Притеснена съм-падна и се удари

  • 12 139
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 249
Сигурно има 100 такива теми, но треперя и не мога да търся!

Беба падна от спалнята. Изсули се пред очите ми! Разплака се, сега е сравнително кротка, като се има предвид, че не е спала и крива по дифолт.

Какво да правя? Да я водя ли в Пирогов? Мъжът ми каза, че ако за всяко падане водя детето в Пирогов, трябва да живеем там.

Все пак! Ох, чувствам се ужасно!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Няма за какво да се притесняваш-щом детето не е паднало от високо....И двете ми деца са падали от дивана и от кревата още на по 4 месеца-не очаквах ,че толкова бързо ще се научат да се обръщат.Но растат живи и здрави.
Ако все пак имаш опасения за нещо-съвета ми е да следиш за повръщане и дали следи активно с поглед ръката ти когато я движеш пред очичките му.Ако до 4-5 часа не се появят някакви обезпокоителни симптоми от горепосочените-значи с бебо всичко е наред.УСПЕХ!
Peace

Не мисля че може да се е наранила сериозно. Заиграй се с нея. Размърдай и ръчичките краченцата, направи и 1 малка гимнастика, ако кротува, значи няма място за притеснение, но ако това не те успокои, заведи я на лекар за по голяма сигурност  Hug

# 62
  • Мнения: 9 050
Сигурно има 100 такива теми, но треперя и не мога да търся!

Беба падна от спалнята. Изсули се пред очите ми! Разплака се, сега е сравнително кротка, като се има предвид, че не е спала и крива по дифолт.

Какво да правя? Да я водя ли в Пирогов? Мъжът ми каза, че ако за всяко падане водя детето в Пирогов, трябва да живеем там.

Все пак! Ох, чувствам се ужасно!

E, чак в Пирогов. Може да посетите педиатъра. Предимно за твое успокоение. И аз бях в шок първия път, когато падна от спалнята. Педиатърката него го прегледа за две минути, а мен ме успокояваше около 15 минути  Joy Ако не е порвъщало, не е загубило съзнание и е контактно детето - нищо му няма най-вероятно. Наблюдавай го за прекомерна сънливост следващите няколко дни.
И предполагам, че няма да те успокои, но от сега нататък все ще е така. Повече не го слагай на спалнята. Постели му нещо на земята. От там няма как да падне. Но...паданиците няма да му се разминат. Като почне да се изправя, докато се научи да пада по дупе, има да си удря главата....Аз се бях видяла в чудо. Даже тема пусках по въпроса.
Но все пак те са така устроени, че да си ги понесат тези периоди. Като пластилин са - пада , става и нищо му няма.

# 63
  • Мнения: 8 769
Какво да правя? Да я водя ли в Пирогов? Мъжът ми каза, че ако за всяко падане водя детето в Пирогов, трябва да живеем там.
Прав е мъжът ти. Пък и онези нали стачкуват, не ги безпокойте  Wink
Сега сериозно. Не се паникьосвай. Вземи попрочети тази тема отначало, както и някои други теми, които много лесно излизат с търсачката.
Ще видиш за какви признаци да следиш.
А най-добре е, за успокоение да се обадиш на педиатъра си. Той ще те посъветва!
Споко! Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 3 249
Влизам да доложа - явно Симона вече изобщо не помни, че е падала. Слава богу няма нищо притеснително в поведението й. Обаче на мен ще ми държи влага дълго този спомен.

Сега съм я инсталирала на едно одеало на земята.

Прочетох темата, както и някои други подобни и поне се успокоих, че в първия момент такава страшна паника и ужас ме бяха обвзели, че направо не знаех къде съм.  Confused

# 65
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И на земята да са пак падат...оставих дъщеря си преди 4 дена на земята,а тя решила да се надигне...и загубвайки равновесие падна много лошо....имаше оток на мястото на опашната кост......реших да я оставям вече само в кошарата докато днес не се претъркули през решетките.....и тупна по гръб.....тя герой плаа малко,ама аз бая време треперех после....огледах я нямаше никакви рани 10 мин след това пак подскачаше, а червенината на челото се разсея много бързо....въпреки това..просто вече незнам как ще се гледаме... smile3511

# 66
  • Мнения: 1 081
Да чукна на дърво още не е падал и само се моля като падне да се размине без нищо, защото няма дете, което да не е падало. Следи за сънливост, забавени реакции, необичайно поведение и др. от сорта.

# 67
  • Мнения: 24
Онзи ден слушак как една майка обяснява на друга, че детето и паднало от фризер на Делта,тези който стоят пред магазините.Направо се смаях.И какво мислите правило детето там-сменяла му майката памперса. Shocked

# 68
  • Мнения: 9 050
И на земята да са пак падат...оставих дъщеря си преди 4 дена на земята,а тя решила да се надигне...и загубвайки равновесие падна много лошо....имаше оток на мястото на опашната кост......реших да я оставям вече само в кошарата докато днес не се претъркули през решетките.....и тупна по гръб.....тя герой плаа малко,ама аз бая време треперех после....огледах я нямаше никакви рани 10 мин след това пак подскачаше, а червенината на челото се разсея много бързо....въпреки това..просто вече незнам как ще се гледаме... smile3511

Аааа, и ние бяхме така. Като започна да пълзи и да се изправя, редовно падаше. И понеже още нямаше никакви рефлекси, задължително главата се удряше в гранитагреса  ooooh! За около 3 седмици този период отмина. Научи се да ползва дупето да приземяване.
А иначе в кошарата аз отдавна не го слагам. Само в дълбоката ( преносимата ) платнена кошара. Тя е дълбока.
Да не те плаша, обаче по-големия купон предстои. Моят тъкмо се научи да се качва на спалнята, дивана и други подобни. Обаче още не може да слиза  ooooh!  ooooh!  ooooh! Редовно пада с главата напред.

# 69
  • Мнения: 3 695
А какво означават признаците - сънливост, повръщане, температура, т.н. Навсякъде пише да се следи за тях - в този смисъл за какво са показател?

# 70
  • Мнения: 9 050
За температура не съм чувала. Повръщане и сънливост са признаци за мозъчно сътресение.

# 71
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз съм със същия проблем моята красавица онзи ден падна от спалнята ,която хич не е ниска,за един миг се обърнах и тя седна накрая и падна по гръб.Слава богу нищо и няма даже не плака много,по скоро се уплаши,а мен не ме питайте цяла нощ не можах да спя Shocked

# 72
  • Мнения: 6 164
Не се обвинявай - не може да се опази на 100%. Пред очите ми - почти в ръцете ми се е удрял. И главата му лепиха даже, на 1г. и почти 4 мес. Sad За това пък колко се обвинявах - толкова малко дете и вече му лепят главата в Пирогов. Confused А беше пред мен, играха с едно дете, залитнаха и двамата, той по принцип пада правилно - напред на ръце, назад на дупе, гръб, а главата държи, не я отпуска в земята.. аз понечих да го хвана, а той се нацели в един ръб и... Наистина нелепо... И като си помисля, че с възрастта ще става все по-див и какви ли ще са рани... Не ми се мисли. ooooh!
Снимка нали са ви правили?

# 73
  • Мнения: 6 164
Моят тъкмо се научи да се качва на спалнята, дивана и други подобни. Обаче още не може да слиза  ooooh!  ooooh!  ooooh! Редовно пада с главата напред.


Научи го ти. Крис на 10 месеца се катереше и аз му показах как да слиза, та да съм спокойна: завъртах го, както е по корем с краката надолу и полека го свличах докато усети пода под стъпалата си. След няколко повторения го схвана и качи ли се, слизаше много внимателно назад. Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 5 079
Я се успокой! Колкото и клиширано да ти звучи - тепърва ще пада много и ще попретръпнеш. Laughing Това ти го казва човек, който е абсолютна паника за всичко. Embarassed И синът ми "откри сезона" на 2 месеца и нещо, като тупна от спалнята върху ламината отзад, НА ГЛАВА...  ooooh! Как го направи, не мога до ден днешен да си обясня...
Съвсем скоро прелетя през огражденията на креватчето си и направи САЛТО, като тупна пак на глава, този път си удари челото... Ужас, сърцето ми изстива, като си припомня, но няма как. С падане се учат и няма как (винаги) да сме до тях и да ги предпазим. Rolling Eyes
Успокой се, завели сте го на лекар, взели сте мерки, реагирали сте адекватно, нищо няма да му има на човечето! Wink

Общи условия

Активация на акаунт