изтървах си нервите и го набих

  • 5 978
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте момичета.
Дано не ме критикувате много,че и без това се чувствам ужасно.
Вчера водих децата на пица и когато си тръгвахме по-малкия ми син щеше да го блъсне кола.Точно пред заведението има редица със спрели коли,а до тях шосето.Аз съм хванала малката с едната ръка до нас големия батко,а малкия ми син се лигави и не щеше да дойде да ме хване.Криеше се ту от едната страна на колата,ту от другата.Аз обикалям колите с другите две деца да го хвана и го викам обаче той ми се е хилнал на среща и неще да чуе.В един момент докато го гонихме така вече бях на ръба на нервите си, изкочи бягащ на улицата по която минаваше кола.Човека наби здраво спирачки и лошото се размина на косъм.
 Неможах да сдържа нервите си и го набих здравата.То шамари по врата ,по дупето ,по бузите,дърпана на уши и т.н.Той пиши и реве аз шамаря ама здравата,после ръката ме болеше,а той горкия има малка синина до брадичката.
 После като се поуспокоих доста му говорих за сраха и ужаса който изпитах,но не му се извиних.Днес ми е много криво.Съжелявам за постъпката си,но все ми е пред очите това,което за щастие не се случи.И това не му е за първи път.Постоянно обяснявам говоря,но защо не могат да разберат колко е опасно.
Много ми е криво.

# 1
  • Мнения: 1 426
Това не е точно "изтърване на нервите".
И може бе добре си направила, че си го набила - понеже ти явно не си шляпваш децата, може би тоя бой ще му направи впечатление и малко ще се кротне на улицата - което се и иска в крайна сметка. Не съм за боя, разбира се, но има ситуации, в които два шамара казват много повече от три дни обяснения - и тази е била точна такава.

Добре, че не ти се е намесила някоя кикимора да ти държи сметка защо се държиш така с детето.

# 2
  • Мнения: 1 470
 И аз мисля че това не е изтърваване на нерви...Дано му държи влага дълго време...По някога наистгина се налага,и шамарената фабрика да заработи...Иначе,друг ден,може спирачкитеу на поредният чичко да не са съвсем визправност.

# 3
  • Мнения: 1 008
струва ми се,че си прекалено напрегната-ситуацията само е отключила насъбраното-опитай различни техники за релаксация и потърси първопричината,насилието е само симптом в случая,а на детето защо да не се извиниш-нека разбере,че приемаш,поведението си като ужасно изключение и наистина съжаляваш-откровен разговор ще помогне и на двамата.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 451
И моята 5-годишна щерка редовно ми го прави този номер. Наистина е ужасяващо да я видиш как тъкмо сме пресекли улицата и тя изведнъж хуква обратно по нея, без да се оглежда и се забавлява. А аз се чудя количката ли да зарежа на сред пътя, голямата си дъщеря ли да спасявам... Изживявам истински кошмар. Изтървам си нервите, но при мен се състои само в крясъци. Децата често обичат да правят на пук и не успяват да преценят колко опасна е ситуацията, а думите и обясненията кой знае защо не винаги помагат.

# 5
  • Мнения: 2 237
Може би и аз бих реагирала така....Спомням си един случай с моя братовчед....Леля и вуйчо работеха в Либия.Един ден братовчед ми се запилял да си играе с някакви либийчета в едни хангари.Гледал някакъв самолет,и нали му било интересно - забравил за времето....Станало късно,него го няма.Леля обиколила всичко да го търси,няма го.Пък и кой ще се сети да търси в хангара.Решила че се е изгубил някъде в пустинята и едва ли ще бъде намерен.Припаднала от мъка.Започнала неистово да крещи и да си скубе косите.Отписала го от този свят.В този момент нашия се прибира късно вечерта,ухилен до уши и радостно съобщил че е бил в хангара при самолетите.
Няма да ти казвам какъв бой му дръпнала леля,пребила го направо !
Шамари,ритници,по лице,врат,ръце,глава.....Докато не му тръгнало кръв.После седнала и плакала цяла нощ.Аз я разбирам.Разбирам ужаса и шока който е изживяла.Нейният бой е бил породен точно от това,а не от изпускане на нерви.
Братовчед ми никога повече не излязъл някъде,без да предупреди майка си къде е.И винаги се прибирал навреме.Взел си поука.
До ден днешен казва -"Благодарен съм на мама за този бой ! Така разбрах колко ме обича ! Никога няма да и се разсърдя,в онзи момент заслужих всеки един шамар .Но разбрах че трябва да се пазя и че не трява да подлагам родителите си повече на такива изпитания...." За сведение той тогава беше на 6 г.
Та пиша ти това ,за да ти кажа че си реагирала спонтанно,типично по майчински.В такива моменти съзнанието се замъглява и не мислим трезво трябва ли да бием или не.Дано мъника си е взел поука и никога повече не плаши така мама.
А дали да му се извиниш...да,може,но само при положение че и той го направи.

# 6
  • Мнения: 47 961
за недаване ръка на улицата и аз съм ползвала шамари
това е един от редките случаи, когато оправдавам боя!  на малки деца не можеш да обясниш да внимават и да се пазят от колите, те винаги забравят, боя обаче го помнят Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 1 555
Не съм за шамари, но не съм и против тях,  особено когато са заслужени, а в този случай напълно оправдавам действията ти ! Сигурна съм, че ти е кофти, но ако нещо се беше случило, какво ще ше да ти е ! Незнам точно при такива случаи някак си майката прибягва до шамари, не толкова от факта че е нервирана, а ми като защитна реакция, инстинкт за самосъхранение отправен собственото си дете ! Може би не съм права, а може би не, но по-добре удари, отколкото  нагруби, а особено дете и то собственото си, по този повод има и доста поговорки !!!

# 8
  • Мнения: 2 084
По-добре целия свят да ме мисли за лоша майка, но да не изгубя детето си в тази безумна война по улиците. Аз така им стискам ръцете, когато вървим по тротоара, че се зачервяват. Дано му е за последно този урок и да му е обица на ухото като мерне коли някъде. Не знам за извинението, но нали му обясни защо са шамарите?

# 9
  • Мнения: 1 866
Аз не си падам по шамарите и крясъците, но пък докато четях какво ти се е случило, направо се ужасих. Мисля, че в крайна сметка и ти си човек и в случая уплахата е била много голяма, така че загубата на контрол от твоя страна е напълно разбираема. На мен лично ми се е случвало да се уплаша много, например когато дъщеря ми щеше да изкара окото на брат си или пък като се скри в къщи и въпреки отчаяните ми викове и търсене, които ми се сториха цяла вечност, не се обаждаше. Обаче и в двата случая като се размина всичко, даже нямах сили да я нашамаря, а просто се разревах и тя на свой ред се уплаши. Оттогава не е повтаряла подобни изпълнения. На твое място щях да му обясня какво се е случило, щях да му се извиня също за шамарите, но пък щях да натъртя също на факта, че такова поведение е недопустимо и много опасно и че много съм се изплашила за него, защото много го обичам. Мисля, че най-важното в твоя случай е, че детето е живо и здраво, другото ще се оправи. Не се притеснявай чак толкова, радвай се, че само с твоя бой се е разминал.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това си го направила за добро. Много случай познавам, на така изтървани нерви от майките и после си имат послушне деца след боя. Не толерирам боя ама и аз ступвам.

# 11
  • Мнения: 1 520
В конкретната ситуация - не мисля, че има нищо укорително.
Това не е просто беля, или просто непослушание.
Ситуацията си е доста опасна.

Имахме подобна случка и ние оня ден.
Оставила съм го по тротоара да върви сам, но казвам като стигнеш улицата спираш.
Обикновено спира, но онзи ден се заинатил и си тича.
И стига улицата и продължава.
Движещите се коли са кажи-речи без видимост, докато не идеш в средата на улицата.
Затичах се хванах го, той се извъртя, дрънна едно хубаво главата в паважа.
Ама си викам по-добре, отколкото да го изджаса някоя кола. А такива си се движат достатъчно по улицата. Не получи шамари, защото така и така се разплака, че падна. Ясно му беше вече е е виновен.

И да го види човек после как спираше преди улиците следващите.

Тъй че не се обвинявай.
В случая е много виновен.
Около и на улицата не позволявам никаква игра и лигавене.
И държа бързо и конкретно да разбере тези ми мисли.
Затова постоянно натяквам и обяснявам по темата.

Смятам, че не трябва да му се извиняваш.
И с обяснения да разбере че е било, много опасно това, което е направил.

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 264
Подобно нещо съм преживявала и аз.Мъкна малката на ръце,нося важни документи и каката до мен и тя за ръка.В един момент решава ,че ще се измъкне и ще хукне точно пред преминаваща кола и аз в стремежа си да я задържа и измъкнах ръката(над лакътя се получи разместване). След това ходихме по доктори да и я наместват.Чувствах се виновна, че я боли от мен, но иначе щеше да я  прегази колата. А иначе и аз имам урок от татко ми  Embarassed -як пердах , че не съм се обадила като отидох до магазина с комшийчето.Бях на 5-6г., в онези спокойни времена не бяха чести като сега педофилските прояви, но точно тогава имаше такъв случай и нашите бяха примрели от страх, докато се върна.(по-точно татко ме намери до магазина и ме подбра с пръчка до вкъщи). И досега намирам начин да съобщавам на близките ми къде съм. За сведение на четящите -"уроците" от баща ми са два! Научила съм ги и спазвам до ден днешен. (така и така се разписах -втория е: обидих майка ми и и казах пикла, пак на същата възраст )
 Та има редки ситуации, в които оправдавам силовите наказателни мерки.

# 13
  • Мнения: 3 089
права си била. не се самообвинявай. по-добре 'набито' дете, отколкото мъртво  Peace

аз съм пердашила петра само веднъж - когато въпрекимоите изрични забрани отиде до камината /която не беше запалена/ и си лепна ръката. а я оставих да отиде точно защото камината не гореше и съвсем целво я изчаках да не изпълни това,което й казвам, за да я напердаша. е, оттогава детето докамината не ходи. хиляда пъти предпочитам опердашено дете пред другата алтернатива.

и все пак, бой на ставане и лягане не е добре дошъл, разбира се, и това всеки го знае...

# 14
  • Мнения: 37
Не мисля че има за какво да се обвиняваш. А какво би станало ако шофьора не бе набил спирачки навреме??
И аз бих постъпила по същия начин. Детето трябва да се стресне и да осъзнае колко лошо се е държало.

Общи условия

Активация на акаунт