Помощ - ТАКСИТА!

  • 4 166
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
И в Стара Загора няма такава простотия. Таксито с поръчка е 1,50 в централната част, 2-3 лв. по кварталите. Няма пазарлък, няма нищо. Ще ме закара и на 500 м. ако искам.
5 лв. за такси никак не е малка сметка.  Баси наглеците са тези таксиджии. Ама иначе много знаят да реват, че нямали пари за лизинги и за да живеят. Ами то от дрямане на стоянката няма как да се изкарат пари.  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 1 733
Ужасни са просто! И на мен ми се е случвало мого пъти подобно нещо и съм се чудила защо, но те явно предпочитат да висят на стоянката, отколкото да изкарат някой лев.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Във Варна няма такива работи-може и на половин километър да те закарат  Peace Ама че кретени са тези софийски бакшиши-да откажат на бременна жена или майка с дете  Shocked Close
Аааа, има, има. От Катедралата до Победа колко пъти са ми отказвали  ooooh! Направо побеснявах. Наредили се, чакат, не им се мърда. Обикалях такситата като идиот, а те като ме видят и първо ме питат за къде съм.  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 5 370
[
Аз се чудя тия нямат ли коли да изплащат, че смеят да отказват работа?!
Лилита, не им пука! Знаеш ли какъв човекопоток има тук....нещата въобще не могат да бъдат сравнени с който и да било град извън София(умишлено не казвам провинцията, мразя я тази дума)!!! Случвало ми се е в пиков час, след 15 мин. чакане, да ми се обадят и да кажат от централата, че нямат кола. Касае се за разстоянието Руски пам.-Подуене. И се мръщят, че попадали в задръстване, как им се изморявали краката от "газ-спирачка" и т.н.
Тук за такси по-малко от 3 лева никога не съм давала. И пак се случва да се изправя на нокти....ако не мога да хвана. ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 539
Това е много неприятно, Фейт Rolling Eyes
Дано нещата с такситата да се нормализират скоро в София.
Тук винаги като се обадя, ми дават срок 4 минути и идват за не повече от това. А даже миналата седмица бяхме забравили раничката на Ева в едно такси, обадих се във фирмата, издириха колата и шофьорът ми я донесе вкъщи Peace

# 20
  • Мнения: 5 370
Това е много неприятно, Фейт Rolling Eyes
Дано нещата с такситата да се нормализират скоро в София.
Тук винаги като се обадя, ми дават срок 4 минути и идват за не повече от това. А даже миналата седмица бяхме забравили раничката на Ева в едно такси, обадих се във фирмата, издириха колата и шофьорът ми я донесе вкъщи Peace
Едва ли, Лилита, едва ли.....при близо 2 000 000 жители и поне около 10 % ползващи редовно такси....
Тук цели фирми имат договори с някоя фирма и нещо като абонамент. Да ти кажа честно, не бих отказала подобна услуга-примерно, карта за "целия таксиджийски транспорт" за , да речем, 80 лева на месец-и няма смяна трамвай-тролей-трамвай, няма дявол.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Аааа, има, има. От Катедралата до Победа колко пъти са ми отказвали  ooooh! Направо побеснявах. Наредили се, чакат, не им се мърда. Обикалях такситата като идиот, а те като ме видят и първо ме питат за къде съм.  #Cussing out
На Катедралата са най-куците таксита, особено лятото. Там се съгласяват само до Златни или Албена и така ще ти надуят сметката, че свят ще ти се завие. До градинката на Севастопол са същите. Никога не хващам такси от там. На най-близката спирка, което и минаващо такси да спреш няма да ти откаже. А най-добре е да си поръчаш по телефона, така има най-малка вероятност да ти надуят сметката Peace

# 22
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Супер за темата Simple Smile
Чудя се какво да им измислим на тия тъпанари, оф да не използвам по-грозна дума.
На мен редовно ми отказват, при това не само на курс за 3 лв.
Някой да знае правилата?
Примерно стоят те на паркинг за коли и искам да взема такси и все: "колегата попитайте" ...
Имат ли право да стоят на не обозначено място за таксита? няма ли как да викнем примерно КАТ, че пречат ...
Или пък стоят на стоянка и викат: "не ми е удобна посоката ти, прибирам се ..." ми защо стои тогава и пречи на колегите си, дето не се прибират...
Дайте да измислим нещо да им направим на тия гадове?
Видяхме ги колко са интелигентни, със стачните им действия особено с исканията им ...

# 23
  • Мнения: 5 370
Супер за темата Simple Smile
Чудя се какво да им измислим на тия тъпанари, оф да не използвам по-грозна дума.
На мен редовно ми отказват, при това не само на курс за 3 лв.
Някой да знае правилата?
Примерно стоят те на паркинг за коли и искам да взема такси и все: "колегата попитайте" ...
Имат ли право да стоят на не обозначено място за таксита? няма ли как да викнем примерно КАТ, че пречат ...
Или пък стоят на стоянка и викат: "не ми е удобна посоката ти, прибирам се ..." ми защо стои тогава и пречи на колегите си, дето не се прибират...
Дайте да измислим нещо да им направим на тия гадове?
Видяхме ги колко са интелигентни, със стачните им действия особено с исканията им ...
Направо отсега ти казвам, че конкретно за София това си е кауза пердута. Tired Embarassed
Пътувах наскоро с един много интересен образ..интелигентен, за разлика от събратята си, нот ова е друга тема.
Та той каза едно нещо, което съм запомнила-на бигбосовете им е през оная работа за оплаквания или негодувания от страна на пътуващите.Ако някой се оплаче от нещо-имам предвид клиент-то го отнася най-долното стъпало, т.е.-шофьорът. Тях ги интересувало единствено да си прибират вноските от лизингите и дневните отчисления....и като ми разказа човекът някои неща, направо се ошашавих. Като например колко му струва колата на бигбоса и за колко я продава на шофЕра(за лизинга говоря). Затова са такива непукисти, мамят, лъжат, не връщат пари и така.

# 24
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Faithless, сори, но не съм съгласна с теб.
Никой не ти отказва в магазина да ти продеде хляб, нали?
Да се направи и подържа магазин струва много пари, наемат хора да работят, едва ли условията са перфектни.
Все пак тахи-шоферите са подписали договор, значи щом подписваш си съгласен и няма какво да мрънкат.
За жалост знам, че сме в правото си да се бунтуваме, но едва ли нещо ще се промени.

"Ако някой се оплаче от нещо-имам предвид клиент-то го отнася най-долното стъпало, т.е.-шофьорът." - Кой да го отнесе, та нали те се правят на интересни и не возят?

# 25
  • Мнения: 5 370
Веселче, друго имах предвид-че едва ли ще се трогне някой от някакви генерални оплаквания. Имам предвид срещу всичко. Щото не можеш да отречеш, че много неща в бранша им куцат, нали?

# 26
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
То в много браншове куцат нещата, все пак живеем в БГ.

И ако ние като клиент си мълчим, постоянно ще ни тъпчат.

Като си помисля само за последната им стачка с исканията им, ясно стана колко са нагли и алчни.

# 27
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
 ooooh! Тази тема ми е много болна. За половин година ми се налага средно да се качвам с детето на такси по два пъти на ден. Нагледах се и се наслушах на всякакви простотии, но върха беше, когато преди няколко седмици, вечерта към 1:30 шофьорът заспиваше на волана, докато ни возеше с една дружка по Цариградско. Добре, че го видях в огледалото за обратно виждане и слязохме веднага на Окръжна. Не ми се мисли, какво можеше да се случи с нас.

# 28
  • Мнения: 2 759
                   Имате и моето възмущение  Peace. Аз все има записвам номерата, и уж все ще се обаждам, и все им се разминава... А длъжни ли са по някакъв начин да качват всички пътници? По закон, или по правилата на фирмите, в които работят?

# 29
  • Мнения: 3 116
Непрекъснато ми се случваше, от Бизнес Парка в Младост 4 до Младост 3. Излиза около 1.30, казвах им "Няма проблем, давам 2 лева" (така или иначе не ти връщат ресто), а те ми викат кой три, кой четири лева и после искат да карат на изключен апарат Sad

Няма оправия и това си е Sad

P.S. Веднъж свидетелствах срещу шофьор на фалшиво такси (бях пътник и не бях разбрала че е фалшиво таксито) истинско 1280 изглеждаше. Два пъти идваха да ме издирват полицаи вкъщи, все едно съм престъпник, съседите ме гледаха странно  ooooh! Оттогава не свидетелствам  Naughty

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 14:38 от ritka

Общи условия

Активация на акаунт