Кога ще ги взимат есенните сладури?

  • 626
  • 7
  •   1
Отговори
Кажете ми кога ще вземат на градина децата ви сега юни или септември, когато почва учебната година? Нас ще ни вземат чак есента защото тогава навършваме три години но мисе искаше да е сега има ли такива като нас ,които почват градината от юни?

# 1
Може би не съм задала правилно въпроса си. Просто искам да знам има ли в други детски заведения тази възможност децата ви да постъпят на градина още преди да са навършили три години и да започват от юни или всички почват от септември? Дано се намери някоя добра мама да отговори Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Във всички детски заведения децата се приемат на 15 септември в годината, когато навършват 3 години.
Е, има и такива, които се приемат и по-рано, поради специални обстоятелства и по преценка на директора,  Crazy  но масата от деца се приема на 15 септември. Hug
Така че, миличка EDNA maika, имай търпение.
А не вярвам някъде да се приемат деца от юни, защото тогава учителките започват да излизат в отпуск, събират се децата от различни групи и едва ли ще има място и за тези, които тепърва ще бъдат на детска градина. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 640
За съжаление ,ще опровергая Радостинчето!
  Днес отидох да потвърдя ,че детето ми ще посещава ДГ през уч.2007/2008г. и директорката на ОДЗ-то ме  попари с новината,че още тази седмица детето ми трябва да постъпи в градината,иначе губим мястото си.Още 80неприети  деца чакали и трябва спешно да правим изследванията.Не разбрах защо толкова се бърза,но нещата бяха представени така -или сега веднага, или никога/това бе скритият смисъл/.
Да отбележа,че детето ми сега е почти на 2г.и9мес.Едва септември ще стане на 3/живот и здраве/.Обясних,че не съм очаквала,че не сме подготвени психически,че имахме други планове,че...много доводи изтъкнах,ама не стана моята работа!
  Има ли други в нашето положение и защо е така?Предишни години не е било така.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Ние също ще тръгнем на 2г и 9мес,но чак септември.А на 3г. ставаме декември.детенце от нашта отчетна пък са го приели направо във втора група,пак поради липса на места,а е на 2г и половина сега

# 5
  • София
  • Мнения: 100
на нас ни казаха след 3-ти септември когато заведа детето.....явно навсякъде е различно, макар че не смятам че е редно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
За съжаление ,ще опровергая Радостинчето!
Може да ме опровергаеш, ФЕЯТА, ама това, което написах аз се отнася за София, а във Варна какво са измислили - не знам.  newsm78   Всяка община си има собствени правила. Peace
Но ми е интересно като ти приемат детето отсега - как ще го гледат лятото, когато учителките трябва и ще излязат в отпуск? newsm78
Според мен тази директорка те е харесала и затова иска да е сигурна, че детето ти ще е точно в тази градина и затова ти извива ръцете и те притиска. Wink
Със сигурност ти заявявам, че няма нормативен документ - закон или наредба, който те задължава да дадеш детето си сега, през юни на градина, при условие, че все още не е навършило 3 години. Това може да го има написано само в Правилника за вътрешния ред на ОДЗ - то, но силно се съмнявам! Crossing Arms
А документът, в който се говори за приемането на децата в детско заведение се нарича Закон за народната просвета и Правилник за приложението му. И в него изрично е написано, че децата, които постъпват в детско заведение на територията на България се приемат от 3 годишна възраст, в годината, в която навършват 3 години, в началото на месец септември или най-късно на 15 септември, когато започва учебната година. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 676
Радостинче, във Варна децата се приемат на два пъти в градините - през юни /за навършилите 3 години през първото полугодие/ и през септември. През лятото в градините има сборни групи.

Общи условия

Активация на акаунт