Колко пъти седмично месо и жълтък?

  • 5 715
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте.
Според вас колко пъти седмично е добре детето да яде месо и колко пъти жълтък? Говоря за дете на 1 годинка и 1 месец. А също и в процеса на израстване по колко трябва да му се дава?
На моето дете му взимам от детска кухня храна и там месо има всеки ден, което на мен не ми се струва много редно, мисля си че е хубаво да е през ден месото. А и ако веднъж седмично му даваш риба /в събота или неделя/, се получава че почти всеки ден от седмицата яде нещо месно.
Ще ми е интересно да споделите хранителния режим на вашите деца не само за месото и жълтъка, а като цяло. Например колко дни давате ли черен дроб или риба, зеленчуци, плодове, плодови сокове /готови или фрешове/?

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 15:35 от ladye

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
Мойто е на година и 7 месеца, ама нищо не яде  Mr. Green така, че аз не съм за тая тема, но реших да вметна само, че рибата и месото не са храна от един вид, ако не се лъжа.

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Моят син, който е малко по-голям,  се храни така:
Месо - 3-4 пъти седмично. Яйце - 1-2 пъти. Риба - 2 пъти. Пресни плодове и зеленчуци - всеки ден. Млечни продукти  - всеки ден. Зърнени храни - всеки ден.

# 3
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Да добавя,  давам пастет от черен дроб върху филийка, сокове май 2-3 пъти е пил досега.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Доколкото знам(пък и наблюденията от кухнята и по-късно от градината)е че се дава всеки ден месо.Ако супата е месна,основното е постно и обратно,предполагам,че щом така го дават значи е съобразено newsm78

# 5
  • Мнения: 1 081
Аз четох в една книга на проф. Лиляна Трифонова "Хранене на бебето", че жълтък и месо се редуват през ден 6 дни в седмицата, и 1 ден само постни манджи. Не, че следвам съветите на госпожата, щото препоръчва захранване с пюре в края на 4тия месец, ама все пак да кажа какво съм прочела:)

Аз на Мартин му давам месо през ден(купешки пюрета с 8-10 грама месо в тях), жълтък не е ял още.

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 11:55 от desiteam

# 6
  • Мнения: 8 917
Жълтък давах седмично, месо - през ден Peace

# 7
  • Мнения: 582
Аз редувам-един ден месо, другия ден жълтък...

# 8
  • София
  • Мнения: 109
Аз също знам, че трябва да се редуват месо и жълтък, но защо тогава в кухните и детските градини дават всеки ден месо. Как да се редуват? Не трябва ли там менюто да е съобразено с нуждите на децата.
А както Червената кралица е писала и черен дроб трябва им се дава веднъж седмично.
И риба поне един-два пъти седмично. Не знам дали рибата и месото са от една и съща група храни, но определено рибата не е зеленчук и не е постна манджа.

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 22:32 от ladye

# 9
  • Мнения: 1 081
Рибата обаче след годинка:) И ако може да не е хищна/заради живака/, обаче да присъства в менюто:) ----->
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177424.msg3680206;topicseen#msg3680206

Общи условия

Активация на акаунт