Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Незнам темата дали мястото и е тук,ама ще питам.Значи брат ми замина за Испания и ми направи пълномощно аз да му взема книжката от КАТ.Отидох и ми я дадоха,но старшия от КАТ казал да отида и да му я занеса,понеже блъсна колата на баща ми и избяга.А пък брат ми иска да му я пратя в Испания.Какво да правя сега?Ако не я занеса на старшия какво може да ми направи?
Цитирай

Как така е казал да я занесеш? Виж какво пише в пълномощното ти - какво точно имаш и нямаш право да правиш с тази книжка. Какво могат да ти направят на теб лично? Аз мисля, че дори и да има наказания, те трябва да са отнесени към брат ти. Можеш да разпиташ какво следва, ако брат ти си предаде книжката, и какво следва, ако не си я предаде. Оттам нататък решението си е негово, последствията също.
Цитирай
В пълномощното пише само,че мога да вземам негови документи от КАТ,в случая книжката,нищо повече.Искам да я пратя на брат ми в Испания,ама тоз старши ако ме подведе под отговорност защо не съм му я занесла.Има ли това право?
Цитирай

Как ще докаже, че си уведомена? Подписвала ли си се някъде?

Иначе не е хубаво това, че брат ти е избягал ...
Цитирай

През девет форума в десети

В пълномощното пише само,че мога да вземам негови документи от КАТ,в случая книжката,нищо повече.Искам да я пратя на брат ми в Испания,ама тоз старши ако ме подведе под отговорност защо не съм му я занесла.Има ли това право?

На твое място бих се позамислила и дали няма да се утежни положението на брат ти. Блъснал кола, избягал, сега и ако не си предаде книжката... Не знам каква давност имат тези неща, но не мисля, че толкова провинения са от полза на брат ти. А и за какво му е книжката, за да продължи да блъска коли ли?
Бях написала какво мисля за брат ти, но го изтрих.
Надявам се да няма жертви на въпросното "блъскане".  Praynig
Цитирай

На твое място бих се позамислила и дали няма да се утежни положението на брат ти. Блъснал кола, избягал, сега и ако не си предаде книжката... Не знам каква давност имат тези неща, но не мисля, че толкова провинения са от полза на брат ти. А и за какво му е книжката, за да продължи да блъска коли ли?
Бях написала какво мисля за брат ти, но го изтрих.
Надявам се да няма жертви на въпросното "блъскане".  Praynig
Това и аз си го помислих, и напълно те подкрепям в мнението за деянията на брат й.

Но реших, че момичето има друг проблем - от една страна има пълномощно и искане от брат си да му прати документа в Испания, от друга страна има устно разпореждане  да занесе книжката в КАТ. Тя не знае какво да прави и дали за нея лично ще има последствия, ако не върне книжката.
Цитирай

През девет форума в десети

На нейно място бих я върнала. Кой каквото е дробил, да си го сърба.  Peace
 А ако я е страх от брат й, може да му каже, че просто книжката са я задържали и не са й я дали. Да ходи да си я иска сам, ако му стиска!  Mr. Green
Цитирай

Я кажи началника на КАТ там ли беше, като ти дадоха служителките книжката? И защо са ти я дали, се чудя, след като явно има заведено дознание. Неможе и ти така просто да ходиш, за да ДАДЕШ на началника въпросната книжка. То не книжка, ма както и да е. Каво всъщност прави този документ в КАТ? С акта ли се е озовал там? Я разясни. И на брат си ми се струва, нищо неможеш да изпратиш за където и да било.
Цитирай

София

Незнам темата дали мястото и е тук,ама ще питам.Значи брат ми замина за Испания и ми направи пълномощно аз да му взема книжката от КАТ.Отидох и ми я дадоха,но старшия от КАТ казал да отида и да му я занеса,понеже блъсна колата на баща ми и избяга.А пък брат ми иска да му я пратя в Испания.Какво да правя сега?Ако не я занеса на старшия какво може да ми направи?
Защо книжката е била в КАТ?
Кой е блъснал колата?
Кой е "старшия от КАТ"?
На кого е казал "старшия" да занесеш книжката? По-точно - с теб лично ли е разговарял или не?

konche, може и да не е дознание, ако няма пострадал.

Цитирай

Бе може да не е, ма мисля, че може и да е. Застраховат се често, та пускат за всичко, което могат.
Цитирай

София

Бе може да не е, ма мисля, че може и да е. Застраховат се често, та пускат за всичко, което могат.
Е, ако е само ПТП без пострадал си е административно производство по ЗДвП. Няма как да го превърнат в дознание Rolling Eyes
Цитирай

То, че няма как, няма. Въпросът е, че се пуска, па после друг го оправя Wink Не винаги, де.
Кармен, дай повече инфо.
Цитирай
Малииии,почвам да обяснявам,че не съм дала подробности.Брат ми блъсна на баща ми колата в дърво,няма пострадали.Той избяга,но после си призна в КАТ,че той блъсна колата.Искаха да му вземат книжката,но беше я изгубил и вади нова и се разбрал с тоя от КАТ да му я даде като извади новата.Пусна документите,но му се обадиха да заминава на работа в Испания и ми направи пълномощно да взема книжката.Човека от КАТ няма право да я вземе,само аз мога или брат ми.Имаше акт само за това,че не представил документа при поискването(че е карал без книжка)в момента.Аз се подписах само при получаването на книжката,никъде другаде.И сега иска да му я  пратя в Испания,за да се върне оттам с кола на 21 юли и като се върне ще предаде книжката в КАТ,но аз незнам какво да правя.Относно катастрофата,колата занесла на мокър участък,нищо сериозно,няма пострадали,ако беше така,нямаше да се замисля да я предам.
Цитирай

Пловдивъ

Най - добре наистина разпитай какви са вариантите с книжката, но питай на място, в КАТ. Може да му я искат за проверка и вписване на документа в 'досието' на катастрофата, а не да му я задържат  Peace.
Ако не я занесеш може да му направят проблем я на граница, я после в КАТ с новата кола...  Thinking
Цитирай

София

Малииии,почвам да обяснявам,че не съм дала подробности.Брат ми блъсна на баща ми колата в дърво,няма пострадали.Той избяга,но после си призна в КАТ,че той блъсна колата.Искаха да му вземат книжката,но беше я изгубил и вади нова и се разбрал с тоя от КАТ да му я даде като извади новата.Пусна документите,но му се обадиха да заминава на работа в Испания и ми направи пълномощно да взема книжката.Човека от КАТ няма право да я вземе,само аз мога или брат ми.Имаше акт само за това,че не представил документа при поискването(че е карал без книжка)в момента.Аз се подписах само при получаването на книжката,никъде другаде.И сега иска да му я  пратя в Испания,за да се върне оттам с кола на 21 юли и като се върне ще предаде книжката в КАТ,но аз незнам какво да правя.Относно катастрофата,колата занесла на мокър участък,нищо сериозно,няма пострадали,ако беше така,нямаше да се замисля да я предам.
Ами прати  я на брат ти.
В крайна сметка твоето пълномощно е за вземане на книжката от КАТ, а не за други действия.
До колкото знам, от КАТ е трябвало служебво да я изземат  newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.