Oбърнете внимание на това!

  • 26 109
  • 98
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 769
Мили мами, предоставям следващата статия за АСПАРТАМА и какви са последиците от употребата му, защото ги видях в действителност и загубих скъп човек.


ВНИМАНИЕ! Възможно е Вие да знаете за това, а може и да не знаете. Предайте това на Вашите познати, чието здраве Ви интересува.

Световната асоциация на университетите по опазване на околната среда възбужда дело срещу Фонда за Множествена Склероза & FDA за съглашателство с Монсанто .

В течение на няколко дни аз четях лекции на световната конференция по опазване на околната среда. Аз представях проблема, свързан с аспартама, който е известен и под названия като “Nutra Sweet”, “Egual”, “Spoonful”, “Е 951”.
На конференцията също така се прочете и доклад от представителите на агентството по опазване на околната среда, в който се съобщаваше, че САЩ са обхванати от епидемия от множествена склероза и системен еритематоден лупус. Представители на агентството по охрана на околната среда заявиха, че не разбират какъв “токсин” би могъл да предизвика толкова масово поражение. Аз обясних, че моите лекции също засягат тази тема.
Ако аспартамът се нагрее до 300С, то дървесният спирт (метанол), съдържащ се в него, се превръща във формалдехид, а от последният се образува мравчена киселина,която на свой ред предизвиква метаболитна ацидоза (мравчената киселина – това е отрова, отделяна от жилата на червените мравки). Отравянето от метанол имитира симптомите на множествена склероза. По този начин една евентуална диагноза за множествена склероза може да се окаже погрешна. Множествената склероза – това не е смътна присъда, ако това са проява на отравяне с метанол.
В случаите на системен еритематоден лупус ние установихме, че това заболяване се е разпространило толкова широко, както и множествената склероза, особено сред тези, които пият кока-кола лайт и пепси-кола лайт. Също както и при случаите с отравяне от метанол, в случаите на системен еритематоден лупус беше забелязано, че жертвите са изпивали по 3-4 бутилки от напитките (1 бутилка е с обем примерно от 350 мл) на ден, а някои даже и повече. При случаите на системен еритематоден лупус жертвите, по правило, не са знаели, че аспартамът способства за развитие на тяхното заболяване. Заболелите продължавали да употребяват аспартам, което влошавало протичането на болестта и ставало опасно за живота. Когато ние убеждавахме хората да се откажат от продуктите, съдържащи аспартам и те прекратяваха тяхното приемане, заболяването протичаше много по-леко. За съжаление ние не успяхме да постигнем обратно развитие на заболяването. В случаите, при които беше поставена диагноза множествена склероза (когато всъщност заболяването беше вследствие на отравяне с метанол) голяма част от симптомите, след прекъсване приемането на аспартам, изчезваха. Ние даже наблюдавахме случаи на възстановяване на зрението и слуха, изчезваше шумът в ушите.
По време на лекциите аз казвах “Ако вие използване аспартам (“Nutra Sweet”, “Egual”, “Spoonful” и т.н.) и страдате от мускулни болки, спазми, гърчове, виене на свят, болки в главата, депресия, ставни болки, шум в ушите, ако не ви държат краката, зрението ви се влошава, наблюдавате временна загуба на паметта, обхваща ви безпричинно безпокойство – то при вас може да се развива болест, предизвикана от приемане на аспартам!”
По време на моите лекции някои присъстващи скачаха от местата си: “Безпокоят ме някои от тези симптоми. Това обратимо ли е?” Разбирате ли колко широко се е разпространило всичко това!
На една от лекциите присъстваше посланикът на Уганда, който съобщи, че в един от отраслите на хранителната промишленост в неговата страна към захарта се добавя и аспартам! Той, също така, отбеляза, че синът на един от босовете в тази индустрия отдавна не може да ходи, а нали цялото негово семейство приема активно участие в употребата на тази продукция! Проблемът наистина е много сериозен.
Ние посетихме едно здравно заведение. Медицинската сестра, която работеше там, ни сподели, че при шест нейни приятели, големи любители на кока-кола лайт, е била поставена диагнозата множествена склероза.
Това не може да е съвпадение. Това е огромен проблем.
Аспартамът първоначално е бил включен като подсладител в състава на 100 различни изделия, което се е обсъждало на конгрес. След това са се провели още две обсъждания, обаче нищо не е помогнало. Нищо не е било направено.Търговците на наркотици и химикали имат дебели джобове.
Сега съществуват около 5000 продоволствени стоки, в които се съдържа този химикал, въпреки, че неговият патент е пресрочен! Още по времето на първото обсъждане е имало жертви, някои от които вече са слепи. Метанолът, съдържащ се в аспартама, попаднал в клетките на окото, се превръща във формалдехид. Формалдехидът се класифицира в една група с вещества като миша отрова и циановодород (синилна киселина) – смъртоносни отрови! За съжаление, необходимо е много повече време за да убиеш с формалдехид. Но той убива, а също така е и причина за развитие на неврологични заболявания.
Аспартамът променя химическите вещества в мозъка. Само това може да послужи като основание за налагане на жестока забрана на използването на аспартам. В частност, той способства за изменение на допамина в мозъка. А сега си представете какво прави аспартамът с болните, страдащи от болестта на Паркинсон.
Аспартамът също така може да стане причина за възникване на вродени дефекти. Няма нито едно съображение, от което да се ръководим и да разрешим използването на аспартам. Това не е диетичен продукт! В протокола на конгреса е казано: “Аспартамът способства за увеличаване потреблението на въглехидратите и превръщането им в мазнини”. Доктор Робертц отбелязва, че пациенти с диагноза отравяне с аспартам и след това лекувани, са губели до 19 фута тегло. Формалдехидът се отлага в мастните клетки, особено в областта на бедрата и колената.
Аспартамът е особено опасен за диабетиците. Всички лекари знаят какво може да стори метанолът с диабетиците. Ретинопатията при тях може да възникне вследствие отравяне с аспартам. Аспартамът способства нивото на кръвната захар да стане неконтролируемо, в резултат на което много от пациентите могат да изпаднат в кома. За съжаление много от тях умират. На конференция на Американския Колеж на лекарите било съобщено, че увеличената консумация от диабетици на продукти, съдържащи аспартам, в крайна сметка може да доведе до развитие на кома. В много случаи лекарите не могат да контролират нивото на кръвната захар и в резултат на това, пациентите изпадат в тежка диабетична кома и умират. Наблюдават се също така и случаи на остра загуба на паметта, която възниква заради това, че аспарагиновата киселина и фенилаланинът, при отсъствието на други аминокиселини, образуващи белтъчините, се явяват невротоксични. Те преминават през хематоенцефалистичната бариера в мозъка и предизвикват поражения на нервните клетки. Доктор Ръсел Блейлок, неврохирург, казва: “Тези вещества стимулират такива процеси, които способства за гибелта на невроните, а в резултат на това често възникват увреждания на мозъка с различни степени на тежест”. Доктор Блейлок издаде книга под названието “Екзотоксините: вкус, който убива”. Доктор Х. Д. Робертц, специалист диабетолог и експерт в областта на отравянията, предизвикани от аспартам, издаде книгата “Защита от болестта на Алцхаймер”, в която потвърждава, че аспартамът играе роля в развитието на това заболяване. И това действително е така. Медицинската сестра, с която разговаряхме в болницата, ни съобщи, че при тях е постъпила жена на 30 години с болестта на Алцхаймер. Доктор Ръсел Блейлок и доктор Х. Д. Робертц ще напишат статия за болестта на Алцхаймер, в която ще се позоват на историята на това нейно заболяване и ще я пуснат по Интернет.
Както потвърждава Асоциацията на Американския Колеж на Лекарите: “Ние говорим за чума сред неврологичните заболявания, причината за която се явява една смъртоносна отрова.” Доктор Х. Д. Робертц потвърждава, че “след като аспартамът за първи път се появи на пазара, сред пациентите с диабет започнаха да се появяват случаи на загуба на паметта и зрението, появи се неврологична симптоматика”. Докторите от Асоциацията на Американския Колеж на Лекарите признаха, че никога не са предполагали за възможните ефекти на аспартама. Те зададоха въпроса защо аспартамът не е забранен досега (фенилаланинът, съдържащ се в аспартама, променя прага на чувствителността, изтощава запасите на серотонина, което способства за развитието на маниакални депресии, пристъпи на паника, злост и насилие). В края на конференцията аз получих факс от Норвегия, в който молеха за доставянето на антидот за тази отрова. Там имаше много проблеми, свързани с употребата на аспартам. Тази отрова се използва в целия свят.
За щастие, при нас на конференцията присъстваха говорители и посланици от различни страни. Те се съгласиха да ни помогнат. Ние Ви молим за помощ. Разпространявайте тази статия и предупреждавайте всеки, когото познавате. Връщайте продуктите, съдържащи аспартам там, откъдето сте го взели. Приемете девиза: “НЕ НА АСПАРТАМА – СТИГА ОПИТИ!” Изпратете ни своята история. Аз се заклевам, че Монсанто, създателят на аспартама, знае, че веществото е отровно. Но те финансират American Association, American Dietetic Association Congress, Conference of the American College of Physicians. B New York Times от 15 ноември 1996 година излезе статия за това, че American Dietetic Association Congress е потвърдила продукцията, включена в хранителната промишленост и сега получава пари от нея пари. Именно за това те не могат да критикуват техните добавки и да говорят за връзките си с Монсанто.
Доколко всичко това е лошо? Ние посъветвахме една майка, чийто син приемаше “Nutra Sweet”, да престане да дава на детето си този препарат. Детето всеки ден имаше силни припадъци. Тази майка позвъни на лекуващия лекар, а той от своя страна позвъни на ADA, откъдето му казаха, че не трябва да се прекъсва приема на “Nutra Sweet”. Все още се опитваме да убедим тази майка, че припадъците са свързани с приема на аспартам. Ние всички видяхме, че след прекъсването на аспартама припадъците бяха прекратени. Ако сега детето умре, виновникът ще бъде известен. Ние се борим против това.
Известни са 92 симптома, които възникват при отравяне с аспартам. Повечето от тях се явяват неврологични, тъй като аспартамът поразява нервната система.
В топлите страни диетичните напитки са изключително широко разпространени. Служителите и жените ги пият през целия ден. Напомням, че при температура по-висока от 300С от аспартама се образува метанол. Не е удивително, че при всички тези хора се появяват симптоми идентични с тези, които възникват при отравяне с аспартам. Доктор Роберти твърди, че употребата на аспартам по време на бременност води до развитието на вродени дефекти в новороденото.
Доктор Люис Елсас, педиатър и професор по генетика, от университета в Емори, доказа, че фенилаланинът се натрупва в структурите на главния мозък и предизвиква умствена умора. По лабораторни данни при животните се развиват тумор в мозъка, при което фенилаланинът се превръща в ДХА, фактор за растеж на тумора в мозъка. Когато доктор Асписто чете лекция за аспартама, един от лекарите в аудиторията, неврохирург, каза: “Когато ние изследвахме отстранения тумор на мозъка, открихме в него високо съдържание на аспартам.”
“Stevia” – това не е хранителна добавка, която помага за метаболизиране на захарите и за която се казва, че е идеална за диабетици. Тя е одобрена от FDA, но FDA е постъпила незаконно, тъй като има лоялно отношение към Монсанто.
Ако на етикета е написано “БЕЗ ЗАХАР” – даже не се замисляйте над това, в този продукт има аспартам (или някои от другите подобни подсладители - захарин и дори по-вредния цикламат - бел.ред). Сенатор Ховард Хеценбаум написа закон, в който се казва колко опасен е аспартамът и информира жените имащи деца и бременните. По този законопроект се планира независимо проучване на проблемите съществуващи в обществото (измененията в химическата структура на мозъка, припадъците, неврологичните симптоми). Това начинание ще бъде загуба за търговците на наркотици и химикали, които позволяват свободното съществуване на болестите и смъртта в непросветеното общество.
След конференцията на Американския Колеж на Лекарите ние се надяваме на подкрепа от страна на световните лидери.
Моля Ви, помогнете ни. Съществуват много хора, които трябва да бъдат предупредени за опасността.

[1] FDA – Food and Drug Administration - (Управление по контрола и качеството на лекарствените и козметични средства. Министерство на образованието и социалните служби на САЩ ) – бел. авт.
[2] Монсанто – създателят на аспартама – бел. пр. (вижте материала Милиони срещу Монсанто - бел. ред)
[3] Склероза – патологично уплътняване и втвърдяване на тъкани или органи вследствие на разрастване на съединителна тъкан. Множествена склероза – хронично прогресиращо заболяване, протичащо с ремисии и характеризиращо се с наличност на разпръснати в главния и най-вече в гръбначния мозък (предимно в бялото вещество) на многобройни склеротични плаки – бел. пр.
[4] Системен еритематоден лупус (вълчанка) – заболяване, при което се получават разнородни язвени и деструктивни процеси по лицето, наподобяващи обезобразяване след ухапване от вълк – бел. пр.
[5] Допамин – един от медиаторите в синапсите на невроните, чрез който нервния импулс се предава от един неврон в друг, намира се в нервните влакна – бел. пр.

Бети Мартини (Betty Мartini)

Women’s Cancer Resource Center Laurie Moser,
Assistant Director 1815 East 41st Street,
Suit C Minneapolis,
MN 55407-3425 1-800-980-8544 или 612-729-049.

Вие четете това предупреждение благодарение
на Пермския Хуманитарен Център “Дианетика”

# 1
  • Мнения: 3 777
Потресена съм. #Shocked

# 2
  • Мнения: 1 399
За здрави хора, ясно. По принцип винаги съм била противник на криворазбрани принципи за здравословно и диетично хранене.
Ама каква е алтернативата за диабетиците например Rolling Eyes ? Захар не може, подсладителите вредни ooooh!  Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 791
Ужас!!! #Shocked Моля,кажи ни как да разпознаваме продуктите,съдържащи тези отрови?Аз съм се сблъсквала и ми звучи познато само "Nutra sweet".На всички продукти ,на които пише "БЕЗ ЗАХАР" ли да обърнем внимание?Кои най-често разпространени продукти съдържат тази съставка?

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Step, Tang, Coka- Cola Light, всички дъвки без захар, всички безалкохолни напитки без захар...........ако се сетя за още- ще пиша...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 791
Ами детските сиропи без захар,които не вредели на зъбките???

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Ужас!
Аз има повишена кръвна захар и си пийвах такива лайт напитки #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked
Захарта май ще ми е по-полезна! Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 7
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитирам статистика по памет за ползването на Аспартам като замесител:
За 10 години от въвеждането на Аспартама като алтернатива на захарта - смъртността сред диабетиците на инсулин се е повишила с 30%, като 24% са починали не от диабет или усложненията на диабета, а от вторично развити ракови заболявания с рецидиви.
При жените: рак на гърдата и на мозъка с рецидив в костите (който често се бърка от лекарите с остеропороза).
При мъжете: рак на простатата, черния дроб, панкреаса, кожата.

Относно въпроса кои храни със заместител са или не са с Аспартам:
Всички храни, на които изрично не пише "лактоза и фруктоза" са подсладени с Аспартам (Нутра суит, Кенди, захарин....)

# 8
  • Мнения: 3 164
Аз някъде бях чела за този Аспартам.че е отрова.но как да се предпазим.не пия газирани напитки.но ям доста сладки неща.а и от всички боклуци в храната няма отърване-това храна без Е-та на опаковката май вече няма за жалост-бавно ни тровят.а някои заблудени си мислят.чещом е в храна неможе да е отровно.аз лично избягвам и др.храни които са вакумирани или с голям срок на годност.

# 9
  • Мнения: 2 543
Може ли да уточниш откъде имаш тази информация? Някъде в Интернет ли го прочете? Това е много интересно!

# 10
  • sofia
  • Мнения: 769
Ieppe, aко въпроса е към мен - статията и статистиката са от медицински сайт и годишник по медицински изследвания към университета в Хамбург.

# 11
  • Мнения: 2 543
Цитат на: aja
Ieppe, aко въпроса е към мен - статията и статистиката са от медицински сайт и годишник по медицински изследвания към университета в Хамбург.


Да, въпросът ми беше към теб, защото най-отдолу пише "Вие четете това предупреждение благодарение
на Пермския Хуманитарен Център “Дианетика”. Имаш ли представа какъв е този център?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 769
Да, центърът е в САЩ.

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Стана ми и любопитно и много страшно, та се порових из нета и вижте това:
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=70
Код:
Аспартам, съставен от аминокиселините аспартамова киселина и фенилаланин - 130-200 пъти по- сладък от захарта; ....Безопасността на тези подсладители е изследвана в продължение на десетилетия преди да бъдат разрешени за употреба от човека. :shock:  :shock:  :shock: 


а това са кодовете им
Код:
# ацесулфам К – Е 950;
# аспартам – Е 951;
# цикламати – Е 952;
# захарин – Е 954.


aja, извинявай за нетактичния ми въпрос, но ти каза, че си загубила скъп човек, доказано ли че това е причината? Защото наситина е много страшно!Още веднъж извинявай за въпроса Sad

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 179
освен това според този сайт
http://duh-i-istina.net/vavilon_hrani.php#z1
аспартам се намира в следните:
Код:
 Ето някои от продуктите, в които се намира аспартам, като в повечето от тях не е отбелязан на опаковката:

    * безалкохолни напитки
    * дъвки без захар
    * какаови смеси
    * подсладено кисело мляко
    * мултивитамини
    * напитки с кофеин
    * сокове
    * разтворими чай и кафе
    * сосове
    * бързи закуски
Но всичките му "странични действия" са още по-опасни, защото по-голямата употреба на напитки и храни, в които се съдържа, води до пристрастяване. Много хора съобщават за тежък абстинентен синдром, когато се опитат да изхвърлят аспартама от храната си. Някои твърдят, че зависимостта към него е по-силна дори от тази към алкохола. Според д-р Робъртс за 5,6% от 540 души, които той е проучвал (или 33 души), е било много трудно или дори невъзможно да спрат консумацията му. Самите потърпевши или техните близки са използвали именно термина "пристрастяване", за да опишат състоянието си по отношение на подсладителя. Това е една от причините за пандемичното му разпостранение.

# 15
  • Мнения: 9 892
Последното ме ужаси. Явно трябва да остана на черен хляб и варено пиле.
Кои са напитките с кофеин, освен кока-кола?

# 16
  • Мнения: 4 187
#Crazy  Shocked  #Crazy  Shocked  #Crazy Какви са тия ужасии! Има ли нещо сигурно въобще в наши дни!?

# 17
  • sofia
  • Мнения: 769
Да, става въпрос за баба ми.Беше с диабет поддържан с Манинил.
Не ядеше сладко и спазваше строгите диети за диабетици.
Преди около 5 години на баба ми и откриха бучка на гърдата и отрязаха цялаат гърда. След биопсията казаха, че е доброкачествена...
На следващата година откриха странни петна по мозъка...оправдаха ги първоначално с тежък удар на главата в млада възраст, но после казаха че са разсеики от гърдата...
Преди 2,5 години получи болки в гърба, които се засилваха в продължение на 1 седмица - първо казаха настинка със схващане, после решиха, че е сърдечен проблем и когато в края на седмицата тя загуби сетивност от кръста надолу се оказа смачкан прешлен...диагнозата беше рак на костите, оправдан пак с бучката на гърдата... дадоха и 2-3 месеца живот. Всички диагнози бяха поставени само от обикновен преглед!
Тогава започнах да се консултирам с различни лекари онколози , гинеколози, кардиолози и мамолози... повечето мнения изказани от тях бяха, че не може от доброкачествена бучка да се развие рак на мозъка, а и този рак не е присъщ за жени в напреднала възраст, освен това бяха категорични, че не може рак на мека тъкан да засегне кост - казаха, че в следствие на диабета е направила остеропороза... и че трябва да се направи изследване, за да се сокаже и да се лкува с лъчетерапия, а не с химио..., каквато и прилагаха.
Успях да и уредя ядреномагнитен резонанс... на който откриха и рак на черния и белия дроб. Започнаха боипсии от всеки орган...
Изслеванията приключиха след смъртта и .... ОКОНЧАТЕЛНАТА ДИАГНОЗА беше, че всеки рак се е развил независимо, поради разлика в природара на туморните клетки и че всеки един от тях е следствие на неконтролируем приемна лекарства и Аспартам.
Съжалявам за дългия постинг, но така мисля че ще е по ясно на всички за какво иде реч.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Много съжалявам, попитах те, защото както казах иа з от миналата година след като ми откриха повишената захар си попийвах разни такива напитки, дано не съм си навлякла по-голяма беда.
Между другото докато ти четях постинга си пийвах безалкохолно точно такова, кеото е и за диабетици, стигайки до края станах и го изхвърлих...сега гледам бутилката като прокажена Imp

# 19
  • sofia
  • Мнения: 769
Wa Wa, препоръчвам ти да си подслаждаш нещата с мед и щом не е доказан диабет има начини да се оправиш с билки и китайски лекарства, но това е др. тема. Ако се интересуваш пиши ЛС.

# 20
  • Мнения: 2 543
Цитат на: aja
Да, центърът е в САЩ.


Но какъв е?

# 21
  • Мнения: 4 187
От извесно време ползвам подсладител SWEET*N LOW! Пише че не съдържа захарин и цикламат, а съдържа източник на фенилалалнин! Това от опасните ли е! Благодаря!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
По принцип не съм привърженик на теориите за Глобалните конспирации и съм голям скептик по отношение на тоталните пропагандни атаки - било ЗА или ПРОТИВ групи продукти идеи и т.н.  
Но тази информация ме втрещява, защото преди няколко години като млад и зелен репортер правих материал за Детското диабетно отделение в София и шефката там, сега не се сещам за името, ми обясняваше надълго и широко как Аспарагиновата киселина за нея е откритието на века, което ще спаси и направи нормален живота на хиляди деца, страдащи от диабет и как вече дори и у нас няма дете с проблемна обяна на веществата, което да не се лекува с диета, основана изклюително на Аспартама.
Та тогава ми подари пликче с въпросната аминокиселина, като особенна скъпоценност и аз подслаждах дълго време с  нея живота на баба ми, като най-болна в къщи, докато един ден баща ми, който е анестезиолог не разбра и не я изхвърли. Заяви, че е гадна отрова, а аз му казах, че е дървен философ и се прави на специалист в чужди областти, но май е бил прав.

Както и да е мисълтта, ми беше за всички онези болни от диабет деца, които са тровени допълнитено с години, а и за собствените ни деца, консумиращи ежедневно каши, пюрета, сокчета, вафли, пастички и т.н., в които уж за по-здравословно захарозата е замествена с асраптам и цикламат.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 769
Ами ето ви още по темата:
http://ecosw.dir.bg/kniga/chapter16.htm
http://www.protos.bg/diabet/vd/i112/vd_i112_11.html
http://duh-i-istina.net/vavilon_hrani.php
http://margaritta.dir.bg/2003/uni/01zahar.htm
http://bluelink.net/bg/bulletins/ecopolis11_2002/tr1_1_1.html

Държавен вестник:
Чл. 19. (1) При етикетиране на добавките, предназначени за продажба на крайния потребител, се посочват данните по чл. 18, ал. 1 и 2.
(2) Когато добавката е трапезен подсладител, етикетът трябва да съдържа данни и за:

1. наименование на подслаждащото вещество;

2. предупреждение, че високата консумация на подслаждащо вещество от групата на поливалентните алкохоли може да предизвика разслабително действие;

3. предупреждение, че подслаждащото вещество аспартам е източник на фенилаланин;

4. (нова - ДВ, бр. 3 от 2005 г.) предупреждение, че подслаждащото вещество сол на аспартам-ацесулфам е източник на фенилаланин.

http://www.bda.bg/web_bul/regulations/labeling/Excipients%20Anex%20.htm

http://www.shmidt.bg/equal/info.html - Вносител за БГ

# 24
  • Мнения: 2 452
Цитат на: aja
Да, става въпрос за баба ми.Беше с диабет поддържан с Манинил.
Не ядеше сладко и спазваше строгите диети за диабетици.
Преди около 5 години на баба ми и откриха бучка на гърдата и отрязаха цялаат гърда. След биопсията казаха, че е доброкачествена...
На следващата година откриха странни петна по мозъка...оправдаха ги първоначално с тежък удар на главата в млада възраст, но после казаха че са разсеики от гърдата...
Преди 2,5 години получи болки в гърба, които се засилваха в продължение на 1 седмица - първо казаха настинка със схващане, после решиха, че е сърдечен проблем и когато в края на седмицата тя загуби сетивност от кръста надолу се оказа смачкан прешлен...диагнозата беше рак на костите, оправдан пак с бучката на гърдата... дадоха и 2-3 месеца живот. Всички диагнози бяха поставени само от обикновен преглед!
Тогава започнах да се консултирам с различни лекари онколози , гинеколози, кардиолози и мамолози... повечето мнения изказани от тях бяха, че не може от доброкачествена бучка да се развие рак на мозъка, а и този рак не е присъщ за жени в напреднала възраст, освен това бяха категорични, че не може рак на мека тъкан да засегне кост - казаха, че в следствие на диабета е направила остеропороза... и че трябва да се направи изследване, за да се сокаже и да се лкува с лъчетерапия, а не с химио..., каквато и прилагаха.
Успях да и уредя ядреномагнитен резонанс... на който откриха и рак на черния и белия дроб. Започнаха боипсии от всеки орган...
Изслеванията приключиха след смъртта и .... ОКОНЧАТЕЛНАТА ДИАГНОЗА беше, че всеки рак се е развил независимо, поради разлика в природара на туморните клетки и че всеки един от тях е следствие на неконтролируем приемна лекарства и Аспартам.
Съжалявам за дългия постинг, но така мисля че ще е по ясно на всички за какво иде реч.


Айа,
Да ме извиняваш, обаче ако някой с медицинско образование ти е казал точно така: "не може рак на мека тъкан да засегне кост " ще те посъветвам да не му се доверяваш.
Искрено съжалявам за баба ти, обаче това което пишеш са фабулации (използвам чуждица, за да бъда по-мека в изказването си). Би ли ми казала как точно са направили изследване на всички ракови клетки на баба ти и как са достигнали до извода, че са от различен произход? По-конкретно ме интересуват тези в костите и мозъка.
Още веднъж, много съжалявам за баба ти, обаче в това, което пишеш няма никаква логика от медицинска гледна точка. За информация, ПЪРВОТО място, където метастазират много карциноми, вкл. и този на мл. жлеза са костите!
 Imp

# 25
  • sofia
  • Мнения: 769
Лаура, правиха аутопсия.

# 26
  • Мнения: 230
Sad  Sad  Sad Съжалявам за това моите съболезнования Sad  Sad  Sad
Нека да се съберем всички да протоводействаме на това като спрем масово да употребяваме такива продукти със съдържание на тази съставка АСПАРТАМ Е951. Аз съм с вас !!!!
Разпратил съм форум на всички мои познати, за да можем всички да бъдем заедно и масово да можем да спрем производството на тази ОТРОВА !!!
АЗ БИХ ГИ ЗАСТРЕЛЯЛ #Sniper  #Sniper  #2gunfire  #Sniper  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 1 017
aja, съжалявам много за загубата ти! Sad

И аз като теб бях надъхана срещу аспартама и избягвам

всякакви изкуствени подсладители и безалкохолни напитки, но

преди няколко дни моя позната , която е бременна, ми каза, че

диетолози са и предписали да използва само изкуствен

подсладител в диетата си, защото имаше проблеми със захарта.

И, че това за аспартама като вреден било отречено във

Франция скоро Neutral Face

Вече не зная къде е истината!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 791
"Истината е някъде там..."така започваше ли,завършваше ли,един филм(Psyfactor май Wink ).Но при всички положения аз мисля,че това е отрова и трябва да я избягваме.С ужас установих,че и така популярните дъвки,които ежедневно джвакаме и ние и децата,които ни предпазват от кариес,съдържат аспартам-ясно си го пише-аспартам(Е951)Става въпрос за Orbit sugar free... Imp А на лимонадата,оранжадата,която аз всеки ден си цуквам,също се мъдри това чудо аспартама Twisted Evil Изкуствен подсладител аз не ползвам,предпочитам си захарта,но се оказва,че аспартама присъства къде ли не,да му се....

# 29
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Най-ми е странно и страшно това, което написа елси, да не говорим това за детските дъвки #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 30
  • Мнения: 2 452
Цитат на: wa_wa
Най-ми е странно и страшно това, което написа елси, да не говорим това за детските дъвки #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out


Момичета, защо се връзвате на приказки?! Ако толкова се страхувате от използването на аспартам, направете справка - щом пишете във форума явно ползвате Интернет - прочетете малко информация, обаче и от "двете страни" на спора и си направете сами извода. Ако нямате достатъчно компетентност по проблема, доверете се на специалистите, а не на това кой какво казал и какво чул.

# 31
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: Laura
Момичета, защо се връзвате на приказки?! Ако толкова се страхувате от използването на аспартам, направете справка - щом пишете във форума явно ползвате Интернет - прочетете малко информация, обаче и от "двете страни" на спора и си направете сами извода. Ако нямате достатъчно компетентност по проблема, доверете се на специалистите, а не на това кой какво казал и какво чул.


А ти по какво си специалист? Sign Exclamation
Аз пуснах по-нагоре линкове към още статии, вкл. цитат от държавен вестник...
Ако искаш, ше ти дам линкове и към други форуми с разисквания по темата от специалисти в областта...

# 32
Ле леее, ужасно ми звучи тази информация. Записах си кодовете и си ги слагам в портфейла. В къщи имам една бутилка everdrink на която са изписани и четирите кода. Направо ме шашнахте.  #Crazy

# 33
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: magy
. В къщи имам една бутилка everdrink на която са изписани и четирите кода. Направо ме шашнахте.  #Crazy

 Точно Everdrink са ми лимонадката и оранжадката Close

# 34
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Ами аз порових и намерих доста противоречиви мнения, от напълно безопасен до стряскащите факти тук и в други форуми. Лично за себе си съм взела решение да не използвам продукти, които съдържат аспартам, колкото и да ми е трудно, защото и аз съм човек и ми се прияжда нещо сладичко или ми се пийва нещо такова. Та всеки има право на избор, на мен лично не ми се рискува. Нямам намерение да живея под похлупак, но не ми и трябва да консумирам нещо, което ще ми е във вреда.
Иначе на конспирация и такива неща, чудя се ако наистина има проблем с това вещество и компанията производител си призне какво ще стане тогава Arrow ще се заведат дела срещу нея, така че е нормално да не се говори за това,
Лично мнение!

# 35
  • Мнения: 1 383
Цитат на: wa_wa
освен това според този сайт
http://duh-i-istina.net/vavilon_hrani.php#z1
аспартам се намира в следните:
Код:
 Ето някои от продуктите, в които се намира аспартам, като в повечето от тях не е отбелязан на опаковката:

    * безалкохолни напитки
    * дъвки без захар
    * какаови смеси
    * подсладено кисело мляко
    * мултивитамини
    * напитки с кофеин
    * сокове
    * разтворими чай и кафе
    * сосове

   * бързи закуски
Но всичките му "странични действия" са още по-опасни, защото по-голямата употреба на напитки и храни, в които се съдържа, води до пристрастяване. Много хора съобщават за тежък абстинентен синдром, когато се опитат да изхвърлят аспартама от храната си. Някои твърдят, че зависимостта към него е по-силна дори от тази към алкохола. Според д-р Робъртс за 5,6% от 540 души, които той е проучвал (или 33 души), е било много трудно или дори невъзможно да спрат консумацията му. Самите потърпевши или техните близки са използвали именно термина "пристрастяване", за да опишат състоянието си по отношение на подсладителя. Това е една от причините за пандемичното му разпостранение.


Чела съм, че в някои страни аспартам се прибавя към кристалната захар още при производството, защото е по-евтин. Имаше пример с някаква африканска държава, не помня коя, където синът на този индустриалец, който произвеждал захар с добавка от аспартам бил болен от МС. Може и в Щатите да е така, или да е било така, ако съдя по разни статии. Може би затова е изброен този списък с продукти, на практика всичко подсладено съдържа аспартам.
Надявам се, че у нас не е така. Ако е - Бог да ни е на помощ, не можем сами да се предпазим от неща, които не знаем.
Аз лично не  лишавам детето си от сладко, но гледам винаги да купувам неща СЪС захар. "Изкуствен сок" и безалкохолни той сам отказва, защото никога не ги употребяваме и така е научен. Допускам някоя друга дъвка рядко, колкото да не му стане фикс-идея. За сиропите и лекарствата нищо не можем да направим. Смятам, че никой няма да се отрови от малко количество изкуствени подсладители, приемани инцидентно. Важно е да се изключат от ежедневното хранене.

# 36
  • Мнения: 2 452
Цитат на: aja
Цитат на: Laura
Момичета, защо се връзвате на приказки?! Ако толкова се страхувате от използването на аспартам, направете справка - щом пишете във форума явно ползвате Интернет - прочетете малко информация, обаче и от "двете страни" на спора и си направете сами извода. Ако нямате достатъчно компетентност по проблема, доверете се на специалистите, а не на това кой какво казал и какво чул.


А ти по какво си специалист? Sign Exclamation
Аз пуснах по-нагоре линкове към още статии, вкл. цитат от държавен вестник...
Ако искаш, ше ти дам линкове и към други форуми с разисквания по темата от специалисти в областта...


Уважаема Ая,
Аз не съм специалист по аспартама и не съм твърдяла, че съм.  Апелирах момичетата да се вслушват в съветите на СПЕЦИАЛИСТИ, а не на непроверена информация.
Да, ти ми цитира държавен вестник, сега очаквам да ми разтълкуваш информацията - да се отбелязва задължително, че аспартам е източник на фенилаланин - какво значи това и каква е връзката между фенилаланина и всички страхотии, които ни описа в по-горните постинги.
За да завърша, имам достатъчно висока медицинска култура, за да мога да отсея достоверната информация от опитите за манипулация на хората; освен това източниците на информация, които ползвам далеч не се изчерпват с никому неизвестни списания по религиозни проблеми!  Imp  Imp  Imp  Imp

# 37
  • Враца
  • Мнения: 5 179
Всъщност аз имам едно ходене до ендокринложката тази седмица, та смятам да си поговоря с нея по темата и след това ще докладвам!
Но си мисля, че не трябва да превръщаме темата в нападки, всеки както казах взима решение какво да яде, пие или не!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 791
Точно така!Идеята не е някой да ни убеждава в нещо,всеки сам си преценява на своя воля.Момичето иска да ни информира и предупреди,а "Който има уши ,нека слуша.Който има очи ,нека види!"си е казано в Библията.Аз  вярвам,че всичко е бизнес и никой няма да си признае за вредата,ако има кинти да снася където трябва.Помните ли какъв филм бяха направили срещу McDonald's ,дори го наградиха,а империята да е пострадала?Колко хора не спират да плющят хамбургери...затова казвам,че всеки сам си има свободна воля да си решава за себе си!Нека не превръщаме темата в бойно поле!Разбира се всеки има право на мнение!

# 39
  • Мнения: 1 214
В моята таблица за  Аспартама(Е-951) е отбелязано ,че предизвиква рак на кожата.Явно обаче таблицата не е пълна и започвам да мисля,че и другите консерванти са мнооооого по-опасни от колкото пише.
Предоставям и на вас тази информация:

Мно-о-о-го опасно!!!

http://club.biberonbg.com/read.php?9,49535,phorum_session_v5=mam … cd6d364c3be1a4f6d

# 40
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: Laura


Уважаема Ая,
Аз не съм специалист по аспартама и не съм твърдяла, че съм.  Апелирах момичетата да се вслушват в съветите на СПЕЦИАЛИСТИ, а не на непроверена информация.
Да, ти ми цитира държавен вестник, сега очаквам да ми разтълкуваш информацията - да се отбелязва задължително, че аспартам е източник на фенилаланин - какво значи това и каква е връзката между фенилаланина и всички страхотии, които ни описа в по-горните постинги.
За да завърша, имам достатъчно висока медицинска култура, за да мога да отсея достоверната информация от опитите за манипулация на хората; освен това източниците на информация, които ползвам далеч не се изчерпват с никому неизвестни списания по религиозни проблеми!  Imp  Imp  Imp  Imp



Ей, Лаура,
не се обиждай, не искам да се карам с никого. Просто исках да дам информация...
Що се отнася до медицинската култура... няма да се мерим... няма нужда.
Тук мисля, че всички са заинтересовани от такъв тип инфо най-вече заради децата, които отглеждаме... и се опитваме да опазим, а и не искам да натрапвам мненията си на никой.
Не случайно пиша с мамите предимно на ЛС, за да не се реши от някой, че искам да давам съвети, които той не иска. Тези, които са ми писали знаят, че съм се отзовавала с единствената идея да съм полезна...

Ще се постарая да дам още инфо и да преведа няколко статии за фенилаланина и какво поразява и как.

# 41
  • Мнения: 2 452
Цитат на: aja

Ей, Лаура,
не се обиждай, не искам да се карам с никого. Просто исках да дам информация...
Що се отнася до медицинската култура... няма да се мерим... няма нужда.
Тук мисля, че всички са заинтересовани от такъв тип инфо най-вече заради децата, които отглеждаме... и се опитваме да опазим, а и не искам да натрапвам мненията си на никой.
Не случайно пиша с мамите предимно на ЛС, за да не се реши от някой, че искам да давам съвети, които той не иска. Тези, които са ми писали знаят, че съм се отзовавала с единствената идея да съм полезна...

Ще се постарая да дам още инфо и да преведа няколко статии за фенилаланина и какво поразява и как.


Добре, обаче ще те моля да даваш ПРОВЕРЕНА ИНФОРМАЦИЯ, а не ДЕЗИНФОРМАЦИЯ. Аз точно към това апелирам (не само в тази дискусия). Точно защото става въпрос за здравето на нашите деца.
Оттеглям се от дискусията и съжалявам, че изобщо се намесих. Направих го съвсем добронамерено, защото на пръв поглед установих много неточности в предоставената информация и защото не бих се доверила в 100% на източниците, които предоставят тази информация - за мен не са достатъчно благонадеждни.
От мен - до тук; а за фенилаланина - не си прави труда заради мен; имам известна представа какво представлява и какви са му ефектите върху организма.
Още ведъж, съжалявам, че се намесих в "дискусията" (ако коже да се нарече така).

# 42
  • Мнения: 5 500
Това за аспартама го знам отдавна, а вие да знаете пък с флуора как се спекулира?!?!

# 43
  • Мнения: 18 542
Ето малко справка за Е-тата:
http://www.analytica-bg.com/pages/add_eu1.html

# 44
  • Варна
  • Мнения: 791
Добре,за аспартама разбрахме,че е вреден,но каква е алтернативата  на захарта тогава?Кой заместител не е вреден?Какво е захарин натрий?(срещнах го като подсладител,вреден ли е?)

# 45
  • Мнения: 18 542
Май изобщо няма безвреден подсладител. Колкото и да е оплювана обикновената захар, май тя е най-безвредна  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1 383
Цитат на: wilma
Добре,за аспартама разбрахме,че е вреден,но каква е алтернативата  на захарта тогава?Кой заместител не е вреден?Какво е захарин натрий?(срещнах го като подсладител,вреден ли е?)


В един от линковете по-горе в темата прочетох, че фруктозата, сорбитола и ксилитола са естествени заместители на захарта, но и те си имат плюсове и минуси. Медът и кафявата захар имат и хранителна стойност, освен калории. Според мен и обикновената захар е по-добра от изкуствените подсладители.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: wilma
Добре,за аспартама разбрахме,че е вреден,но каква е алтернативата  на захарта тогава?Кой заместител не е вреден?Какво е захарин натрий?(срещнах го като подсладител,вреден ли е?)


Фруктоза и мед.

# 48
  • Мнения: 3 211
Да, но и фруктозата и меда не могат да се използват от диабетици, защото вдигат много кръвната захар. Баща ми е диабетик и редовно употребява тези "убиващи" подсладители. Кое, в такъв случай е безвредно за него?

# 49
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не искам да се заяждам обаче статията за аспартама не ви ли прилича на оная приказка за краставицата дето всички яли краставици преди 80 години или са мъртви или са стари и сбръчкани.
Освен общи приказки не видях никакво ясно доказателство за вредата от аспартама.
Честно казано противниците на аспартама ми приличат на борците против абортите. Размахват плакати с общи приказки и се опитват да плашат хората.
Съзнавам че звуча доста крайно но ми писна да ми разправят
за вредата от това и онова. Направете си един списък на нещата които ядете, пиете, дишате и обличате през деня и после потърсете в някоя търсачка да видите колко вредни неща сте изяли, изпили, вдишали или поели през кожата.

# 50
  • sofia
  • Мнения: 769
Всеки има право на избор. Grinning

# 51
  • Мнения: 1 383
Цитат на: aja
Всеки има право на избор. Grinning


Права си, аз лично не мога да се правя , че не знам нещо, след като го знам.

# 52
Цитат на: Laura

Уважаема Ая,
Аз не съм специалист по аспартама и не съм твърдяла, че съм.  Апелирах момичетата да се вслушват в съветите на СПЕЦИАЛИСТИ, а не на непроверена информация.
Да, ти ми цитира държавен вестник, сега очаквам да ми разтълкуваш информацията - да се отбелязва задължително, че аспартам е източник на фенилаланин - какво значи това и каква е връзката между фенилаланина и всички страхотии, които ни описа в по-горните постинги.
За да завърша, имам достатъчно висока медицинска култура, за да мога да отсея достоверната информация от опитите за манипулация на хората; освен това източниците на информация, които ползвам далеч не се изчерпват с никому неизвестни списания по религиозни проблеми!  Imp  Imp  Imp  Imp


Мила Лаура,

На какво се дължи тая неприкрита агресия? На мен а и на останалите четящи предполагам тая дискусия вобще не е безразлична. Важно е да ЗНАЕШ!. Това е единственото което отличава животните от хората - жаждата за знания.

Но по същество, мен ме интересуват някои факти:

1. Каква е твоята медицинска квалификация?
2. Оспорваш ли следните факти:
- Цикламата е забранен за използване в САЩ още през 1969г. Заключението на сенатската комисия и независимите медицински експерти е че Цикламата причинява рак.
- Захарина е в категорията опасни хранителни добавки и според законодателството на САЩ и ЕС е задължително да се упоменава съдържанието на захарин в хранителните продукти чрез надпис подобен на надписите на тютюневите изделия (въведени отскоро и у нас), предупреждаващ за опасност свързана с консумацията на продукта.
- Аспартама съдържа метанол.
- Аспартама е нестабилен при температури над 25 градуса по Целзий.
- При разграждане на аспартама (например при консумация от човек с телесна температура над 25 градуса) свободния метанол се свързва със свободни радикали и резултира във Формалдехид.
- Формалдехида (познат като балсамираща течност, но с множество други индустриални приложения) е безпорен канцероген и е АБСОЛЮТНО забранен за консумация и категоризиран като химическа ОТРОВА. Продължително излагане на формалдехид, дори без консумация води до трайни и сериозни увреждания. http://www.osha.gov/SLTC/formaldehyde/ Този линк е на Американското министерство на труда и здравето (не точно никому неизвестен нито пък подозрително религиозен източник).

Моля те не говори за манипулации и не давай констатации и определения без да цитираш проверени факти и източници. Ще съм супер щастлив ако можеш да ме обориш аргументирано и докажеш че аспартама е безвреден, но честно казано съм песимист.

С една дума въпреки хората, които предпочитат да държат главата си в пясъка, Аспартама е КРАЙНО вреден  Sad .

# 53
И още нещо защото не вярвам в празното говорене, ето няколко предложения за избягване на изкуствените подсладители като Аспартам:

1. Фреш от сладки плодове - най-добрата гаранция че фруктозата (плодовата захар) е истинска.
2. Мед
3. Оризов сироп - има го на някои места като например магазините на Елемаг
4. Мляна сърцевина от захарна тръстика - има я в Хит.
5. Стевия - това е едно Южно Американско растение (корени) което е 300 пъти по сладко от захарта. За жалост незнам от къде може да се намери в България иначе за живеещите на запад - продава се в повечето магазини за Натурални храни http://www.holisticmed.com/books/bk_food.html#stevia

Това е. Диабетиците трябва на всяка цена да се консултират с диетолог.

# 54
  • Мнения: 2 452
Цитат на: DaWolf
Мила Лаура,
На какво се дължи тая неприкрита агресия? На мен а и на останалите четящи предполагам тая дискусия въобще не е безразлична. Важно е да ЗНАЕШ!...
С една дума въпреки хората, които предпочитат да държат главата си в пясъка, Аспартама е КРАЙНО вреден  Sad .



Никъде не съм твърдяла, че аспартама е безвреден! Казах, че изнесената информация е недостоверна, защото се базира само на ЕДНА публикация, която е цитирана и цитирана отново в превод на български. В базата данни от публикувани медицински списания НЯМА данни за вредни ефекти на аспартама (обаче на тях никой не иска да вярва, защото те са част от голямата "конспирация срещу здравето"; а аз се доверявам само на факти!).
По повод моите квалификации - завършила съм медицина, имам докторат по медицина и 4 години след това като пост-док - следдипломното ми образование не е от България (не че има значение). С години съм се занимавала  с научна работа и имам много публикации. В продължение на последните 10 години работата ми е била да  чета и преценявам достоверността на информация, публикувана в медицински и немедицински издания и смятам, е имам резонно право да изказвам мнение по въпроси, които малко или много са в моята квалификация. А да, да не пропусна, че част от дисертацията ми бе посветена на последиците на повишеното ниво на фенилаланина върху активността на адренергичната и допаминергичната невротрансмисия в мозъка.
Последно - не съм агресивна по природа; това, че някой възприема способността ми да се защитавам с факти за агресивност си остава за негова сметка!
С уважение, Dr. L-T; MD, PhD Imp

# 55
Щастлива съм че има хора като Лаура, които са здравомислещи, знаещи и с желание да внесат малко здрав разум в такива крайни в твърденията теми.
Мили НЕагресивни здравословно живеещи люде, изключително съм озадачена от къде се сдобивате с храната която консумирате???
сигурно сте наясно ,че в съвременото ни общество е невъзможно да се намери напълно здравословна храна.В абсолютно всяко производство се употребяват вредни за човека вещества.За какъв ФРЕШ от плодове можем да говорим след като за да расте и узрее един плод се влагат няколко вида препарати, за да стигне едно пиле до магазина е хранено с анаболни супер обработени храни.
Не желая да задълбавам в темата за здравословно хранене защото знам познавам хора като вас и знам че за всичко имате отговор и лесно се впрягате и докачате.
И тъй като целия ни свят е такъв и храната ни е вредна не виждам друго решение освен да спрем да се храним, да пием и да дишаме защото всичко дори и кислорода е не само вреден но и убиващ живите същества , тово със сигурност е доказано от учените!
И още нещо ако някой ми покаже болен от диабет човек(пенсионер) финансово да си позволи корени и заместващи плодове и съставки нека ми се обади!

# 56
  • Мнения: 46 403
Аз пък не вярвам на статии, днес тази, утре някой ще пусне колко е полезен.
Съжалявам за баба ти, но моя дядо почина през 1985 г. с рак навсякъде, а цял живот е живял на село, ял е само произведена от него продукция, не е пиел и пушел. Е, на всеки му е писано до къде да го докара Neutral Face

# 57
  • Мнения: 256
Ами аз знаех от алерголога на дъщеря ми, че нутра суит-а е отрова и че не трябва да се консумира, обаче не знаех защо. Сега ми става ясно. Обаче не ми е ясно какво ще стане стези хора, които  не са на ясно Confused:
Дано се намери начин да се спре това чудо от производство, иначе не знам...
Между другото въпросното вещество го слагат в бозата. Аз по този повод питах лекаря. Каза, че рядко се намира боза без него. До сега съм попадала само на такава с "подсладители". Така че, четете съдържанието Shocked

# 58
Абе не знам какво забраняват да се произвежда тук, но е факт че току що погледнах Кока-кола Ванилия лайт, която е в хладилника и пише че съдържа Аспартам.
А в другата Класик отсъства.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 791
Нямам доверие на КОНТРОЛА на държавата върху продуктите от местно производство или внос.Има много трески за дялане по закончетат ни,по контрола,по корупцията,които позволяват пазаря да е залят от вредни стоки.Мисля,че е важно да сме информирани,а въпрос на избор е кой какво ще предприеме или не,с какво ще се храни и как!

# 60
  • Мнения: 73
Цитат на: Laura

Никъде не съм твърдяла, че аспартама е безвреден! Казах, че изнесената информация е недостоверна, защото се базира само на ЕДНА публикация, която е цитирана и цитирана отново в превод на български.
...това, че някой възприема способността ми да се защитавам с факти за агресивност си остава за негова сметка!

  202uu    202uu    202uu

Страшно се шокирах, като про4етох в началото, тази статия #Shocked - като си помисля само колко дъвки дъвче на ден дъщеря ми..............., но като потърсих инфо, открих, че има същата статия(почти дословно) на немски, както и доста други статии, които разясняват дали и доколко е вреден аспартама.
http://www.eufic.org/de/food/pag/food15/food152.htm

Не е лошо да се вслушваме и в хора, които разбират от такава тематика, а не само да си подхвърляме бомби  #Bad Talk и да спорим за неща, от които не разбираме много....

# 61
Леле мамииии,  мами! 4ета ви форума и се 4удя 4удя 4удя !!!

Скъпа Лаура, ако още не си се отказала от дискусията искам да споделя с теб и другите някои свои мисли.

Редно е именно ти като лице с мединско образование, което твърди 4е
Цитат
В продължение на последните 10 години работата ми е била да чета и преценявам достоверността на информация, публикувана в медицински и немедицински издания
да приведе6 истинските аргументи 4е:
а - тази статия е достоверна за6тото ...
б - тази статиа е недостоверна и защо,
както ая чинно постна още няколко линка за да си защити позицията.
а не да мине6 с лафа бе я не се връзвайте на глупости...

"конспирацията срещу здравето" мисля 4е на повечето тук им е ясно, 4е е израз за нездравите икономи4ески интереси, които позволяват пускането и утвърждаването на пазара на някои недотам полезни за човешкия организъм продукти.
Като МедЛице трябва да си про4ела достатъ4но за различни лекарства и хранителни добавки които са с по-ясно изразени негативни последици и затова се забраняват по-бързо и категорично.

Вси4ки инкриминирани в момента наркотици някога са били легални и в медицинските бази данни не е имало инфо за отрицателните им последствиа  Twisted Evil  Twisted Evil  Imp

3. Като МедЛице трябва ТИ ДА СИ НАЯСНО до какво води системната консумация на хими4еските коктеили за масово потребление (малина например хихи .. малинкаааа Crazy  ) и именно хора като теб да просветляват останалите по темата.

4. Относно завършването ти:
Цитат

За да завърша, имам достатъчно висока медицинска култура, за да мога да отсея достоверната информация от опитите за манипулация на хората; освен това източниците на информация, които ползвам далеч не се изчерпват с никому неизвестни списания по религиозни проблеми!


аз пък имам доста наблюденя върху хора с висока медицинска култура, които според мен са толкова съсредото4ени (да не казвам ограни4ени...) в директивите на конкретната наука, 4е са загубили способност за логи4еско мислене, въобще не могат да правят при4инно-следствени връзки и да взимат предвид вън6ни обстоятелства. Които никога не са се замисляли по въпроса здрвословното хранене. Които вярват 4е са всичко си има хап4е и ако о6те няма - скоро 6те има. Които са специалисти. И май точно те пи6ат пове4ето "публикувани медицински списания" ... каквото и да зна4и това...
Доколкото имам инфо от приятели студенти в МА (отпреди 5-6 гоини, сега не знам как е интереси към всякакви алтернативни начини на диагностика и ле4ение са табу. Дори замислиането по вапроса ...

Освен това вси4ки подобни разработки са плод именно на медицината и сродни науки. Да не запо4вам за генети4ните храни 4е там ве4е става стра6но!
Та за какво говорим...

Това 4е в алтернативните т.нар. "никому неизвестни списания по религиозни проблеми" някой достатъ4но компетентен 4овек се е сетил 4е Тука Не6то Не е Наред, Я Да Видим Какво ... видял е и е ре6ил да светне и останалите. Мисля 4е е похвално... кой ако не те? Монсанто ли (или останалите иот финансивата верига) 6те си признаят: Абе последните 30-40 години ви продавахме една гадост... не я яжте, вредна е ...
булшедд ...

и аз да завър6а:
От около 10на години се старая да се храня здравословно, което признавам, в активното ни ърбан-ежедневие е малко трудно но се свиква бързо. Шарените напитки, хлябът с ПОДОБРИТЕЛИ, всякаквите бонбони, 4ипсове и снаксове, турските бисквити ФАВОРИ (в тях май има вси4ки Е-та) ... всеки 6те се сети за още много шарени храни ... Живее се 4удесно и без тях. Вси4ко е въпрос на осъзнаване, дисциплина и организация.
А когато организма запо4не да се възвръща инстинкта за здрава храна, вси4ки тези маркетингови продукти запо4ват да изглеждат непривлекателни и никому ненужни. в края на карищата - всичко е реклама...

мами възпитавайте децата си и не им разваляйте инстинкта за истинска храна те си го имат по рождение!

1000 ди благодарности на Ая... хората трябва да знаят и да се пазят ... досега не се бях замисляла за дъвките ...  Rolling Eyes
тъжното е за останалите много процента които нямат нет...

# 62
http://www.macdonaldz.narod.ru/pidob/aboutprod.htm

ето какво е положението при братскиа руски народ.

Нправи ми впе4атление, че консервантът Е-282, който фугурира в/у опаковката на ЗДРАВОСЛОВНИЯ хляб БОНУС не е особено на по4ит там  Rolling Eyes

# 63
Какви дъвки давате на децата си?Защото ние сме на Орбит, с какво да го заменя?????????

# 64
Случайно попаднах на статия във "Вестник за здравето" озаглавена "Геноцидът, наречен Аспартам", от д-р Димитър Георгиев. Останах силно впечатлена от фактите и заключенията, които прави докторът, и макар статията да звучи едностранно и непълно, се замислих сериозно за изкуствените подсладители. Без да правя повече коментари, ще си позволя да препиша статията (с много съкращения).

"Аспартамът е синтетичен подсладител, 200 пъти по-сладък от захарта. Състои се от аминокиселините аспартат и фенилаланин, в комбинация с алкохола метанол. Абсорбира се в тънките черва под въздействието на ензима хомотрипсин, а свободният метанол се отделя от аспартама при температура 30 градуса и се превръща във формалдехид (смъртоносен невротоксин). Смята се, че това е комулативна отрова, поради слабото ниво на изхвърляне от организма. Безвредният дневен лимит е 7,8 мг, а в 1л подсладена безалк. напитка се съдържат ок. 560 лг метанол. Аспартамът влиза в състава на повече от 5000 диетични продукта-безалкохолни напитки с представка "лайт", някои видове боза, дъвки "Орбит", шоколади, конфитюри, разтворими витамини и др.

Наскоро Националната американска асоциация на производителите на безалкохолни напитки се обяви против употребата на аспартам. До 1981 г Американската комисия за контрол на храните и лекарствата (FDA) многократно забранява използването на аспартама като хранителна добавка, заради доказаното му гърчово и мозъчно-туморно действие. След идването си на власт Рейгън назначава д-р А. Хайес за председател на FDA, който се противопоставя на останалите и разрешава употребата на аспартам.

90% от многобройните проучвания на влиянието на аспартама доказват пагубното му влияние върху здравето (хронично главоболие, преумора, световъртеж, депресия, страхово безпокойство, забравяне). Пораженията му са дълготрайни и "тихи" и може да отнемат 1,5,10 дори 20 години, докато се натрупат необходимите патологични проблеми и се проявят първите симптоми. Действието му се усилва, ако съдържащите го продукти се консумират на гладно, ако са били съхранявани при високи температури и под пряка слънчева светлина. Компонентите му проникват директно в мозъка и предизвикват главоболие, загуба на съзнание, обърканост, гърчове. Затова на пилотите и капитаните на кораби е забранена употребата на всякакви продукти, съдържащи химически подсладители. Независимо от множесттвото изследвания Международната здравна асоциация не е забранила на бременните и кърмещите жени да ги употребяват. По време на бременността в плацентата се натрупват фенилаланин и аспартам от 4 до 6 пъти повече от нормалното. Вследствие, децата, които се раждат са 4 пъти по-сензитивни към тази отрова и са предразположени към затлъстяване. Острото и бързо отделяне на инсулин, което се получава при консумацията на подсладител, изтегля глюкозата от кръвта и я превръща в мазнини. Това води до глад за сладки храни и увеличаване на теглото.

Според Американския национален институт на рака, след въвеждането на химическите подсладители в масовото производство след 1984 г, има 10 % увеличение на злокачествените тумори на мозъка.
Многобройните потребители на аспартам, проявили странни патологични симптоми, не могат да бъдат диагностицирани, поради липса на функционални изменения.

Прикриването на истината е удобна за много производители и търговци. Болните хора купуват повече лекарства, което затваря порочния цикъл и носи огромни печалби на компаниите-гиганти. Опасността от появата н силен конкурент на пазара кара висшите държавни служители да прибягват до непочтени мерки, за да защитят интересите си. Ето защо през 1991 FDA забрани вноса на използваната от векове като подсладител в Япония и Южна Америка билка STEVIA, която е 200-300 пъти по-сладка от захарта и я обяви за опасна. Нещо повече, всички книги, описващи я, бяха конфискувани и унищожени, вкл. и сборниците с рецепти, а производството й беше забранено."


По въпроса за STEVIA-в Гугъл излязоха доста впечатляващи резултати, та последното изречение в статията звучи пресилено.
Ако ви се чете още, например тук http://www.holisticmed.com/sweet/stv-faq.txt -FDА наистина брани със зъби и нокти американците от STEVIA, без да се аргументира. Интересно, защо ли...

# 65
Аз бях с повишена захар през бремеността. Имах няколко консултации с диетолог/в Израел/, който категорично ми каза да не ползвам продукти с аспартаим.

# 66
  • Мнения: 2 596
Ето, още една статия за Аспартама:

Извадка е от статията на д-р. Гълъбов "Световната конспирация срещу здравето"

НУТРАСУИТ (АСПАРТАМ) - Чий живот подслажда?

200 пъти по-сладък от захарта.
Състав: фенилаланин (50%) + аспергинова киселина (40%) + метанол (10%) = химична отрова, най-опасната добавка към храните.
"Осигурява" 75% от страничните реакции от хранителните добавки = 92 симптома: главобол, мигрена, проблеми с паметта, гадене, пълнеене, обриви, депресия, безсъние, зрение, слух, сърцебиене, затруднено дишане,загуба на вкуса, нарушен говор, замаяност, виене на свят, ставни болки, склероза, епилепсия, тумори в мозъка, хронична умора, Паркинсон, диабет, Алцхаймер, понижено внимание, аутизъм, дори и смърт. Симптомите могат да се проявят и чак след няколко години.
(Докато от захарин за 100 години има само 10 оплаквания.)

Екситоксини (exite = възбуждам) (аспергиновата киселина) - реагират със специфични рецептори в мозъка  ендокринни и дегенеративни неврологични заболявания. Аспартат и глутамин са си едни от невромедиаторите в мозъка, улесняващи провеждането на информацията между невроните, но когато количеството им нарасне  смърт на невроните, поради навлизане на голямо количество Са в тях = екситоксини - стимулират прекалено невроните, което води до смърт на невроните.
Съществува кръвно-мозъчна бариера от капилярни структури, защитаваща мозъка от прекален приток на екситоксини, но под влияние на много фактори може да се пропука  концентрацията на тези вещества в мозъка нараства и това може да предизвика объркване, загуба на памет, а при диабетици се променя и нивото на невромедиатора допамин.
Когато човек е на диета, най-често той има хипогликемия, и ако се приема аспартам чрез "диетична" напитка - той става още по-зле  епилептичен припадък, замайване, загуба на ориентация. Така 5 пилота са умряли от нутрасуит.
А ако човекът е поел и други токсини, всички те действат синергетично.
Екситоксините действат на хипоталамуса и може да предизвикат и смърт.
Фенилаланинът е аминокиселина, която нормално се среща в мозъка, но количеството й рязко се повишава при приемане на аспартам, особено ако е съчетано и с голямо количество въглехидрати.  Рязко намалява серотонина, което води до депресии, колебания в настроението, изблици на гняв.
Метанолът (метилов алкохол, дървен алкохол) е силна отрова, уврежда зрителния нерв и може да доведе до слепота дори и при малки дози. (Алкохолът "менте" е богат на метилов алкохол.)
Пределното количество метанол, което успешно се обезврежда от организма, е 7.8 мг/ден, а в           1 литър безалкохолна напитка с нутрасуит се съдържат 56 мг метанол, дори и повече.
Освен очите, аспартамът дава и следните други поражения: уши (пищене), гадене, стомашно-чревни смущения, слабост, неврити. Метанолът преминава през плацентата и е силно токсичен за плода.
Метанолът, попаднал в кръвта  разпад до формалдехид  окисляване до мравчена киселина, която е: невротоксично съединение, алерген, мутаген, тератоген и канцероген.
 Мравчената киселина е силно корозивна, използва се за сваляне на покрития от блажна боя.
 Формалдехидът е основна суровина за получаване на: формалин (служещ за консервиране на тъкани и трупове), инсектициди, багрила, експлозиви, лепила, бои ...
При консумиране на аспартам нивото на формалдехидите нараства във всички тъкани, включително и в мозъка и ретината на окото, и трайно ги уврежда.
Формалдехидът е силно реактивен спрямо белтъците, той е токсичен за протеините и за ДНК, като води до генетични дефекти.
В някои плодове и зеленчуци също се съдържат фенилаланин, аспергинова киселина и метанол, но те не са в свободно състояние, а са свързани с балансиращи ги и антидотиращи ги аминокиселини.
В несвързан с белтък вид фенилаланинът бързо се абсорбира и преминава кръвно-мозъчната бариера.
Метанолът в плодовете е свързан с етилов алкохол, който е негов естествен антидот.
Страничен продукт при метаболизма на аспартама е дикетопиперазинът, водещ до: мозъчни тумори, тумори в матка, яйчници, тестиси; хипофиза, рак на гърдата.
Аспартамът е открит през 1970 г. От 1974 г. е одобрен за напитки, дъвки и зърнени закуски, въпреки няколкото изследвания, доказали токсичността му. Дават се 500 000$ за да се "установи годността му". Уволняват се неудобни членове от експертните комисии, така че да има с 1 глас повече "за". Един от купените (д-р Хейс) получава хонорар 1000$/ден.
Нутрасуитът уврежда очния нерв  тунелно виждане, кръвоизлив в ретината, ослепяване. Той води също до: лоша ориентация, нарушено равновесие, шум в ушите, нарушение на менструалния цикъл, депресия, имунни проблеми.
На туй отгоре Monsanto - производителят на нутрасуит, е  един от най-големите замърсители на околната среда - само 1 от неговите заводи изхвърля 16 млн.тона токсини в река Мисисипи.
При операция "Пустинна буря" в залива на Ирак, американците са пиели напитки с нутрасуит (по няколко литра/ден)  "синдром на залива" = "аспартамна болест".
Разтворимите напитки в пликчета (прахчета) (например Tang), kакто и диетичната пепси-кола без кофеин съдържат aspartame. Всички реномирани дъвки съдържат аспартам (нутрасуит).
След масовото излизане на аспартама на пазара само за 1 година (1984) туморите в мозъка са нараснали с 10%.
През 1987 г. е основана  "Мисията възможна" = движение за разясняване  истината за аспартама.

Стевия е вечно зелен храст, чийто листа са естествен и безвреден подсладител (Парагвай, Бразилия). Тя е полезна за диабетици.  Но FDA забранява използването й като подсладител поради конкуренцията, и унищожава готварските книги на Stevia Co.
FDA престъпва сама законите които създава., например закона че не трябва да се използват хранителни добавки, предизвикващи рак.
Изкуствените подсладители уж помагат за отслабване, но след 1985 г. затлъстелите американци са 54% = 2 пъти повече. Аспартамът силно повишава апетита за сладки неща, наверно поради спадане  нивото на серотонина в кръвта.  Спирането на консумацията на аспартам води до отслабване с 8-9 кг.
Аспартамът води и до проблеми с опознавателната дейност на интелекта и намалява интелигентността.  Ако мразите хората, може да започнете да работите за компанията Monsanto - производителят на нутрасуит.
Аспартамът влошава диабета.
Аспартамът води до пристрастяване в по-голяма степен, отколкото алкохола.
Аспартамът взаимодейства непредсказуемо с медикаменти, особено с антидепресанти.
Понастоящем аспартамът се добавя в 10 000 храни и се продава в 100 страни. У нас го има в таблетки "Кенди" за подслаждане, в напитките на прах "Степ" и "Танг", в безалкохолните напитки Cola Light, Pepsi Light и в някои медикаменти. (Всички дъвки на нашия пазар, с изключение на Hubba Bubba, съдържат аспартам - забележка на изготвилия извадката от книгата.)

Ацесулфам К (с търговски имена Sunette и Sweet One) е подсладител, добавян често заедно с аспартама, одобрен от FDA през 1988 г. Добавя се в диетичните храни, напитки на прах, дъвки.  Чрез разпадния си продукт ацетоацетамид води до тумори на белите дробове, млечни жлези, тимусна жлеза, левкемия.
Цикламат - подсладител, забранен през 1970 г., но отново се употребява в безалкохолни напитки.

MSG - МОНОНАТРИЕВ ГЛУТАМАТ - "вкусът който убива"
(МonoSodium Glutamate, еднонатриев глутамат)
(Accent - търговско име на подправка, съдържаща MSG)

MSG (Мононатриевият глутамат) = 78% глутаминова киселина (глутамат) + 22% натрий (Na)
MSG е екситоксин. От 1908 г. японците го извличат от водорасли (Ajinomoto Co.).
MSG придава вкус на невкусни храни и кара човека да яде още.
Количеството използван MSG се удвоява на всеки 10 години.
Глутаматът като подправка е в свободно състояние, за разлика от природните продукти (например водораслите), където той е свързан с антидоти (противоотрови). Доматите и гъбите съдържат много малко свободна глутаминова киселина. Глутаматът в свободно състояние е опасен за здравето.
"Синдром на китайския ресторант" = след ядене на храна с MSG възникват изтръпвания, мравучкания, стягания в гръдния кош, сърцебиене, слабост, безсъние, главобол, спазми и болки в корема, промени в зрението.
MSG е особено опасен за бебета и малки деца. Едва през 70-те го махат от бебешките храни. Но той е скрит в толкова много хранителни продукти, че майките без да знаят/без да искат го дават на децата си.
MSG убива невроните в мозъка и причинява невроендокринни разтройства, симптоми подобни на болестта на Алцхаймер, при която има и разрушаване на ганглийните клетки на ретината.
Но всички изследвания, доказващи вредата на MSG са укрити. Ajinomoto се опитва даже да докаже, че съществува още един основен специфичен вкус (както сладко, кисело, горчиво ...) и че това е вкусът на глутамата. През последните 20 години асоциация "Глутамат", създадена от Ajinomoto, чрез влиянието си успява да премахне задължението за обозначаване на наличието на MSG върху етикетите на голям брой хранителни продукти. И така, без да знаем, той се слага в големи количества за да стимулира апетита. Сега се произвеждат стотици хиляди тонове MSG. Маркира се върху етикета само ако е в свободно състояние, но ако е като част от други подправки - не, макар че той представлява около 60% от техния състав.
Глутаминът е най-разпространеният невромедиатор в мозъка. Това поражда следния аргумент "за" за MSG: "Как може вещество, което нормално се използва от мозъка, да причинява вреда?" Но нормалната концентрация на глутамат в мозъка е нищожна. Ако количеството му се повиши, дейността на невроните се нарушава, а при по-висока концентрация - невроните дори умират (,както и при аспартама). Кръвно-мозъчната бариера защитава мозъка от малки количества глутамат, каквито са в естествените продукти, но не можа да елиминира големи количества глутамат и аспартам. Освен това има области от мозъка, за които тази бариера не действа = хипоталамус, епифиза, ареа пострема и субкомисуриалната област.
Хипоталамусът е невроендокринен контролен център (управлява всички жлези), свързан е със сън, бодърстване, емоции, регулация на имунната система и на автономната нервна система.
MSG е силно разрушителен за една от областите на хипоталамуса - нуклеус аркуатус, която е много важна контролна област.
MSG и аспартам навлизат лесно в мозъка на плода.
А кръвно-мозъчната бариера може да не е в ред поради: високо кръвно, травми в главата, диабет, дефицит на витамини и минерали, електро-магнитни излъчвания, йонизираща радиация, инфекции. Оказва се, че и самите екситоксини могат да отворят тази бариера.
При обезвреждането на голямо количество глутамат чрез свързването му (в мозъка) с определени молекули, води до изчерпването и на тази възможност и до генериране на голямо количество свободни радикали - остатъци от обезвреждащите химически реакции, които директно увреждат невроните, както и при процеса на липидна пероксидация на клетъчните мембрани, изградени от полиненаситени мастни киселини. Липидна пероксидация = окисление на мембранните липиди, провокирано от хидроксилния радикал (НО-)  освобождава се вещество, което пречи на транспортиращите глутамата молекули и така той се натрупва в мозъка. Подобни процеси протичат и в други органи и тъкани на тялото.  Развитие на болестни процеси. Известно е, че дегенеративните заболявания на нервната система се свързват с увреждането й от свободни радикали. Тези процеси обикновено се развиват постепенно и коварно, само при много чувствителни организми възникват незабавни реакции.
MSG причинява Алцхаймер, Паркинсон, АЛС, МС. АЛС е резултат от значителни натрупвания: на продукти от липидната пероксидация в гръбначния стълб при взаимодействия със свободни радикали, и на желязо (Fe).
Свободното Fe е един от най-сериозните ендогенни генератори на свободни радикали. Но то също се добавя в много храни и редовно присъства в комплексните витамини.
Fe  свободни радикали  отваряне на кръвно-мозъчната бариера.
С напредването на възрастта този елемент се натрупва в мозъка. Храни, богати на глутен - тестени/зърнени храни, при болни водят до хипогликемия и понеже съдържат много Fe  водят до влошаване на болестта (бариерата се отваря).
MSG се съдържа в сухите супи, в безалкохолни напитки и в сосове.
MSG се съдържа в хидролизирания (растителен и зеленчуков) протеин, в хидролизираното овесено брашно и във всичко което е хидролизирано, в растителния протеинов екстракт, в натриевия казеинат, калциевия казеинат, в подправки за ястия.
Хидролизираните продукти се извличат от растения с високо съдържание на глутамат. Процесът е следният: Варят ги няколко часа в казани с добавена HCl (солна киселина) и после, за да я неутрализират, добавят сода каустик (NaOH), която е една от най-силните основи, разяждаща тъкани, хартия, кожи ... Получената каша на повърхността се обира и изсушава за да стане на прах. Тя е с високо съдържание на екситоксини + канцерогени (странични, нежелани химични съединения на NaOH). После добиват и чист MSG. Тази токсична смес се набутва в най-различни "храни".
Често в соевия протеинов концентрат и в соевите продукти, и във всички други алтернативи на месото има скрит MSG, неизписан на етикета.
Хранителни добавки често с неотбелязан MSG са: малцов екстракт (в някои видове хляб), бульони, есенции, "натурални есенции", подправки.

L-цистеин и Хомоцистеин са мощни екситоксини. Вторият води до сърдечносъдови и инсулт.

# 67
  • Мнения: 73
Добре, тогава какво мога да направя, когато на детето ми се налага да пие лекарсво, в което има аспартам???? Може ли да е толкова пагубно щом е разрешено да е съставка в лекарства, предназначени за деца??????? #Crazy
Всичко това ми звучи доста влудяващо #Shocked , не споменавам количеството дъвки, което детето ми или аз дъвчем.............. #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 68
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
ЕЕ,и аз съм без думи!Наскоро мъжът ми чете една книга точно за такива конспирации.В нея пишеше,че още в началото на 20-ти век е открит лек с/у рака и много други уж нелечими болести.Някакъв учен(не му помня името)изобретил лампа,която според нагласянето на волтовете(или нещо друго беше)лекувала успешно тези"нелечими" болести.Но този професор не бил удобен на големите фармацефтични компании(нали няма да имат нужда хората повече от лекарства) и го докарали до просешка тояга от процеси с/у него.Всичко се потулило и хората продължават и до ден днешен да си мислят,че някой го грее дали умираме или не.Това не е измислена история.

# 69
# 70
  • Мнения: 1 289
Потресена съм Sign Exclamation  Confused:
Някой пита каква е алтернативата. Продават фруктова захар-фруктоза, по скъпа е, но може би е по-полезна. Колкото до напитките лаит. На военното учение в Ново село миналото лято, американците са пиели само обикновени безалкохолни напитки. Когато мой приятел-преводач си е вземал лайт, са му казали че в САЩ на тези напитки пише че са канцерогенни. Ние опитни зайци ли сме Confused:

# 71
не сме опитни зайци, ами сме невежи и точно с това се спекулира.
Цитат
Може ли да е толкова пагубно щом е разрешено да е съставка в лекарства, предназначени за деца???????

незнам какво е за децата и какво не, но наскоро си в 6татите ниакакво лекарство бяха пуснали, което директно си докарва инфаркт. след една година го спряли ... но доста хора са пояли жито през това време...

едно време и от гентамицина се оглушаваше, а пак ни го боцкаха в дупетата ..  ooooh!

Факт е че тук набиваме всиакакви боклуци, защото нямаме здрава култура на хранене .. като гледам мамите по градинките с какви шитс си тъп4ат децата, ло6о ми е... и едва ли се се6тат да про4етат гърба на опаковката.
В тази връзка: каква е тази тргедия ЖИВОТ БЕЗ ДЪВКИ не мога да разбера ... без това влияят отрицателно на храносмилането ... с аспартам или без... все едно 6те трябва цигарите да спирате ?!?!?!?
Имам 4увството, че нарко форум 4ета: Ами как без газиранко...  ами как без дъвки?  Imp
един познат до 2 литра кола на ден е стигнал и не може да я намали ... и това ако не е зависимост незнам ...

по разкази на о4евидци мога да споделя 4е Всичко, което излиза от БЕНАКС, с изключение на кока кола класик е с ИЗКУСТВЕНИ ПОДСАЛДИТЕЛИ. бъдете внимателни.

# 72
  • Мнения: 3 200
Цитат на: ghostut

Ами как без газиранко...  а


ако си прочел внимателно съм написала, че пия газирана вода, а не кока кола, нито други безалкохолни, така че можеш да си запазиш обидите за себе си

# 73
  • Варна
  • Мнения: 791
Всеки си е в една или друга степен "зависим" от нещо,така,че моля ,не ми слагайте етикет "наркоман" само защото обичам кола,чипс,швепс ,луканки,кремвирши и пр."отровни" храни.За каква зависимост говорим?Това,че някои имаме вредни навици,не ядем коренчета,треви и не пием билкови чайове,не означава,че не ни е грижа за здравето!Мога и без "отровите" и гледам да ги избягвам,разбира се.Но не мисля да откажа абсолютно всичко вредно,защото то ще ми образува безпокойство,а безпокойството нерви,а нервите могат да ме убият и преди аспартама Wink Шегичка!И аз съм ужасена от аспартама,МНГ и всичките производни .Радвам се че тук се информирах и сега ще си отварям очите на "4" преди да се натъпча с поредната "вкусотия".Забележете!НАТЪПЧА!Но да не си и опитвам-не мисля! Naughty

# 74
  • Мнения: 9 045
Най-тъпото е че нищо не гарантира дълъг живот...ей на,ядеш коренчета,пиеш чайчета,пазиш се и живееш здравословно и изведнъж-пак някаква болест,кой знае от какво породена...или пък те блъсва кола...нелепа работа,но все някак трябва да полагаме грижи за себе си-най малко за да знаем,че правим всичко възможно Laughing
Благодаря на всички които пуснаха линкове и статии-наистина не подозирах за всичко това Rolling Eyes

# 75
Цитат на: evpraksia
Цитат на: ghostut

Ами как без газиранко...  а


ако си прочел внимателно съм написала, че пия газирана вода, а не кока кола, нито други безалкохолни, така че можеш да си запазиш обидите за себе си


диар, много ли4но си го приела, никого не искам да обиждам (още по-малко визирам някой конкретен твой пост...), и аз си жулвам по някоя кола с ромче, когато се налага.
Говория за това 4е като про4ета цялата тема наведнъж долавям лека обща паника Ами Сега какво ще пием/ядем/дъв4ем? ...  а има доста какво.

отдавана се възмущавам от коли4еството химия, което народа масово поглъща без да мисли за хранителна стойност, поети оцветители и т.н.,  и още по-лошо - храни децата си с нея (химията).
А това, 4е сме заринати с токсини отвсякъде още пове4е ни задължава не да махнем с ръка и да кажем - аре бе едно пове4е кво толкова, а да се пазим от тях и да не спомагаме разпорстранението им ... защото те си се трупат и рамножават, а такива като монсанто и някаквите там японци се бъзикат с чове6киа род ...

Много се възхищавам на тази тема ... още един път aja адмирации !!!

# 76
  • sofia
  • Мнения: 769
Благодаря!
Не знаех, че ще разразя такива страсти, исках просто да заостря погледите. Засегнах егото на трдиционалистите...то аз и затова не пиша много, но подготвям още нещо - подобно на тази тема ... Имам доста разнообразен опит зад гърба си и съм доказала не на 1-2 ДОКТОРИ, че пред алтернативата антибиотик има и друго по-ефикасно и бързо...
Все пак мисля, че МИСИЯТА да поотворя някое и друго око, е изпълнена Grinning. Благодарна съм и на критиците, защото те спомагат за събиране на още повече погледи  Stuck Out Tongue
Защо да се разболяваме от всякакви боклуци, я да им теглим на онези дето ги произвеждат по една.. и да ги оставим да измрат, а пък току виж сме ги завладели, като по- здрави и по-умни... Grinning

# 77
  • Варна
  • Мнения: 791
Поздравления още веднъж,aja,за темата!Наистина,кой каквото ще да казва,важното е да сме информирани,а всеки сам си решава!
И кажи кога и къде ще пускаш темата за антибиотиците,че да влезем и там! Grinning Интересно ми е!

# 78
  • sofia
  • Мнения: 769
След няколко дни тук в този форум.

# 79
  • Мнения: 5 500
Цитат на: николета
.....Някакъв учен(не му помня името)изобретил лампа,която според нагласянето на волтовете(или нещо друго беше)лекувала успешно тези"нелечими" болести.Но този професор не бил удобен на големите фармацефтични компании(нали няма да имат нужда хората повече от лекарства) и го докарали до просешка тояга от процеси с/у него.Всичко се потулило и хората продължават и до ден днешен да си мислят,че някой го грее дали умираме или не.Това не е измислена история.

Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.

# 80
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: AFRODDITA

Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.

Ама този доктор жив ли е още? Rolling Eyes Да не става въпрос за друг човек...защото ставаше въпрос за началото на 20век ooooh!  Simple Smile
Цитат на: николета
ЕЕ,и аз съм без думи!Наскоро мъжът ми чете една книга точно за такива конспирации.В нея пишеше,че още в началото на 20-ти век е открит лек с/у рака и много други уж нелечими болести..

# 81
  • Мнения: 1 586
Цитат на: iskrica_nadejda
Цитат на: AFRODDITA

Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.

Ама този доктор жив ли е още? Rolling Eyes Да не става въпрос за друг човек...защото ставаше въпрос за началото на 20век ooooh!  Simple Smile
Цитат на: николета
ЕЕ,и аз съм без думи!Наскоро мъжът ми чете една книга точно за такива конспирации.В нея пишеше,че още в началото на 20-ти век е открит лек с/у рака и много други уж нелечими болести..


Говорите за 2 различни лица. Роял Райф е ученият от началото на века, изобретил невероятно прецизен микроскоп (по-точно мултифункционален уред) на базата на резонанса (по-прецизен от него няма и до днес, но за съжаление е унищожен, както и чертежите му) и пак чрез него откривал смътроносните честоти за различните микроорганизми и така лекувал безвредно доста болести, включително рака. Все се каня да я проверя тая информация и от други източници ...

Всъщност лекарства против рака са открити няколко (пак според същата книга)- на основата на билки, с диети, с определени ензими и пр. Всички са "репресирани". Продан Христов е наш съвременник и неговото лекарство се казва антималигноцит - сигурно сте чували за голямата борба за признаването му официално поне у нас - пак неуспешна, естествено.

# 82
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: николета
.....Някакъв учен(не му помня името)изобретил лампа,която според нагласянето на волтовете(или нещо друго беше)лекувала успешно тези"нелечими" болести.Но този професор не бил удобен на големите фармацефтични компании(нали няма да имат нужда хората повече от лекарства) и го докарали до просешка тояга от процеси с/у него.Всичко се потулило и хората продължават и до ден днешен да си мислят,че някой го грее дали умираме или не.Това не е измислена история.

Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.

Може и българин да е измислил лек с/у рака,но този,за когото писах не е.Той не е измислил лекарство за пиене,а някаква лампа,която чрез настройката на волтовете й лекува не само рак,а и други "неизлечими"болести

# 83
Цитат на: Andrea$
Цитат на: iskrica_nadejda
Цитат на: AFRODDITA

Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.

Ама този доктор жив ли е още? Rolling Eyes Да не става въпрос за друг човек...защото ставаше въпрос за началото на 20век ooooh!  Simple Smile
Цитат на: николета
ЕЕ,и аз съм без думи!Наскоро мъжът ми чете една книга точно за такива конспирации.В нея пишеше,че още в началото на 20-ти век е открит лек с/у рака и много други уж нелечими болести..


Говорите за 2 различни лица. Роял Райф е ученият от началото на века, изобретил невероятно прецизен микроскоп (по-точно мултифункционален уред) на базата на резонанса (по-прецизен от него няма и до днес, но за съжаление е унищожен, както и чертежите му) и пак чрез него откривал смътроносните честоти за различните микроорганизми и така лекувал безвредно доста болести, включително рака. Все се каня да я проверя тая информация и от други източници ...

Всъщност лекарства против рака са открити няколко (пак според същата книга)- на основата на билки, с диети, с определени ензими и пр. Всички са "репресирани". Продан Христов е наш съвременник и неговото лекарство се казва антималигноцит - сигурно сте чували за голямата борба за признаването му официално поне у нас - пак неуспешна, естествено.

Е,явно трябва първо да чета всичко във форума и после да пиша

# 84
Доста късно се включвам в темата, но се надявам някой да види въпроса ми:
Какво представлява 'захарин содиум' /sodium saccharin/? Съдържа се в подсладителя "Суитли" и на опаковката изрично е написано, че няма цикламат.
Имате ли представа дали и този подсадител е вреден за употреба?
Ще съм много благодарна на инфо по въпроса!

# 85
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: AFRODDITA

Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.


И аз знам за този човек. За съжаление прекалено късно научихме за него, даже и осъществихме връзка по телефона, но не успяхме да проверим дали наистина има лек срещу рака - вторият съпруг на майка ми почина преди това.
 Знам, че има клиника във Виена

# 86
Поздравления! Благодаря на aja за информацията!
Смятам да огранича използването на безалкохолни напитки в къщи!...Да не говорим пък за дъвките, който синът ми изяжда ежедневно...

# 87
  • София
  • Мнения: 1 325
Цитат
отдавана се възмущавам от коли4еството химия, което народа масово поглъща без да мисли за хранителна стойност, поети оцветители и т.н., и още по-лошо - храни децата си с нея (химията).
А това, 4е сме заринати с токсини отвсякъде още пове4е ни задължава не да махнем с ръка и да кажем - аре бе едно пове4е кво толкова, а да се пазим от тях и да не спомагаме разпорстранението им ... защото те си се трупат и рамножават, а такива като монсанто и някаквите там японци се бъзикат с чове6киа род ...




 newsm10


Цитат
Да не говорим пък за дъвките, който синът ми изяжда ежедневно...
 
 


Можеш да им даваш Хуба-буба, мисля, че те единствено съдържат захар, но все пак провери.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: iskrica_nadejda
Ама този доктор жив ли е още? Rolling Eyes Да не става въпрос за друг човек...защото ставаше въпрос за началото на 20век ooooh!  Simple Smile


Продан Христов е много възрастен човек!  Grinning Наистина е разработил антималигоцита в началото на миналия век!

# 89
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: AFRODDITA
Този учен е българин и е изобретил лекарство п/в рак. Не знам дали на всички помага, но знам че единственото му условие е лекарството да се прилага най-малко 6-мес. след химиотерапия. Казва се Продан Христов и живее във Виена. Имам телефона му.[/color][/b]


Афродита, условието му е да изпратиш епикриза и той решава дали да ти прати антималигноцит... има проблем обаче с количеството плазма, в което се слага лекарството, за да се направят вливанията. По спомени от книгата беше 500 мл, което е много!!! Той препоръчва лечение с вливания, иначе доколкото помня може да се приема и орално...

# 90
  • София
  • Мнения: 13 200
Лекарството не е лицензирано в БГ. Ето ви двете страни

(положителната)
http://www.malkiobyavi.com/cell/

(отрицателната)
http://www.standartnews.com/archive/2003/09/22/scandal/

Не взимам отношение по въпроса и честно казано  не ми се иска да ми се налага... Rolling Eyes  Embarassed

# 91
  • София
  • Мнения: 980
njakakvi otzivi za maltitola?

# 92
  EmbarassedБогиня, здравей! Чак сега влизам във форума и намирам инфо за Продан Христов. Моля те, дай ми телефона му!Благодаря ти предварително.

# 93
Изчетох темата с повишен интерес....... Аз съм инжинер -химик, специалност органичен синтез и съм се занимавал  с различни проучвания..... Преди 10-ина дни имаше няколко случая на натравяния с фалшив алкохол и това ме провокира да разработя тестер  за откриването на метилов алкохол в спиртните напитки.... Направих го и се опитвам да го наложа на пазара..... Но тази тема ме наведе на мисълта, че този тестер е приложим и за откриването на метилов алкохол и формалдехид в храни и безалкохолни напитки. След  няколко опита, направени в домашни условия, с различни безалкохолни напитки  се установи, че тестера откри  следи от метилов алкохол в кока кола лайт/предварително третирана с оцет, за да се постигне киселинност близка до тази на стомашния сок/..... Може би трябва да сме по-загрижени за това какво консумираме ние и нашите деца и какви биха могли да са последствията в бъдеще........
"По- добре да предотвратиш бъдещи последици, отколкото да ги лекуваш"

# 94
  • София
  • Мнения: 487
"По- добре да предотвратиш бъдещи последици, отколкото да ги лекуваш"


Може би това ни е проблема на българите, че никога не се замисляме за това, че и на нас може да ни се случи. Поздравления за  тестера ти! Ще ти  пиша на лични.

# 95
  • Мнения: 8 447
Бясна съм!Синът ми -на 9 години е с кашлица и болно гърло.Изписаха му Хексоралетен и аз 2 дни ги давам,без да прочета,какво пише за състава.Имат аспартам.Направо не мога да повярвам,че слагат във всичко аспартам,дори в антибиотици за бебета!Обяснила съм му всичко и съм спряла отдавна всякакви дъвки.Всеки път по време на реклама на Орбит говоря и обяснявам и той вече не се сеща да иска.Но защо лекарят да не ни разясни този факт,изписвайки лекарството?Нямам думи!

# 96
  • Мнения: 5 500
  EmbarassedБогиня, здравей! Чак сега влизам във форума и намирам инфо за Продан Христов. Моля те, дай ми телефона му!Благодаря ти предварително.
Австрия, Виена, дом. тел.: 004315965664 (най-добре вечер)
GSM: 00436763252950
факс: 004315960831
Продан Христов, ето и още малко инфо

# 97
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бясна съм!Синът ми -на 9 години е с кашлица и болно гърло.Изписаха му Хексоралетен и аз 2 дни ги давам,без да прочета,какво пише за състава.Имат аспартам.Направо не мога да повярвам,че слагат във всичко аспартам,дори в антибиотици за бебета!Обяснила съм му всичко и съм спряла отдавна всякакви дъвки.Всеки път по време на реклама на Орбит говоря и обяснявам и той вече не се сеща да иска.Но защо лекарят да не ни разясни този факт,изписвайки лекарството?Нямам думи!
Не се шашкай толкова. Последно казват, че аспартама няма нищо вредно.

# 98
  • Мнения: 5 500
Не се шашкай толкова. Последно казват, че аспартама няма нищо вредно.
Да, ама аз не им вярвам, казват го тез дето произвеждат съответните продукти, много ясно!

Общи условия

Активация на акаунт