борбата срущу тази "Проклета болест" - Рака.

# 58
  • Мнения: 4 392
Затова и казвам че профилактиката е най-добрия подход в борбата срущу тази "Проклета болест" - Рака.
Aleksander, какво разбираш под "профилактика"?

# 59
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Затова и казвам че профилактиката е най-добрия подход в борбата срущу тази "Проклета болест" - Рака.
Aleksander, какво разбираш под "профилактика"?
Благодаря за въпроса.
  Като Хомеопат си разбирам главно от този метод, затова ще ме извините че само за хомеопатия ви надувам главите.   Peace

  Под профилактика, разбирам даването на най-точното и индивидуално съобразено Анти-Карцинозиново хомеопатично л-во, което трябва да "изведе" пациента от Карцинозиновата хомеопатична картина - в безопасна такава.

 Пример за Карцинозинова хомеопатична картина: Много силна тревожност за здравето на близките хора, но ако го попитате: - а за своето здраве тревожиш ли се? - отговора е: Ааа..., за себе си изобщо не се тревожа !
понякога обаче има страх единствено от ... Рак.

  Ключовата дума им е: КОНТРОЛ!, контрол и планиране, и ако нещо не е под контрол изпадат в паника! Затова по ирония на съдбата, последното което ще потърсят е  Хомеопат, тъй като това е нещо непознато и като такова не могат да го контролират.
 
Друг пример, имах пациентка, която ми каза че много се нервира на мъжът си - всичко правел прекалено бавно, докато тя беше много припряна и забързана! (Забързаност е друга характерна черта). След прием на подходящото за нея хомеопатично л-во, първото което ми се похвали беше:  вече не ми пука за много неща, които преди ме докарваха до ужас, а и мъжът ми вече не прави нещата толкова бавно!
 - Дали мъжът и се е променил? - едва ли, по-скоро нейното усещане се е променило.

 Вижте повече Тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116075.msg2109525;topicseen#msg2109525

Общи условия

Активация на акаунт