Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Варна

Може ли да приемама ягоди , когато кърмя ?
Цитирай

София/ Баня Лука

Ако в семейството ти няма случаи на алергии можеш да ядеш ягоди. Все пак не прекалявай с количеството. Peace
Цитирай

Велико Търново

Не!Само наблюдавай за странични реакции!
Цитирай

Насам, натам!

Аз знам, че трябва да се ограничаваме! Ако повече от пет майки кажат, че може отивам още сега и се натъпквам! Хладилникът ми е пълен, а на мен само ми текат лигите! Crying or Very sad
Цитирай

Добрич

Вече няколк7о пъти си хапнах ягоди - е не прекалих .Не се появиха някакви негативни реакции в бебо Smile
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

И аз хапнах малко ягоди, нищо ни няма.
Цитирай

Може ли някой да разясни механизма на алергизиране в този случай. Ягодите не се приемат директно от бебето, т.е. алергизиращите семки и мъхчета попадат в майката. Как, и по точно какво от ягодата, освен витамините може да премине в кърмата. Съвсем сериозно питам. И какво е количеството с което да не се прекалява...?
Една позната преди време ме убеждаваше, че ако яде ягоди ще се запушат каналите Crazy..това май беше за бисерите, свързани с кърменето 35
Цитирай

София

я яж ягоди... е не прекалявай, не за друго - ще те пипне някое рядко щастие:)
Цитирай

София

Аз лично не рискувам с ягоди Naughty Но компенсирам с череши  Laughing

Една позната преди време ме убеждаваше, че ако яде ягоди ще се запушат каналите Crazy..

сигурно семките и мъх4етата  ще свършат тая работа  35
Цитирай

Варна

Не знам защо точно, но наистина ягодите могат да повлияят негативно на бебето при кърмене. Имам приятелка, която беше яла много ягоди наведнъж, и на малката (тогава на 6 месеца някъде), се бяха появили обриви по цялото тяло и беше вдигнала температура. Спомням си, че я водиха в спешния център и някакви инжекции й бяха били, така че аз лично хапвам по 4-5 ягоди максимум. На моя юнак му няма нищо, но не прекалявам  Peace.
Цитирай

Аз си ям всичко каквото ми се яде.пия кафе.........нямам засега проблеми HugРадвам се че успях да спра цигарите Very Happyи се  надявам да не ги пропуша пак Naughty
Цитирай

на север

Аз ядох няколко пъти в умерени количества и всичко е наред.  Peace
Цитирай

Sofia

Ян се обрина точно след като 2 дни един след друг ядох ягоди. Не казвам, че е от тях-така и не разбрах причината, но за всеки случай няма да ям повече...
Цитирай

Варна

Просто бъди внимателна, моето педи ме предупреди за алегрия. Както казват и другите мамчета, яж но в малки количество и наблюдавай бебчо за някаква реакция.
« Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 10:21 от toni6a »
Цитирай

Силистра

Моя приятелка влезе в болницата с двадесет дневно бебе с алергия от ягоди не знам  обаче какво количество е изяла.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора