Болки в кръста след нормално раждане?

  • 1 048
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Родих нормално преди почти 5 месеца и от тогава страдам от болки в кръста, когато легна по гръб. Практически не мога да лежа по гръб изобщо, защото точно след 1-2 минути започва силна болка, която отшумява после за час!  ooooh! Преди раждането ми нямах подобни проблеми, можех да лежа спокойно по гръб, макар че избягвах да го правя.

До сега не обръщах особено внимание на това, все си мислех, че тялото още се възстановява, все пак цяло бебе е минало от там и т.н. Но вече взех да се притеснявам. Смятате ли, че това може да е признак на нещо или е нормално? Болката се появява само при лежане по гръб и я няма, когато седя, лежа настрани, вдигам бебка и т.н.

Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 234
Каквото и да ти се обясни тук,по-добре ще направиш ако посетиш лекар.Той ще ти даде професионално мнение за болката.И евентуално лечение.
Все пак ще ти кажа какво мисля.Ако при раждането са те натиснали малко по-силно,е възможно да си се сдобила с някое спукано ребро.   newsm78  Лекарите по-някога не си знаят силата.И при лежане по гръб да притискаш нараненото място.Или пък може да е някой прищипан нерв.  Thinking 

# 2
Аз след второто си раждане направих дискови хернии на 3 нива и също имах адски болки.докато го установят обаче,мина доста време.Все ми казваха абе момиче(родих на 26),защо не вземеш да си почиваш повечко,ами си тръгнала по изследвания???Всичко е от многото работа и необичайни натоварвания!!!И то като имаш предвид,че съм мед сестра,тоест колега все пак:)Моят съвет е да идеш при качествен невролог,той ще те прегледа основно и ако се налага,ще ти назначи снимки и скенер.Аз лично съм доволна от Д-р Гаврилова от Военна болница,приема всяка сряда следобед на първия етаж вдясно в поликлиниката на ВМА.Голямо чакане пада,но си струва,поне за мен така беше:)Не се оставяй така,разбери какво ти е и се лекувай.Успех,здраве и късмет:))

# 3
  • Мнения: 2 746
И аз страдам  от болки в гърба, но сега по време на втората бременност.И след първото раждане имах болки, но наистина с повече почивка нещата се оправиха.Сега незнам как ще се развият нещата, най-много да си докарам някоя дискова херния Cry

# 4
  • София
  • Мнения: 6 268
И аз съм така - болки в гърба и кръста, което ми беше странно, че болката в кръста не минава като легна по гръб. Дажа почнах да се притеснявам, защото като се наведях примерно да взема бебо от легълцето и не можех да се изправя. Според мен болките беше от постоянното навеждане. Ходих на масаж и болката в кръста и гърба попремина, но определено само един мазаж няма да помогне.

# 5
  • Мнения: 288
Да - посети лекар и мен така ме болеше кръстът през първите няколко месеца,но постепенно отшумя.Докторът каза ,че е от преумора.Ние се кърмехме по няколко часа,а и като я носех на ръце,нищо че не е тежко бебето,все пак това е всеки ден и умората се натрупва

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Кръстът не ме е болял, но пък гърбът ме скъсваше. Оказа се радикулит, най-вероятно причинен от постоянното разнасяне на над десет килограмово бебе на хълбок. Ех, защо не си купих слинг ooooh! Дясната ми ръка беше практически неизползваема почти месец Sad Дори и след продължителната физиотерапия, това ми остана слабо място и сега от най-малкото течение или спане в неудобна поза, на следващия ден съм като Квазимодо Cry
Защо ти разказвам това? За да ти кажа - иди на лекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт