Възможно ли е?

  • 442
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Ох, момичета сигурно вече ще вдигнете ръце от мен, обаче винаги ми давате подходящи съвети.
Преди ви бях писала, че акото на моя сладур е слузесто. За една седмица се оправи, но от три дена пак се появи слузта. Водих го на лекар и се оказа, че за 22 дни е качил 150гр.  и лекарката пак спомена АМ (и аз пак не давам).Защото преди седмица получих страхотно възпаление на зърното на едната гърда. Първите дни се цедях, защото болката беше ужасна (кошмарна), но тъй като аз не успявам да се цедя като хората и само бебо ме изцежда и се запуши. ---  Сега стискам зъби и му давам от гърдата. Болката вече по намаля, но се появиха ранички от които тече кръв.
Днес при втората смяната на памперса сутринта на бебо-- изпражненията му бяха кафяви (първите бяха патешко жълти). Много се шашнах и веднага отидох при педиатърката с памперса. Тя го погледна и каза, че е от кръвта от зърното и това, че PH-то на червата вече е спаднало и се е увеличила киселинността, което се случвало при 5-месечни бебета.
Аз обаче продължавам да се притеснявам. Сега чакам пак да напълни памперса и да видя какъв цвят е. Sad Но може би няма да е днес, защото той ходи по един два пъти на ден вече. Кажете вие какво мислите по въпроса.  Praynig

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Определено може да е от кръвта на зърната - може да се появява в аките, както и в повръщано от бебето.
Това, което описваш за гърдите си, звучи сериозно, притеснително и ужасно болезнено... Лекар виждал ли го е това възпаление?

# 2
  • Мнения: 1 273
Не, лекар не я е виждал гърдата. Миналата седмица като се възпали бях в провинцията и там  нямаха никакви кремове и не знаеха какво да ме правят. Чак като си дойдох миналия ден в София, зълва ми, ми даде един крем, който го приготвят в МД та се мажа с него. Суша си гърдата на слънце. Изпрах си всичките сутиени.
Болката в момента намалява (пак е силна, но поне мога да храня детето от нея). Пак от време на време се чувства, все едно ми забиват игли през зърното до ребрата. Не знам вече с какво да се облекча. Честно казано така не ме е боляло докато раждах. Да не говорим, че сега не мога да си нормализирам лактацията на въпросната гърда. Защото ме боли и не мога да слагам бебо често на гърдата.
Аз питах личния си лекар и тя ми каза да отида на мамолог ако не се подобрява. Аз не знам къде да намеря мамолог, а пък и няма как да отида, защото няма кой да гледа бебо дори и за половин час. А с него...

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Имаш ли си гинеколог, при когото ходиш? Вероятно той би могъл да ти препоръча мамолог - а можеш да се обърнеш за препоръка и към лекаря, при когото си раждала. Иначе в близост (виждам, че си в Дружба) - добри мамолози има в Онкологията в Дървеница.
Имаш ли някакви подозрения за млечница? Макар че тези кървави ранички не звучат като гъбички, въпреки че острата пронизваща болка е типична и за кандидата...
Представям си как те боли Confused Освен да оставяш гърдите максимално много на въздух, да ги щадиш от допир с дрехи и да ползваш някакво обезболяващо (парацетамол), докато успееш да се свържеш с лекар?
Независимо от това, че е неудобно да ходиш с детето, наистина изглежда, че гърдата трябва да се види неотложно от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт