БАРСЕЛОНА - моля, препоръчайте ми ...

  • 7 891
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 784
Ще пътувам в средата на другата седмица до Барселона, а още нямам резервация за хотел. Моля, препоръчайте ми хотел в града - нещо с прилични цени, за предпочитане в района на пристанището, защото имам служебни ангажименти там.

Чакам препоръки и за:
- забележителности, които трябва да бъдат посетени;
- интересни магазини със сносни цени; специално ме интересуват магазините за детски стоки (ще ми се да купя столче за кола);
- подходящи места за хранене - за предпочитане местна кухня.
Благодаря ви предварително!  bouquet
 

# 1
  • Мнения: 13 512
имаяе вече такава тема,вив в чижбинския справочник.

# 2
  • Мнения: 784
имаяе вече такава тема,вив в чижбинския справочник.
Видях я преди да пусна темата, даже си я разпечатах, но в нея няма инфо за хотели, заведения за хренене и детски магазини

# 3
  • Мнения: 1 417
Виж тук http://astralholidays.bg/2005/main.php?season=10&country=6&a … =11&resort=29 предлагат само нощувки и цените май са приемливи Wink
Иначе и аз събирам инфо, даже тема мислех да пускам, ама ще видя какво има вече писано.

# 4
  • Мнения: 784
Хайде бе, хора - утре тръгвам!

Хотел вече резервирах - нацелих някакъв от нета, ще го видим какъв ще излезе.

Забележителностите толкова добре съм ги проучила, че май вече няма смисъл да ги посещавам  Wink

Магазините - мене кучета ме яли - може и нищо да не си купя, ама поне кажете откъде да го взема това пусто столче за детето , не искам да си губя времето в издирване на магазини

И още нещо, което се сетих - тази прословута сиеста за всичко ли важи - музеи, магазини, ресторанти или все някъде ще мога да си уплътня времето .........

Последно, но най-важно - някой летял ли е тази година до Испания само с лична карта?! Аз си мислех, че това е в реда на нещата, но май за някои дестинации  в ЕС продължават да искат от българите международни паспорти!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
За магазините- абе надали кучета ще те ядат, то само като тръгнеш по центъра..... Mr. Green Барселона според мен е добра шопинг-дестинация Peace  За детско столче незнам, не сме търсили такова нещо. По-добре питай чужбинските майки.
Забележителностите- вземи ги посети все пак, на живо е друго Mr. Green Незнам ти по какво си падаш, но за мен задължителна и продължителна спирка е парка Гюел.
За сиестата- е, повечето затварят (офиси, банки), ама чак пък да няма какво да правиш Stop Има и магазини, и заведения работещи, може и по забележителностите да обикаляш. Един съвет за заведенията - не сядай по тур.заведения по центъра и Ла Рамбла, нищо ново няма да опиташ. Ако мръднеш в някоя от стотиците улички встрани има заведенийца (с по 2 маси на кръст), но с невероятна кухня Peace Ние в началото като не знаехме какво искаме си поръчвахме обедното меню. Особено се влюбих в един десерт- пъпеш, накиснат с някакъв алкохол, пробвай го Peace
За лк/паспорт- не съм летяла тази година (за съжаление) и нямам инфо.

# 6
  • Мнения: 13 512
ето няколко идеи за шопинг в Брселона:
- El Corte Ingles (най-големият – на Пласа де Каталуня).-това е тяхна верига молове,но магазините вътре са на щандове, а не на отделни магазинчета.
-Maremagnum- друг търговски център на пристанището, до който ще стигнете по Ла Рамбла. Има и кино,Океанариум и -разбира се  рибни ресторанти.
Бутиците са на Passeig de Gracia.

Не знам дали някой ти е казал за Барселона кард- http://www.barcelonaturisme.com/?go=jN7uAYLx/oIJaWVQCL0fU93ygJVY … p3CVD+YUIBNzh2ac=

Информация

# 7
  • Мнения: 148
Основно частта за пазаруване, както са ти писали момичетата е около Placa de Catalunya (Passeig de Gracia, Rambla de Catalunya, Carrer de Pelai, Del Portal de L'angel).
Специално за детско столче, нямам идея къде.
Детски дрешки има много на различни фирми като Zara, C&A, HM, Benetton и много други...

Хубави ресторантчета има много, но трябва да се мръдне встрани от туристическите маршрути.
В квартала Siutat Vella на Calle Argentaria има няколко, също в Gracia, а и на други места разбира се. Хубаво е да опиташ паеля, рибните неща са много хубави, а традиционния им десерт е крем каталана (нещо като крем карамел, много вкусен).

Много хубаво място за пазаруване е пазарът Mercat de Sant Josep/ La Boqueria на улица La Rambla до спирка на метрото Liceu, (Green Line, L3), невероятно разнообразие от хляб, сирена, плодове и зеленчуци, риба. Там има и щандче с приготвена рибна храна, невероятно вкусно.

# 8
  • Мнения: 2 386
Дано това ти помогне малко http://www.spanish-fiestas.com/barcelona/sightseeing.htm    bouquet

# 9
  • Мнения: 784

Страхотни сте - благодаря на всички! lovekiss

Очаквайте моите пътеписи след около седмица!

Общи условия

Активация на акаунт