Как казахте на работодателя си, че сте бременна?

  • 6 537
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 196
Моля, да споделите как казахте на шефа си, че сте бременна. За мен това е доста лично нещо и ме затруднява да се изправя пред шефа си и да му кажа, въпреки, че знам, че трябва да го направя. Досега отлагах, защото си виках "поне да влезна в четвъртия месец и всичко да е нарeд и ще кажа", но сега изпитвам затруднения. Знам, че е редно да кажа, за да мога да предам работата си на друг колега, но вси пак нещо ме спира.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Тази тема не е за тук!Пусни я тукhttp://www.bg-mamma.com/index.php?board=1.0

# 2
  • Мнения: 4 451
И на мен ми беше много трудно. И двата пъти. Първият път бях докторантка в университета и трябваше да кажа на ръководителя на дисертацията ми. Когато се престраших, бях вече в 6-тия месец. Човечецът изживя истински шок. Ама, понеже съм слаба и не ми личеше особено (пък и беше зима, по-навлечени сме).
Вторият път работех вече в завода като лаборант. И пак си казах чак в 5-тия месец. Страхувах се да не ме уволнят, защото тъкмо бях започнала работа там и затова изчаках. Когато казах на шефката, тя първо много се зарадва и второ - здравата ми се накара, че не съм казала още като съм разбрала, а съм работила в среда с вредни химикали и на три смени.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз казах още във втория мес, просто защото естеството на работата ми е такава, че се налагаше веднага да изляза в болнични.

# 4
  • Мнения: 620
И аз все отлагах, отлагах, бях решила да отлагам до четвъртия месец.
Но 4-я месец дойдеи се наложи да се престрашавам, все си измислях някакви причини, но в крайна сметка реших, че трябва да отида и точка по въпроса. Отидох и някакси между другото, докато му докладвах за други неща, му казах че имам да му съобщавам нещо и му казах, че ще имам дете.
 - Кой!?! Ти?!? - възкликна той и подскочи (като че ли съм мъж и не мога да имам деца или киликандзър някакъв, абе, беше много учуден Simple Smile. Ама се усети човека, че се държи неадекватно и ми заяви, че това е мноооого хубаво нещо и той много се радва.

Обаче въпреки това неприкъснато забравя, че скоро ще излизам отпуска и все ми дава зългосрочни задачи, които ще се налага да предавам на бедните ми колеги ooooh! но няма как.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
Предлагаха ми една командировка в Рига, а една съфорумка ми каза, че пътуването не било леко, два полета, самолета друсал, пък бях в 8 г.с. и ме беше страх да не стане нещо. Тъй че шефът като дойде да ме пита какво смятам, защото от 2 дена вече ми беше пуснал мейл с информация, а аз нищо не бях казала....просто изръсих "ами бременна съм, по-добре някой друг да отиде". При което се изчервих, но той пък беше по-шокиран от мен.  Mr. Green

Тази новина не ми беше лесно да казвам въоще, защото никой така или иначе не очакваше. Сега е по-готино, защото се вижда, че съм бременна и вече няма нужда да казвам, ако някой не знае вече и сам може да се досети.  Joy

# 6
  • Мнения: 1 273
--"шефе бременна съм"
--" Супер, знам!"
 Joy Joy Joy Joy
Ей това беше.
Сбърках и казах на една колежка преди това, и не ми се наложи после да обяснявам на никой  Crazy

# 7
  • Мнения: 1 467
Аз директно, бях в третия месец. Няма какво толкова да се увърта като се замислиш, това си е абсолютно нормално нещо, с което дори трябва да се гордееш:)

# 8
  • Мнения: 2 746
Много ми беше трудно и все отлагах момента. В четвъртия месец казах, че искам да се похваля, а той, "за какво"? "Ами ще имам бебе". Шефът ми не е по бурните реакции, но се зарадва общо взето.

# 9
  • Мнения: 3 478
Ами просто отидох и казах, че съм бременна. Първият път тя го очакваше вече, дори тя ме пита първа, защото планувахме. Втория път пак не съм се притеснявала да и кажа, но тя си знаеше че имах намерение да е скоро след първото. ОПределено е много по-лесно да кажеш веднага, както направих аз и в двата случая. Шефката ми разбра веднага след таткото, е друг е въпроса че и отношенията ни са много добри, но определено е по-лесно веднага. После с изчакването ми се струва става по-трудно. С такова впечатление останах от втория път, тъй като заради проблеми доста по-късно обявих на повечето хора и определено не беше същото.
Но няма от какво да се притесняваш или да изчакваш, просто го направи.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Веднага, след като лекарят потвърди. Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 4 555
Моят пък директно ме попита и то на майтап. Понеже щеше да се жени, а се беше тъкмо разделил с кандидат-съпругата си и ми каза "Поне ти се похвали с нещо, не си ли бременна например?" И аз "Ами така като поставяш въпроса, всъщност да".
 Joy
Голям майтап беше.
Изобщо не бях планирала да му казвам толкова рано, ама по-добре стана даже.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
С голямата ми дъщеря вече не помня. С втората - влизам и казвам " Искам да ви кажа нещо " и той "Казвай" , аз на свой ред "Ами чакам бебе"  Embarassed и  това беше. Той в интерес на истината се зарадва за мен , каза че това са хубави неща и сега му е времето.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 068
--"шефе бременна съм"
--" Супер, знам!"
  Joy
Аз пък попитах :" Какви са тези по-светли дати в календара " и той каза
"Тогава ще ти идва" и аз казах
"Е няма да ми идва"  Laughing

# 14
  • Мнения: 565
Аз си казах по телефона (доста неподходящо, но аз исках да го питам дали ще идва, а той защо защо и му казах) Бях едва втори месец, но исках да си вдигна осигуровките и трябваше да говоррря с него. Иначе сигурно щях да изчакам сам да се досети или забележи. реакцията му беше малко тъпа ("ама знаех си че така ще стане като взимам младо момиче"  #Cussing out ), а жена му: офффф сега ми отваряш работа да търся друг човек. Но да ти кажа в крайна сметка просто ми станаха ясни що за хора са и въобще не се впечатлих от думите им. Аз нали си ще имам бебенце какво ми пука от мнението им. Така че не знам от какво се притесняваш. Ако нямаш причина да казваш на шефа си сега не си длъжна. Той така или иначе ще забележи. Но пък ако отидеш и си кажеш ще ти е по спокойно след това, а за това как ще реагира просто си е негова работа.
Наслаждавай се на малкото човече в теб и не му мисли толкова!!!   bouquet Hug
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт