Дайте идея за име на момченце!

  • 3 975
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Много моля, помогнете с идея за  не много популярно име на момченце. Няма значение с коя буква започва.Гледах даже и италиански списъци с имена, но не ми се сториха  подходящи.За момиченце има толкова хубави имена и е много лесно. Предварително благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 27 524
Непопулярните са нестандартни за страната ни. Сигурна ли си, че искаш подобно нещо за детето си, ако живеете в България? И защо? Не е нужно да е много често срещано име, но според мене е грешак да се даде на детето явно несрещано, странно и рядко име. Децата са откровени и често жестоки и дете с рядко о странно име между тях често е повод за присмех и подигравки, което никога не е добре дошло за едно малко дете. Така че... не знам какво да те посъветвам. Има толкова хубави и нормални имена. Защо търсиш италианско име за дете в България?  Thinking
Защо да няма хубави имена за момче? Има много Hug

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Моето момченце се казва Марио.Това име много ми харесва.Други имена,които ми допадат са Даниел,Михаил,Стилиян,Кристиян,Александър.Те обаче са си популярни в България.

# 3
  • Мнения: 2 677
Ето тук можеш да разгледаш. Може да ти хареса нещо.
Аз също търсех такова име за сина си - нормално и българско, и в същото време, което не се среща под път и над път. Спряхме се на Бранимир.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Под непопулярни разбирам-Максим,Денис,Бранимир ми хареса, а не чужди имена.Марио и Мартин също са хубави,но напоследък често  се срещат.   Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 912
И аз съм на мнение, че за момиченца по-лесно може да се избере красиво име, което и да не е често срещано, се приема лесно от околните. Докато за момченца или са много нашумели и често срещани хубавите имена или ще звучат доста странно и чужди. И аз съм със същия проблем и ще следя темата днес и утре, че после вече няма кога - във вторник е денят    Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
maya, много добре си ме разбрала.Успех във вторник-бързо,безболезнено  и най-красивото  и здраво бебче!  bouquet

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз в лентичката ти виждам женско име  Laughing
Харесват ми Денислав/Денис, Красимир (също не е мн срещано сред децата), Велимир....

# 8
  • Мнения: 51
Когато разбрах преди 9 години, че съм бременна си пожелах да е момче-защото много исках да се казва-Вилиан/свекъра ми се казва Венелин,а свекърва ми- Анна,щеше да стане комбинация от двете имена,но.../.Но родителското тяло надделя и кръстих сина си на свекъра си-Венелин.
.Аз съм привърженик на добре звучащите фамилни имена и затова бих ти предложила, когато се спреш на някое име провери как ще звучи като презиме...
За името на малката непослушка отново се помъчиха да ме манипулират-да се казвала-Анна,но този път не се поддадох. Казах ,че ще се казва Иванна/на дядо Иван-баща ми и на свекърва ми/въпреки, че баща и тайно се надяваше да променя мнението си и да я запиша Александра....

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 18:12 от icipici1

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 41
Моите синове се казват Михаил и Алекс.Харесвам много името Калоян,а също и Даниел или Данаил.

# 10
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Никола.

# 11
  • Мнения: 2 677
А аз като се замисля, в търсене на по-рядко срещани и нестандартни имена, всъщност превръщаме в такива традиционните и хубави български имена. Все по-рядко срещам дечица с имената Петър, Георги, Пламен... Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Една позната кръсти момченцето си Димо.Не е често срещано и на мен много ми харесва.

# 13
  • Мнения: 8 917
По-добре кажи презимето и фамилията как ще са - по-благозвучно да е Peace Иначе и на мен ми харесва Марио Peace

# 14
  • Мнения: 1 691
Момчил, Манол, Димо, Симеон, Кирил, Боян, Григор, Любен, Христо, Бранимир, Борил, Владимир, Иван, Ивайло, Камен... засега толкова ми хрумнаха.

Общи условия

Активация на акаунт