Малко въпроси за кърменето

  • 311
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
Ситуацията:
1. Храня се нормално, почти без ограничения, не пуша и не пия.
2. Кърмя и давам добавка(беба е на почти 3м и давам съответно следните добавки: 66-83-83-83-100мл, обикновненно само последната се изпива цялата, иначе остават 10-20 мл, понякога и цялото количество)
3. На въпроса защо не давам само кърма: Отговора е физиологичен-медицински(1 дете не е кърмено) и това, че сега давам нещо е успех за мен.

Въпросите(чела съм за вредните храни):
1. Колко кисело мляко на ден може да се приема?
2. Проблем ли е кашкавала и сиренето, имам предвида че това бе включено в дненото менювсеки ден в болницата?
3. Колко дълго може да се пие лактогонен чай(българския, Хипа нямаше смисъл от него)

# 1
  • Мнения: 1 691
Въпросите(чела съм за вредните храни):
1. Колко кисело мляко на ден може да се приема?
2. Проблем ли е кашкавала и сиренето, имам предвида че това бе включено в дненото менювсеки ден в болницата?
3. Колко дълго може да се пие лактогонен чай(българския, Хипа нямаше смисъл от него)
Здравей, не съм от най-големите специалисти, но все пак:
1. Ако досега детето не е показало реакция след като си яла мляко, може да си ядеш спокойно - например по 1 кофичка на ден (ако ти се яде, а не да се тъпчеш).
2. Сиренето и кашкавалът съответно не са проблем.
3. Към чая има и елемент на привикване, така че не е хубаво да се пие постоянно. Иначе мисля, че няма опасност да ти навреди.

Общи условия

Активация на акаунт