Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Оф май вече нищо не разбирам...този месец правих стимулация..вече споменах в друга тема. Резултат: 2 фолекула- единият се пукна другия стана 30мм....днес отивам да видя какво става 15 дни след инсеминацията - големият го няма, но на другия яйчник имам фолекул 16мм....докторът не се впечатли кой знае колко, щял да изчезне с цикъла...нещо май спомена че можело и да е жълто тяло...обаче на 15 и 16 ден от цикъла ми правиха 2 инсета и нямаше такъв фолекул....странна работа. Случвало ли се е на някого??? И жълтото тяло вижда ли се по принцип при ултразвук???? Някъде бях чела че правили изследване на 100 жени , и над 20 % от тях овулирали по 2 пъти на цикъл  Confused Confused Confused НЕЩО да сте чували ПО ТЕМАТА
Цитирай

B HONDA CIVIC

Вижда се жълтото тяло. Thinking
Цитирай

защото до сега никой не ми го е отбелязвал!!!!!!!!!!!! ама нещо не ми се връзва, нали по принцип ако няма оплождане 21 ден жълтото тяло се сбръчква и умира....ако се виждаше лекарите не би ли следвало да му обръщат внимание като белег за това дали има бременност или не...
Цитирай

B HONDA CIVIC

Ако има оплождане би трябвало да се види.
Цитирай

София

За първи път го чувам това...обаче..моя приятелка два пъти забременява като прави.. кекс..в деня преди да трябва да и дойде!! И е сигурна че е станало тогава, защото преди това не го е правила!! Е това ми кажете какво е!!
Веднъж питах един доктор: "Нали не може да се забременее ако го  правиш преди и веднага след цикъл?",
а той ми отговори - "А ти знаеш ли колко бебета са се появили на тоя свят точно по тоя начин?" и изобщо не ми го препоръча като начин за предпазване от бременност!!
Цитирай

За първи път го чувам това...обаче..моя приятелка два пъти забременява като прави.. кекс..в деня преди да трябва да и дойде!! И е сигурна че е станало тогава, защото преди това не го е правила!! Е това ми кажете какво е!!
Веднъж питах един доктор: "Нали не може да се забременее ако го  правиш преди и веднага след цикъл?",
а той ми отговори - "А ти знаеш ли колко бебета са се появили на тоя свят точно по тоя начин?" и изобщо не ми го препоръча като начин за предпазване от бременност!!

точно така, не при всички жени овулацията  протича точно в средата на цикъла, както учим по учебниците. Laughing

фолИкул.
Цитирай

София

Категорично е възможно да има втори узрял фоликул близо до датата на мензиса. На мен ми се е случвало и то без стимулация, на съвсем нормален цикъл.
Цитирай

София/сега в Германия

Аз забременях в деня в който ми свърши цикъла  Very Happy
Цитирай

явно може да е жълто тяло, защото освен всичко ми закъснява  4 дни и температурата ми остава 37, а със сигурност не съм бременна, защото правих вече 2 теста и вчера нещо черно-кафяво изтече от мен, аз реших че е преди М., после нищо днес сутринта пак 37 и пак малко от това странно течение, за пръв път виждам такова нещо Sick
Цитирай

София

Аз забременях в деня в който ми свърши цикъла  Very Happy
Тогава сте кексили за последно. Има разлика  Very Happy
Зачеването може да е станало и 5 дена след това
Цитирай

София

...................................................
Ако не е забременяла него месец, МЦ е цял  да бъде по-дълъг, поради по-късната О.
Не виждам нищо чудно в това.
Ако МЦ е 28 дена- О е на 14 ден - М  на 28 ден
Но ако О. е на 28 ден - вместо да и дойде М - тя зачева.
Овулация според дължината на МЦ
Цитирай

София

Нормално е да има  друг фоликул, при стимулация. Обаче щом има спукан доминантен, този няма да нарастне, нито ще се очаква яйцеклетка от него.
Никаква причина за тревога няма.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.