Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 127 отговора

Анкета

бебе и куче заедно?

(Гласуването приключено: вт, 12 юни 2007, 20:37)

София

Rolling EyesЗдравейте мили мамички,много съм притеснена по въпроса.... Имаме куче порода ши-тцу ваксинирано с всички възможни ваксини.Ще имаме бебе живот и здраве август месец и се притеснявам - космите му хвърчат навсякъде,дори да го изолираме в една стая те ще се пренасят чрез нас.Синът ми ще умре от мъка ,ако кучето случайно се изгуби Smile и незнам какво да правя.Съпругът ми също ме гледа странно на предложението ми да го махнем-не иска.И АЗ ИЗЛИЗАМ ЛОШАТА...Ветеринаря и доктори които съм питала казват че няма проблем щом е ваксинирано, но аз не съм 100% убедена,че не е вредно за бебето относно алергии и т.н.Моля тези които са преживели проблема да споделят....  мерси!
Цитирай

Здравей.Аз лично съм против това да се гледа куче при положение,че в къщата има новородено.Съжалявам,но аз не бих го допуснала,обаче в същото време е и доста кофти,защото сте свикнали с кучето.Като най-приемливо бих ти предложила ако имате възможност временно да го оставите при някой близък докато все още нероденото бебче навърши годинка.Пожелавам ти лека бременност и раждане и дано съм ти била полезна.  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

но аз не съм 100% убедена,че не е вредно за бебето относно алергии и т.н.
Аз също съм против-точно заради някоя алергия например. Naughty
Цитирай

София, Дружба 2

Аз на твое място бих си го оставила. Нали е ваксинилано и обезпаразитено, ще му миете лапичките след разходка. От начало не го пускай в стаята при бебчо. Аз имах коли, което почина от старост, когато бях бременна в 5-6 месец. Ако не се беше получило така щях да си гледам и кучката и бебката. През ум не ми е минавало да я махна нанякъде, та аз израстнах с нея. Помисли само колко ще страда кученцето ако го отделиш от дома, дори и за кратко време. Животинката е свикнала с вас и вие сте нейното семейство. Много се разчувствах................. не го махай горкичкото!
Леко раждане и здраво и щастливо бебче!  bouquet
Цитирай

sofia-lulin

По принцип не одобрявам да се гледа куче когато има новородено бебенце.Бебето може да развие алергия от малко.Колкото и да чистиш косми хвърчат на всякъде и се разнасят.Гледала съм куче и знам какво е. WinkАко имаш голямо детенце вече може да си вземеш да гледаш куче но при новородено съм против.
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

И ние имахме куче.Когато разбрах,че съм бременна казах на мъжа ми да търси на кого да го подари.Заплаших го ,че ако се върна от болницата с бебо ще го изгоня(кучето,а не мъжлето  hahaha) навън.На всички ни беше мъчно,но в крайна сметка бебето е по -важно.
Цитирай

В.Търново

Принципно съм против. Майка ми има куче и когато детето е там въобще не му разрешавам да го пипа. Като беше малко бебе не го пускахме в стаята, но космите се пренасяха. Но все пак става въпрос за час-два, а и тя предварително изчистваше основно стаята в която беше бебето. А за постоянно...аз лично бих го дала на някой временно. Преди години гледахме така на едни познати котката като им се роди бебе за една година и после си я взеха.
Цитирай

Велико Търново

Твърдо за Peace!Много пъти съм писала в подобни теми и съм се аргументирала PeaceДъщеря ми иска да е приятелка с котката,но котката отказва подобни контакти Mr. Green
Гледай си животното спокойно!
Цитирай

гр. Варна

Аз съм против, най-вече заради алергиите.
Цитирай

на морския бряг

ние лично имахме птички в къщи,но лекарката ми каза да ги махнем, защото не е хубаво за бебето.казаха ми също,че кучета и котки също не е хубаво да съжителстват с бебе.Моята свекърва имат котка и още не съм закарала малката в тях защото ме е страх от космите които са на всякъде,а иначе самата котка е много чиста,но не мисля да я заведа още в тях,защото ме е страх

Цитирай

Сф

Имаме си един страхотен далматинец и той не ни пречи по никакъв начин Peace. Не влиза в нашата стая (нещо, на което е научен преди появата на бебето), а ние се събуваме пред вратата, за да не вкарваме (доколкото е възможно, разбира се) космите му.
Относно алергиите: честно казано нямам инфо по въпроса, така че ще ми е интересно ако някой има нещо за казване по въпроса. Близостта на животно предпоставка ли е за поява на алергия към същото newsm78 ? И колко се увеличава риска, ако се живее с животното в сравнение с вариант, при който то е далече?
Цитирай

София

И аз съм ЗА PeaceИмам сетер на 11 години...дори за секунда не е бил далече от нас.Просто и до сега не влиза в стаята на бебето.Когато забременях много мислих по въпроса.Мъжът ми много обича животните и искаше да си го гледаме.Аз също ги обичам,но честно казано и на мен ми се въртяха подобни мисли на твоите.В края на краищата решихме,че ако го дадем на някого...на тази възраст няма да се приспособи...това щеше да е равносилно на убийство. SadСега си живеем заедно,Яна много му се радва...а той милият...чудя се на търпението на това животинче. CrazyВъпросът с алергиите е доста относителен...всичко е много индивидуално...животното в къщи не е гаранция,че детето ще развие такава.Да,много майки сигурно ще ми скочат и ще кажат,че това все пак е рисков фактор.Така е,но тези фактори са навсякъде около нас...не може да затворим децата си в стерилна среда.А и ограничавайки постоянно едно дете-това е най-сигурният начин да му сринеш имунитета.Има и много алергични деца без животни в къщи.От друга страна,детето ще развие по-добър имунитет така...погледни и от добрата страна.И най-важното за мен е,че децата израснали с животинче в къщи още от малки са по-добри. HugМежду другото,котките са по-опасните животни от към алергии и болести  от кучетата....колкото и по-чисти да са те.Решението е твое,но не карай едно животинче да страда. Praynig
Цитирай

Нямам куче в момента, не защото съм против гледането му заедно с бебе, по други причини. Но съм категорично за това! Когато кучето е редовно хигиенизирано, поддържано от ветеринарна гледа точка и ваксинирано, проблеми няма никакви! Peace
Цитирай

Сф

...животното в къщи не е гаранция,че детето ще развие такава.

Ами да. СЪпругът ми, например, от гледането на кучето (то е почти на 10 год, ) е развил алергия към котки и полени Mr. Green .
Цитирай

Аз съм ЗА.Имаме си бебче и голямо куче-бобтейл.И нямаме никакви проблеми.Щом кучето е ваксинирано правилно всичко е ок.Според мен хора които нямат кучета нямат право да ти дават  съвети за или против.Има достатъчно информация по този въпрос.Относно алергиите те могат да се появят от всичко.Успех.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 127 отговора