Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • България / Варна
Здравейте мами,
Вчера бяхме на консултация и педито ни каза да продължа захранването с плодови каши например на Слънчо". Аз се поразрових и видях, че имат голямо разнообразие, но в почти всички има пълномаслено сухо мляко??? Подобно е положението и със зеленчуковите микс-пюрета...на Хип, да не говорим за "Ганчев".... навсякъде има сухо мляко.... и въпроса ми е мога ли да давам тези продукти или не е хубаво за бебчо, тъй като ние се кърмим?

Моля Ви отговорете ми, за да знам как да продължа....засега сме на зеленчукови пюрета и на оризова безмлечна каша на Milupa.

Благодаря Ви!

# 1
Няма никакъв проблем, не се притеснявай, давай смело! Състава на пюретата е съобразен с бебешкия организъм и нужди.

# 2
  • Русе
Има и други хубави, евтини каши без "сухо пълномаслено мляко" . Такива са Bebi, Celia (аз ползвам тях - страхотни са- без захар са, поръчвам директно от сайта им, като куриерската услуга не се заплаща), Блевит, Хумана, Милупа (последните са малко по-скъпички) и т.н. Изборът е толкова голям Grinning. Май само Слънчо слагат сухо пълномаслено мляко и захар  Close в продукти за деца под 6 месеца

# 3
Аз не бих давала със сухо мляко и не съм давала.
Хип имат каши и без сухо мляко, аз такива съм давала.

# 4
  • София
Моя съвет е да не даваш

# 5
  • София
Няма никакъв проблем, не се притеснявай, давай смело! Състава на пюретата е съобразен с бебешкия организъм и нужди.
Аз бих те посъветвала точно обратното - много внимателно подхождай към всяка нова храна и захранвай с миниатюрни количества преди да започнеш да я даваш като част от ежедневните порции.
За да не съм голословна - след 7 дни дохранване в РД и 6 м. на кърма моето бебче направи силна алергична реакция към млечната оризова каша, с която опитах да го захранвам. В последствие установих, че дори и от 1 л. АМ повръща на фонтан.

# 6
  • DE
Аз съм пред абсолютно същата дилема, но не се престраших.  И ние сме на зеленчуци и безмлечна оризова каша. Дадох почти от всички зеленчуци на Хип (без тези с мляко), както и доста плодове, че се запичаме. Последно въведох елда Wink Действа му добре на стомахчето. Хип имат и елда с плодове, но тя има захар и я дават за 6 месеца.
Иначе съм хвърлила око на пълнозърнестите плодови каши на Хип. Имат Плодово - оризова каша (плодовете вътре са ябълка и праскова) и Ябълка и банани с бебешки бисквити (на листовката на Хип пише, че няма глутен, но на етикета пише, че има - както човек и може да се досети - с тези бисквити )... Скъпички са обаче - 2.25лв за 190мл. (те са в бурканчета - готови, а не за разтваряне).
Иначе за кашите и състава им можеш да видиш по- подробно ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.0
Ние наближаваме 7 месеца и се замислям по - скоро да дам месо, отколкото сухо мляко... Но ще изчакам да видя първо как ни е хемоглобина.
Аз така и не мога да разбера това сухо мляко, което слагат в храни за толкова малки бебоци не е ли АМ? Не може да е обикновено сухо мляко? Или бъркам?  Thinking

# 7
  • Айтос
Не бих рискувала с толква малко дете. Сирене се престраших да дам след 8-9 месец, камо ли мляко. Жалко ще е да отиде зян цялата полезност от кърменето и опазеното здраве на детето, не дай Боже!

# 8
  • където си поискам ...
Слънчо слагат обикновено сухо мляко.

Останалите производители си слагат своите адаптирани млека в зависимост от възрастта, мисля, че даже по етикетите пише с адаптирано мляко, ако не е, изрично пише пълномаслено.

До 1 годинка основната храна на кърмачето е млякото, т.е. при вас кърмата.

Ами захранвайте си ги постепенно и после си докърмвайте, така ще си набавят млякото, а твърдите храни ще бъдат безмлечни - има доста безмлечни продукти на пазара.

После като захраните с глутен и месо ще хапват и такива протеини.

Ако дететнце вече е на 10-11-12 месеца и ако много ви хареса бебешки продукт, който има АМ в него, можете да пробвате много внимателно. То на тази възраст можете и да започнете да давате трошички отцедено сирене в някоя безмлечна каша.

Понякога бъркат такива буламачи в тия пюрета, а пък особено като видя и месо и мляко, направо настръхвам, щото всички яденета трябвало да имат мляко по разни схеми. Когато бебето е кърмено, то си получава МАМИНОТО МЛЯКО, и друго не му е нужно.

Едно дълго кърмено бебе (непредразположено към алергии) аз бих му предлагала след 10 месец, а може и по-късно сиренце, след годинката други млечно кисели продукти, а още по-нататък и прясно мляко, т.е. бих избягвала всякакви прахообразни, изкуствени, модифицирани продукти - т.е. дълго кърмене и човешка храна  Mr. Green

# 9
  • Варна
Моят съвет е да даваш само безмлечни каши, без захар, има най-различни марки. И зеленчукови пюрета, ако може натурални-Семпер, Гербер(Семпер са малко скъпички). В пюретата на ХИП, Ганчев и т.н. има нишестета и още какво ли не, пък даже и сол  Shocked Затова аз правя зеленчуковите вкъщи, не им слагам мляко, но защото още не съм заместила хранене. Кърмя на поискване.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт