Помощ - ТАКСИТА!

  • 4 163
  • 85
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 708
Всеки ден ми се налага да вземам детето от яслата, която е на такова място, че няма удобен градски транспорт до вкъщи, а пътят пеша не е малко за детето и пътечката минава през места където даже не е асфалтирано и количка не може да премине.
Нямам кола и поради заболяване не шофирам.
С такси пътят до вкъщи излиза около 2 лв.
Много често обаче се случва така, че никой шофьор от наредените поне 7-8 коли на стоянката не е съгласен да ни закара с детето!!!!

Трябва да се моля?!!!? или да плащам почти двойно за да склонят.

Много ми е обидно и унизително, но просто ми се налага да използвам "услугите" на таксита.
   
Моля ако някой има подобен проблем нека сподели.

А как сте го решили?

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Аз имах подобен проблем по време на бременността  - никое такси не искаше да ме закара до поликлиниката ,която е на 1 км от вкъщи.
А някоя маршрутка не минава ли наблизо? Иначе за съжаление няма начин да решиш проблема - на таскитата просто не им е изгодно да возят на такова малко разстояние и на никой не му се занимава - за съжаление не можеш насила да го накараш.

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
От къщи до работата ми сметката на таксито е 4 лв.; много често не искат да ме закарат.

# 3
  • Мнения: 6 992
Да, на мен са ми отказвали Попа- Плиска в 2 сутринта, когато излиза2.80- 3...Приятна разходка, госпожице Mr. Green Култовата изцепка беше, че веднъж го направиха през зимата, когато валеше сняг Shocked Айде лятото ще ги извървя 4-5 км, ама зимата... Shocked
Няма как да се реши, просто те не са услуга, те са бизнес. Cry

# 4
  • Мнения: 5 539
Просто не е за вярване! Shocked
А с поръчка не става ли? Няма ли някоя фирма с безплатна поръчка и "Набери и затвори"

При нас в Бургас всяка точка от центъра ми е на 2 до 3 лв. разстояние и никога не са ми отказвали. Дори вече отвикнах да казвам "Може ли", а направо се качвам и казвам посоката.

Ама тия вашите големи тарикати са се извъдили! Twisted Evil Хем ги мързи, хем реват, че нямало пари.

# 5
  • Мнения: 2 039
Във Варна няма такива работи-може и на половин километър да те закарат  Peace Ама че кретени са тези софийски бакшиши-да откажат на бременна жена или майка с дете  Shocked Close

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Опитах и с поръчка - не я приеха. Ставаше въпрос да возят 2 деца всеки работен ден, които бяха вечно болни и настинали, сутрин в 7 часа на училище от началото на октомври до края на учебната година. Сметката щеше да бъде около 3 лева. Отначало поискаха да е 5 лв., ние с другата жена се съгласихме, те обаче в последния момент отказаха с мотива, че им е неизгодно за толкова малко пари и за толкова кратко разстояние. Нищо, че беше постоянен ангажимент за няколко месеца и че коли на същата фирма има постояно в района.

# 7
  • Мнения: 6 992
 Rolling Eyes
Ама не може всички да живеем в Младост и да работим в Люлин...или обратното, че да им е кеф на тях да ни карат.
Дайте да блокираме София с детски колички Mr. Green

# 8
  • Мнения: 216
Тук майките си правят групи4ки и се редуват по един ден в седмицата да ре4ем  и си развеждат децата по домовете, има вероятни проблеми оба4е трябва да си направите то4ен график и да се предостави на у4ителката и всяка промяна да бъде упдейтвана и докладвана веднага, за да няма издънки, вариянт е и да се събират пари от тези майки на които ще им е трудно да изпълняват задължението по една или друга при4ина, за гориво и така таман и майките ще са доволни, а " бакшишите" ще 4акат за тлъста поръ4ка, друг е вариянта да повдигнете въпроса пред общината doh doh doh newsm45 или пред ръководството на градината за да осигурят настилка на пътя до/от там( не знам дали е 4астна или публи4на и наистина си нямам идея кой би трябвало да се погрижи но ако се съберете с други майки от там- ще ви 4уят поне) Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 656
То прозвището "бакшиш" откъде идва според вас?...
Случвало се е да се спазарявам за по-гляма сума, но за да се стигне до блока ми се минават по едни заобиколни улички, които обикновено минавам пеш за да спестя от такси. Но когато се спазаря ги карам да въртят по тези улички за да си изкарат все пак парите - така и така ще ги давам, нека се охарчат и изпотят (то голяма пот, голямо нещо) за тях.  Mr. Green

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Rolling Eyes
Ама не може всички да живеем в Младост и да работим в Люлин...или обратното, че да им е кеф на тях да ни карат.
Дайте да блокираме София с детски колички Mr. Green
Joy hahaha

# 11
  • Мнения: 872
Когато има наредени няколко таксита и ми се налага за близко разстояние до използвам такси, отивам при последната кола и питам дали ще ме закара. Съгласяват се, защото си правят сметка, че са последни и ще трябва да постоят, докато им дойде реда да вземат клиент.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Наистина ме изумяват тези софийски таксиджии колко са нагли! Никога не съм имала такъв проблем - да ми откаже някое такси заради кратко разстояние. И как 5 лева ще е малка сметка?!? Те за по-малко от 10 не качват ли? После работа нямало ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 539
Да, на мен са ми отказвали Попа- Плиска в 2 сутринта, когато излиза2.80- 3...Приятна разходка, госпожице Mr. Green
На това се отговаря: "Един лев да не изкараш днеска!" Twisted Evil
Аз се чудя тия нямат ли коли да изплащат, че смеят да отказват работа?!

# 14
  • Мнения: 155
Да това с такситата наистина си е проблем,на мене също са ми отказвали доста пъти.Чудела съм се защо го правят,да разстоянието е кратко,но те имат първоначална такса,която си я взимат само за това ,че си се качил в колата!Може би трябва наистина да се надигнем на протест,няма само те да стачкуват я......Не може в един Пловдив,Варна,Бургас или друг град сметката да не е проблем и да не отказват да те качат,а тука най-редовно да те отрязват за съседни квартали,отделно,че никога нямат да ти върнат.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт