Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора
Бих искала да разкажа за неприятната и унизителна ситуация, в която изпаднах миналия петък в болница "Вита". Ползвала съм други техни услуги, когато ми се е налагало, бях общо взето доволна и затова съм ужасно разочарована от отношението, проявено към мен. 3 седмици предварително си записах приемен час при д-р Кълвачева, която не познавах, но прочетох във форума, че е много добър специалист.  Пристигайки в 10 часа в уречения ден, бях неприятно изненадана от четири жени, които вече чакаха  и ми казаха, че д-р Кълвачева е закъсняла с един час. Приех факта, все пак е АГ кабинет и реших да изчакам, въпреки че в 11 часа трябваше да съм в офиса си. Прегледите вървяха бавно, д-р Кълвачева два пъти се качваше някъде нагоре. В 11 часа вече му се виждаше края: влезе последната пациентка, чакаща преди мен, като междувременно бе приета и бременна жена за проследяване на тонове, която нямаше приемен час. Трябва да кажа, че до този момент съпругът ми, който дойде с мен, беше прегледан в кабинет УНГ, беше му направена снимка и отново беше приет в съответния кабинет за диагноза. Аз продължих да си чакам, въпреки че бях закъсняла за работа и няколко мои клиента ме чакаха в офиса. Помолих да ме изчакат или да дойдат по- късно, тъй като вече съм тук 1 час и 15 мин.! а съм на ред да бъда приета. Което успях, свърших по телефона: много непрофесионално, но за съжаление единствено възможно предвид ситуацията, в която бях изпаднала. Мъжът ми беше вбесен, но аз все още бях оптимист. Та в 11, 15 пред кабинета чакахме: аз, пациентката за 10, 30 , една жена без час и бременна пациентка също без час. В следващия момент беше извикана третата новопоявила се пациентка, с довода че е за 11 часа, а кърми. След тази жена, д-р Кълвачева излезе и заяви че ще приеме бременната пациентка, ще я сложи да легне, за да й проследи тоновете и се качва за раждане, т.е. ние ако искаме да изчакаме, но не се знае кога ще бъдем приети! В този момент (11,30 часа) и аз, и другата жена бяхме като поляти със студена вода. Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди! Сега, една седмица по- късно, ми се струва, че тя затова се качваше някъде нагоре, т.е. много добре знаеше че има раждане. На въпроса ми, защо това, че се приемат нейните бременни пациентки с предимство и че може да се наложи цял ден чакане не се съобщава, за да мога аз например да реша искам или не да чакам и съответно да дойда или не при нея на преглед, тя не можа да ми отговори. Единствено каза, че не може да провери часа ми за 10, защото вече е изключила компютъра си! Малко преди това пациентката, чакаща с мен, беше казала, че всеки път е така и сега идва за втори път, но продължава защото е стар пациент на тази лекарка. Часът ми за 10 беше потвърден на рецепцията, където жените гледаха смутено и не знаеха какво да кажат, освен че има друга лекарка и ако искам да се кача при нея. Само че  защо тогава трябваше да чакам толкова със записан предварително час? Това са 3 седмици, през които можех да отида при друг лекар и 2 часа в чакалнята, без изобщо да бъда приета. Можех изобщо да не си записвам час, да си взема свободен ден и да си чакам до вечерта, докато д- р Кълвачева се освободи! А най- лошото, според мен е, че за д-р Кълвачева това явно беше в реда на нещата, докато за всеки нормален човек такова отношение е изключително обидно. Не знам дали тя прояви към своите бременни пациентки някаква собствена представа за "професионално отношение", или просто си е направила сметка колко струва едно раждане и колко един преглед, предпочитам да мисля че е първото.  Но според мен трябваше да си даде сметка, че има достатъчно бременни пациентки и да предупреди на рецепцията да не записват други часове. Или може би се презастрахова, ако й остане свободно време, между раждането, което водеше и редовните пациентки. За мен в този момент, това беше изключително унизително, при положение, че това не е кварталната поликлиника и тя не работи със Здравната каса, а аз имам и други задачи за деня и тя не може да разполага с моето време както й е угодно.
Следобеда написах мейл до управителя на "Вита", който по времето на случката беше "някъде" в болницата, тъй като исках да дам шанс да се извинят и намерят разумно обяснение. Тъй като все още нямам отговор, ето защо реших че мога изразя възмущението си тук. Ще ми бъде интересно да чуя имали ли сте такъв "опит" в други частни болници в България и среща ли се такова отношение в другите страни.
Цитирай

Somewhere in space

Подобно е положението във Майчин дом Варна, при д-р Капка Атанасова.Докторката закъснява винаги с минимум 30-40 минути дори да няма раждане, а пациентките чакат ли,чакат....
Цитирай

Ами неприятно е, но във всички болници и поликлиники бременните влизат с предимство.

В болниците е още по-непредвидимо дали няма да влезе в раждане или в операционната, тия неща не чакат  Laughing

Единствения вариант е да избереш лекар, който работи с часове и не прави ЖК ...
Цитирай

Sofia

Никол го е казала, навсякъде е така. И май при гинеколозите специално няма начин да се избегне. Аз съм била и от обратната страна - избраният от мен гинеколог окепази мен и бебето при първото ми раждане, защото бързаше да отиде в частния си кабинет, където го чакаха пациентки. Просто не го приемай лично и ако е такъв проблем за теб - потърси доктор, при който по-рядко се налага да чакаш...
Цитирай

София

Даа много се чака при тази лекарка. Напълно  разбирам възмущението ти и ти съчувствам изцяло, защото като бях небременна (но пък с бебе вкъщи), а сега бременна(но с минимален корем) се случвало неколкократно бременните(с кореми)  да влизат с предимство и без час, а аз като паяк в кълбо от нерви вися отвън.
Ходя при нея още преди да забременея. Търсих си гинеколог в района на парк Заимов и държах да е жена и ето, че тя изникна от форума.Много съм доволна от нея като професионалист.
Докторката е и много добра, мила, отзивчива, спокойна и нищо не претрупва като работа, сигурна че ще се убедиш в това, когато стъпиш в кабинета и.
 Но...но това чакане наистина много изнервя и наистина е възмутително и унизително. Предполагам, че не закъснява само заради раждания, но сигурно прави визитации на родилките...?
Всеки път като отида питам отвън в момента пациента за колко часа е влязъл, за да се подготвя психически колко време ще чакам.

И аз имах един супер изнервящ случай, когато чаках да ми назначи изследвания на кръвта близо 2 часа  -  на гладно и в начална бременност, когато от глад ми се повръщаше. Е, после тя като разбра в каква ситуация ме е поставила и стана толкова неудобно, че бях овъзмездена с безплатен преглед.

А на теб,за да избегнеш такива случки бих те посъветвала да си намериш гинеколог, който не извършва раждания или направо не води ЖК.
Цитирай

Варна

Бибитка, от мой личен опит мога да кажа, че когато съм с час (за какъвто и да е лекар) винаги чакам много повече, отколкото ако съм без час. Получава се така, защото отишлите без час обикновено са спешни случаи. Разбирам, че ти е било неприятно, но едва ли има някой, на когото да му е приятно. Не се ядосвай. Потърси си друг лекар.
Цитирай

Бих искала да разкажа за неприятната и унизителна ситуация, в която изпаднах миналия петък в болница "Вита". Ползвала съм други техни услуги, когато ми се е налагало, бях общо взето доволна и затова съм ужасно разочарована от отношението, проявено към мен. 3 седмици предварително си записах приемен час при д-р Кълвачева, която не познавах, но прочетох във форума, че е много добър специалист.  Пристигайки в 10 часа в уречения ден, бях неприятно изненадана от четири жени, които вече чакаха  и ми казаха, че д-р Кълвачева е закъсняла с един час. Приех факта, все пак е АГ кабинет и реших да изчакам, въпреки че в 11 часа трябваше да съм в офиса си. Прегледите вървяха бавно, д-р Кълвачева два пъти се качваше някъде нагоре. В 11 часа вече му се виждаше края: влезе последната пациентка, чакаща преди мен, като междувременно бе приета и бременна жена за проследяване на тонове, която нямаше приемен час. Трябва да кажа, че до този момент съпругът ми, който дойде с мен, беше прегледан в кабинет УНГ, беше му направена снимка и отново беше приет в съответния кабинет за диагноза. Аз продължих да си чакам, въпреки че бях закъсняла за работа и няколко мои клиента ме чакаха в офиса. Помолих да ме изчакат или да дойдат по- късно, тъй като вече съм тук 1 час и 15 мин.! а съм на ред да бъда приета. Което успях, свърших по телефона: много непрофесионално, но за съжаление единствено възможно предвид ситуацията, в която бях изпаднала. Мъжът ми беше вбесен, но аз все още бях оптимист. Та в 11, 15 пред кабинета чакахме: аз, пациентката за 10, 30 , една жена без час и бременна пациентка също без час. В следващия момент беше извикана третата новопоявила се пациентка, с довода че е за 11 часа, а кърми. След тази жена, д-р Кълвачева излезе и заяви че ще приеме бременната пациентка, ще я сложи да легне, за да й проследи тоновете и се качва за раждане, т.е. ние ако искаме да изчакаме, но не се знае кога ще бъдем приети! В този момент (11,30 часа) и аз, и другата жена бяхме като поляти със студена вода. Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди! Сега, една седмица по- късно, ми се струва, че тя затова се качваше някъде нагоре, т.е. много добре знаеше че има раждане. На въпроса ми, защо това, че се приемат нейните бременни пациентки с предимство и че може да се наложи цял ден чакане не се съобщава, за да мога аз например да реша искам или не да чакам и съответно да дойда или не при нея на преглед, тя не можа да ми отговори. Единствено каза, че не може да провери часа ми за 10, защото вече е изключила компютъра си! Малко преди това пациентката, чакаща с мен, беше казала, че всеки път е така и сега идва за втори път, но продължава защото е стар пациент на тази лекарка. Часът ми за 10 беше потвърден на рецепцията, където жените гледаха смутено и не знаеха какво да кажат, освен че има друга лекарка и ако искам да се кача при нея. Само че  защо тогава трябваше да чакам толкова със записан предварително час? Това са 3 седмици, през които можех да отида при друг лекар и 2 часа в чакалнята, без изобщо да бъда приета. Можех изобщо да не си записвам час, да си взема свободен ден и да си чакам до вечерта, докато д- р Кълвачева се освободи! А най- лошото, според мен е, че за д-р Кълвачева това явно беше в реда на нещата, докато за всеки нормален човек такова отношение е изключително обидно. Не знам дали тя прояви към своите бременни пациентки някаква собствена представа за "професионално отношение", или просто си е направила сметка колко струва едно раждане и колко един преглед, предпочитам да мисля че е първото.  Но според мен трябваше да си даде сметка, че има достатъчно бременни пациентки и да предупреди на рецепцията да не записват други часове. Или може би се презастрахова, ако й остане свободно време, между раждането, което водеше и редовните пациентки. За мен в този момент, това беше изключително унизително, при положение, че това не е кварталната поликлиника и тя не работи със Здравната каса, а аз имам и други задачи за деня и тя не може да разполага с моето време както й е угодно.
Следобеда написах мейл до управителя на "Вита", който по времето на случката беше "някъде" в болницата, тъй като исках да дам шанс да се извинят и намерят разумно обяснение. Тъй като все още нямам отговор, ето защо реших че мога изразя възмущението си тук. Ще ми бъде интересно да чуя имали ли сте такъв "опит" в други частни болници в България и среща ли се такова отношение в другите страни.

Здравейте,

Искам да Ви кажа, че ви разбирам отлично. Аз раждах при д-р Кълвачева. Тя проследи и цялата ми проблемна бременност. И съм чакала по 2-3 часа за преглед. И трябва да Ви кажа, че всяка минута си е заслужавала. Тя наситина е много добър специалист. За това пред кабинета и винаги има много хора. Винаги можете да познаете кога тя е на смяна - коридора прелива от пациентки.  Когато е след обяд преглежда до 10-11 часа вечер - и аз съм чакала до тогоава за да ме приеме. Преди 1 седмица си записах час за 11 юни - това беше единствения свободен час. Имате право да сте недоволна и сърдита, но винаги е така с добрите лекари. Аз винаги когато я препоръчвам, предупреждавам, че за нея много се чака. Но пак повтарям - всяка минута си заслужава. Ако не беше тя - изобщо нямаше да родя второто си дете. В Св. София, където не се налагаше да чакам, ми казаха, че положенето е лошо и не знаят дали ще мога да износя бременноста до край, ако не лежа в болница през цялото време, не ме зашит, натъпчат с лекарства и т.н. Д-р Кълвачева ми беше и гинеколг и психолог. Нито влязох в болница, нито ме шиха и пих само магнезий. Родих лесно и без проблеми. Преди три години, един лекар в друга частна и много скъпа клиника ми каза, че имам рак на шийката на матката. Отидих при нея с рев и ужас. Естествено нямаше нищо такова - имах, т. нар. куха бременност - оплодено яйце, но не се развива зародишът, което също е опасно, но не е рак. Направи ми кюртаж, като е вадила от мен парченце по парченце, това, което се беше разпаднало, защото другият "специалист" не беше го видял. Напави кюртажа толкова професионално, възстанових се за отрицателно време. И още много мога да разказвам за нея - отдавна не ходя на друг гинеколог и знам, че на 11ти юни шак ще чакам много, но ... Всеки прави своя избор - няма идеално положение.
Цитирай
Професионалистка, но не се извини! Да не говорим за безплатен преглед! Thinking
Не знам, не ми се струва някак редно това държание, може би защото аз никога не си позволявам такова поведение с мои клиенти. Naughty
Цитирай

високо

аз пък, с риск да ме оплюете, смятам, че в АГ кабинет, бременните не са с предимство. там има толкова много бременни...коя е с най-голямо предимство?! а жените, които не са бременни или са в ранна бременност да не са без ангажименти?! за мен е редно да се спазват/доколкото е възможно/ часовете за преглед. раждането не може да се предвиди, но и като 5-6 жени минат с предимство, съвсем се объркват нещата. за какво изобщо има часове? била съм бременна, дай боже пак да ми се случи...но не съм очаквала в АГ кабинета да съм с предимство...очаквала съм само доколкото е възможно да се спазват часовете...което и без това често включва 1-2 часа висене.
Цитирай

Sofia

Абе с предимство или без, чакането си е факт. Повсеместно.

Иначе, Agneshka, няма да те оплювам, само ще си кажа мнението. Предимството не е (по-точно не би трябвало да бъде) въпрос на ангажименти, а въпрос на това доколко ти понася чакането пред кабинета. Необходимостта от предимството е нещо субективно - една жена в ранна бременност може да и е по-зле, отколкото на някоя в 5-6-ти месец. Една кърмачка след секцио или тежко раждане, може да се чувства в пъти по-лошо от бременна, дори последната да е към края на бременността. Това е действителността, не е въпрос на лично отношение и повод за обида.

Виж, това, че докторицата не е намерила време да спре за една минута и да се извини, е съвсем друга тема, аз също не харесвам поведението на такива светила...
Цитирай

BE, 2260

Хайде, хайде, неприятна ситуация да, но чак пък унизителна!

Цитат
Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди!
Правилно ти е казала. Сега ти се струва, че светът се върти около теб и работата ти, но след време наистина ще разбереш, че има и по-важни неща.

При добрите лекари обикновено се чака. Не е приятно, но се случва. Какво е трябвало да направи - да спре раждането на жената ли? Лошо е, че не се е извинила, но по всичко личи, че нейното всекидневие е дори по-напрегнато от твоето. Ако тръгнем да оплюваме лекарите за такива дребни неща, няма да остане един неоплют.
Успокой се и се научи да приемаш по-философски нещата Peace
Цитирай
Сега, искам да кажа, че спешен случай за преглед нямаше, поне като съдя по това, че жените спокойно си четяха списания. В противен случай никога не бих се възмутила. Просто си мисля че имаше поне шест възможности да каже, че днес може и да не ни приеме: та тя два пъти се качи горе и поне четири пъти излезе от кабинета. Много ясно се виждаше че няколко жени не сме бременни и не сме от нейната ЖК.
А от другите постинги все повече се убеждавам, че при такива лекари ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на рецепцията трябва да се предупреждава: може да се чака цял ден, ако има спешно раждане или друг случай може да не бъдете приети. Просто и ясно. Тогава можех да си взема свободен ден и с книжка под мишница да чакам. И да не се излагам пред колеги и клиенти, а като резултат: лекарката ще те приеме, ама другия път!
Що се отнася до това кой колко е зает и какви са му приоритетите, това не е темата!
Цитирай

Варна

bibitka и за мен е възмутително такова отношение Peace. Издивявам когато при записан час чакам още час примерно. Ами като не могат да се организират да не записват изобщо часове- така човек ще е подготвен за чакането. Аз такива лекари ги отписвам автоматично. Изобщо не ме интересува колко са добри. Истинският професионалист цени и своето време и времето на пациента/клиента си- всичко друго е безмислени  и ненужни оправдания. Някой по-нагоре беше писал за Майчен дом-Варна- е няма такова чакане Crazy и за това си намерих лекар, който да ми цени времето и неговото си време. Той постоянно изражда и е дежурен, но никога не съм чакала повече от минута-две за да ме приеме. Имаш право да се ядосваш, при все че я чакат живи хора е можела да се извини поне.
Цитирай

Sandhausen, Germany

д-р Кълвачева е моята лекарка от поне 10 години и съм чакала пред кабинета й много пъти, но не бих я сменила за нищо на света. На мен също ми се е случвало да не успее да ме вземе заради почнало раждане, но се отнесох с разбиране. Тя няма как да знае дали раждането ще почне в 15.00 или в 19.00. Мен ме чака лекаря 12 часа и всеки път казваше ей сега ще родиш. Наистина е неприятно, но тя не го е направила за да отиде да пие кафе все пак. При нея се чака, защото никога не отказва да прегледа някой спешен случай, а напоследък има и много раждания.
Цитирай

Ettlingen, DE

Кълвачева също е моят гинеколог. Досега винаги съм й имала доверие и ми проследи и 2те бременности, но не съм раждала при нея по обясними причини  Naughty
Един път по време на втората бременност просто не издържах и се развиках, и на нея и на скапаната болница.
Ами...какво да ви кажа...всичко което ви се е случвало на вас се случваше и на мен.
Но сега, когато ще ходя на половин година, все ще го преживея.

Искам да ви кажа само, че тя не е виновна, виновна е болницата, която иска само пари да лапа.
Не може един кабинет да бъде, спешен, приемен и да се водят раждания..няма как да се справи тя с всичко, след като всички часове са й пълни за месец напред.
Ако не беше Кълвачева, не бих стъпила в тази болница.
Ходих там на мамолог и беше пълна подигравка с хората и записаните часове  #Cussing out
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора