козметика по време на бременност

  • 1 998
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Използвали ли сте някакви мазила -антицелулитни или против стрии или все неща от този род за поддържане на добра форма по време на бременност, а и за евентуално по лесно възвръщане на формата след това? Мислите ли че могат да навредят на бебето ?Моля да споделите вашия опит

# 1
  • Мнения: 288
Да крем против стрии и целулит.Сега нямам нито 1 стрия,но не знам дали е от крема,дори масажи си правех всеки ден на дупето и краката Peace

# 2
  • Мнения: 6 604
А каква марка беше крема?

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Да крем против стрии и целулит.Сега нямам нито 1 стрия,но не знам дали е от крема,дори масажи си правех всеки ден на дупето и краката Peace

Със сигурност не е от крема за стрии и целулит Peace

Крем за целулит не се препоръчва при бременност,а само за стрии!
Аз,съм ползвала на Виши и на Мустела,но за съжаление при 30 качени кг. нищо не помага!

# 4
  • Мнения: 288
Първо ползвах на ейвън, но малко те заблудих- крем против стрии и един за еластична кожа, не против целулит,защото той стяга кожата ,а е хубаво да е по-еластична.Аз  бях качила 25кила ,така че наистина е въпрос на ген,но ти все пак се мажи и да ти се появят стрии ще са по-малко, отколкото ако не се мажеш с нищо

# 5
  • Мнения: 2 677
Ползвах на Мустела. От самото начало се мажех и в последните две седмици преди да родя, се нацепих здравата.
Кремовете са си хубаво нещо, но всичко опира най-вече до кожа.
Peace

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 16:27 от Пуполино

# 6
  • Мнения: 19 289
препоръчват се кремове,които правят кожата еластична и я разтягат.против целулит са стягащи.можеш да ползваш и олио,с което да масажираш леко корема.интензивният масаж може да предизвика контракции.аз се мазах през цялото време и при качени 18кила нямам стрии,но наистина е до ген.например и майка ми няма.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 735
Според мен козметиката на Avon не е за препоръчване по време на бременност,винаги съм имала леки резерви относно произхода и качеството.По-добре специализирана козметика на Чико и Мустела за бременни или зехтин. Grinning

# 8
  • Мнения: 2 936
за бременни има специализирана козметика против стрии-на Мустела,Галеник,Чико,Лиерак..

# 9
  • Мнения: 270
Ползвах Дева,мажех се всеки ден.При 25 качени килограма,нямам стрии.Но мисля,че всичко е до кожа.

# 10
  • Мнения: 8 769
Първа бременност-ползвах продуктите на Елансил.
Втора бременност-на Дева.
Резултатът бе един и същ-без стрии. Grinning
Май не зависи от това колко е скъпо мазилото. Wink

# 11
  • Мнения: 1 199
Май  изобщо не зависи и дали е ползвана козметика, а от кожата. Аз бих препоръчала чисто зехтинче за омазняване на кожата. Всичко което се намаже на кожата,  отива в кръвообращението. Та погледнете химическото съдържание на един козметичен продукт и си помислете дали бихте го изпили всичко това. Е, съвсем без хич не може, аз лично си слагам дневен крем за рице, но останалата химия гледам да я ограничавам. Използвам повече натурални масла. 

# 12
Ползвах бебешкото олио на Джонсън и нямам нито една стрия,но явно е до кожа защото други мами ми казаха че пък на тях не е помогнало?!?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 707
Азм ползвам доста кремове за стрии и ефект никакъв Rolling Eyes Коремчето ми се нацепи ниско долу а там най-много мажа Rolling Eyes Ползвам и скъпи и не толкова продукти но си е въпрос на кожа!

# 14
  • Мнения: 919
До към 7 месец ползвах Лиерак, после BIOTHERM, стрии не ми се появиха. Незнам дали от кремовете или от кожата ми. Качих около 13кг

Общи условия

Активация на акаунт