Силно главоболие - (мигрена?!)

  • 17 893
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 085
DIXI  да ти кажа чесно и аз имам понякога такова главоболие ама ужасно се чуствам и ме удря в очите много ме болят от вътре и направо ми се почруща от главоболие но като легна да си почина и ми минава.Не съм ходила на лекар но ми се случва рядко.Отиди да те изследват по добре но да ти кажа много трудно ще се отървеш от мигрената Ужасно е.

# 16
  • Мнения: 679
Дикси, при мигрената аура се нарича онова състояние, при което предусещаш че настъпва пристъп, усеща се около 30 минути преди него, но по принцип малко хора имат аура - иначе това би предотвратило силните кризи.
Това е, което знам аз Blush
Но си мисля, че няма аура при теб, поне по описанието ти не личи да имаш, просто си те боли и това е newsm78

Ами ако това е аура - мисля, че имам нещо подобно. Ще обясня. Може да ви се стори странно, но почти винаги, когато си помисля за главоболие - че не ме е боляла глава скоро или пък, че е, малко след това започва да ме боли. Когато осъзнах това, започнах да се замислям дали вече не ме боли главата и още не съм го осъзнала или просто всичко е на психическа основа и си въобразявам разни неща... Да, ама болката си е съвсем реална. Sad Не съм казвала на никого това, защото звучи наивно и смешно според мен, но ако това е аурата - мисля, че имам нещо такова... newsm78

Отиди да те изследват.

Всъщност на какъв специалист да отида? Невролог ли? Може ли да ми препоръчате някое място, където мога да се изследвам в София? Необходим ли е скенер (или ЯМР) и трябва ли да взимам направление от личния лекар? Колко скъпи може да са тези изследвания? За скенер разбрах, че не било желателно да ходят жени, които не са раждали или смятат да раждат още деца и са на по-малко от 30 години. Вярно ли е?

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 23:44 от dixi

# 17
  • Мнения: 9 088
като начало, вземи си направление за невролог.
Също така, можеш да попиташ тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0 за добър невролог в София.

# 18
  • Мнения: 5 362
Всъщност на какъв специалист да отида? Невролог ли? Може ли да ми препоръчате някое място, където мога да се изследвам в София? Необходим ли е скенер (или ЯМР) и трябва ли да взимам направление от личния лекар?
В София,във Военна болница,е моят съвет.
Да,на невролог трябва да отидеш.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Най-добре му повлияват лекарствата Аулин и Топамакс,като второто е само по лекарско предписание.

 - Едва ли бих изненадал някой, ако кажа че всички Аналгетици (болкоуспокояващи), като посочените по-горе имат само палиативно, временно действие, защото потискат болката, без да премахват причината, да не говорим колко неблагоприятни странични ефекти имат...

# 20
  • Мнения: 9 088
Да, така е за съжаление, но за още по-голямо съжаление рядко съм чувала да се открие причината за мигрената. Все се лекува болката, а не причината...
Може би наистина в това отношение хомеопатията действа по-добре.

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Може би наистина в това отношение хомеопатията действа по-добре.

 - Да, и то изчезва наистина като с магическа пръчка, дори и наследствено главоболие

# 22
  • Мнения: 679
- Да, и то изчезва наистина като с магическа пръчка, дори и наследствено главоболие

Сериозно?!?! Между другото, възможно е и моето главоболие да е наследствено - майка ми има мигрена от 30 години  Rolling Eyes
  Относно хомеопатията - изглежда съм доста непросветена в тази област. Confused Честно да си кажа, изобщо не знам за какво става въпрос.   Embarassed Май ще трябва да се поразровя из нета и да попрочета това-онова... newsm78 Наистина ли помага? В смисъл, че премахва причината за болката, а не просто я подтиска????

# 23
  • Мнения: 679
Попрочетох някои неща за хомеопатията и смятам, че е доста интересна. Мисля, че бих опитала нещо такова, защото в интерес на истината не искам да се тъпча с повече лекарства, тъй като според мен са безполезни. Вярно ,има много лекарства, които не съм опитвала, но се чудя струва ли си.
Моята майка, както казах е с мигрена от 30 години. Започнала да пие лекарства всякакви, следват странични ефекти, увреждане на други органи, нови лекарства, нови стр. ефекти, нови увреждания... И така един омагьосан кръг. Сега не може да спре лекарствата, защото от тях зависи живота й. А е била спортистка някога...Така че, ако наистина ще ми помогне, бих опитала с хомеопатия. Това, което ми хареса беше, че се използва само едно лекарство, което не се сменя - стига да е правилното.
Alexander може ли да помогне?

# 24
  • Мнения: 9 088
Дикси, хомеопатията е сложна наука - и не е същото както при традиционната медицина, в смисъл, че трябва да си намериш добръ хомеопат, който да ти стен нещо като семеен лекар. При първата си среща с него ще те разпитва подробно за всичко, нещо като интервю Simple Smile Затова е важно човекът да е кадърен, а не просто хомеопат.
В тази връзка, аз също съм искала много пъти да загърбя лекарствата и да се обърна към хомеопатията, но за съжаление, до ден днешен, никой не можа да ми препоръча добър хомеопат в Пловдив.
Ще замоля Алекс ако може на Лични да ми препоръча някой, към когото мога да се обърна  Simple Smile
Благодаря от сърце.

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
dixi
Цитат
Това, което ми хареса беше, че се използва само едно лекарство, което не се сменя - стига да е правилното.
Alexander може ли да помогне?

 - Всеки добър Хомеопат може да Ви помогне.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт