Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 607
  • 247
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
координати на детски нефролози и уролози

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)

Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52
Тел. номер регистратура 02-9836203

Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.

д-р Лилова /детски нефролог/ 0888869480, Болница ТОКУДА - 02-542347

Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

д-р Чаначев /уролог в Пирогов/ - 0887 36 91 50

д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372

д-р Пандаров  0889625990

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550

линкове към старите теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 18:48 от Елеонора_76

# 1
  • Мнения: 5 525
 Здравейте на всички. честити на catnadeen и sherr за добрите новини.  Много се радвам че дeчицата са добре.  Сatnadeen Мими как понесе снимката? 
Герда и на вас желая добри резултати.
Поздрави на всички майки, и много прегръдки и усмивки на всички дечковци.

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 21:22 от marychery

# 2
  • Свищов
  • Мнения: 14
Здравейте мами! Отдавна хвърлям око на тази тема..чела съм я отначало ,но така и не стигам до края,защото ме боли сърцето за всички дечица,които са и големи герои ,изтърпявайки какви ли не манипулации,снимки,пиене на лекарства и какво ли още не..Плакала съм четейки постинги и съм се удивлявала как се поддържате всички обединени от тези проблеми.
А аз чак сега набирам смелост да пиша за нашия случай..Та значи синът ми се роди с пиелонефрит,не искаше да се изпишка 24 часа,след поставяне на катетър отдели гноино-мътна урина,освен това се роди и с Еписпадия.На 3 месеца постъпихме в Пирогов за цитроскопия и урография поради съмнение за рефлукс.Лекуващ лекар ни беше д-р Пандаров.За щастие на снимките всичко беше на ред.Но понеже откакто се роди все покаваше бактерия в урината пиехме антибиотик след антибиотик,докато накрая доктора каза,че всъщност на детето не може да се вземе стерилна урина и бактерията е от външно замърсяване(а и Боби не вдигаше Т,хапваше си нормално и се чустваше добре).Спряхме с антибиотиците,но естествено те си оказаха неблагоприятното влияние-слаб организъм.До сега Боби е изкарал 2 тежки бронхиолити,тежка диария и още какви ли не вирусчета лепна и какви ли не АБ изпи..изобщо постояхме си по болниците.
Забравих да кажа,че ни поканиха в Пирогов за операция на Еписпадията след 3 год.възраст.Но спомените от там не мога да ги изтрия от паметта си..изнервям се максимално като се сетя ,че пак трябва да се върна там..както и да е..
Страховете ми се върнаха отново след поредния престой в болницата.Боби беше със сополки и зачервени гърло,но започна да вдига висока Т с втрисания и именно това много ме изплаши.Нашите доктори ни знаят проблемите и решиха,че тия втрисания не може да са от червено  гърло и е направил уроинфекция.Тогава се усъмниха,че ги баламосвам,че няма рефлукс и ми поискаха снимките.Когато докторката видя че няма нищо,каза че това незначи,че на по късен етап не може да се появи и че сега може и вече да има.Възможно ли е това?? Този ад има ли край..
Знам,че малко наникъде го написах,но се надявам да сте ме разбрали.
Топли целувки на всички дечица и прегръдки за смелите им мами..бях там, видях какво е и никога няма да забравя ..

# 3
здравейте има ли някоя мама на дете имащо кистички по бъбреците.предварително ви благодаря

# 4
  • Мнения: 271
Герита, имам една книжка в която пише че често се случва ако детето много мърда ма МЦГ да покаже че няма рефлукс, а всъщност да има. Надявам се че при вас не е така, искрено се надявам. Много съжалявам, че постоянно боледува.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Честит Рожден Ден на mumi!


 
Желая ти здраве, късмет, да си много обичана и много семейно щастие! Целувки и на Маги!

Честито и на catnadeen и martisun за добрите новини!!!

# 6
  • Мнения: 1 802
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ЕМИ! ЖЕЛАЯ ТИ ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ МНОГО                     

                                ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ! БЪДИ ЗДРАВА!
  Hug

                                                                     



                                                                  newsm24

# 7
  • Мнения: 89
Gerrita много мъчно ми стана като прочетох историята ви.Надявам се след всичките мъки,които си преживяла да видиш светлина в тунела и да имаш сили да продължиш да се бориш за здравето и усмивките на твоето детенце Hug

# 8
  • Мнения: 186
БРАВО на Мария на catnadeen и на Марти на martisun!! Само такива новини нека се чуват!!  Heart Eyes

А също и Честит Рожден Ден на mumi! Пожелавам и от всички хубави неща по много Simple Smile)!

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, MUMI! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ, РАДОСТ И ЩАСТИЕ ДА ИМА ОКОЛО ТЕБ!

Герита, на Марти при микционната не се видя нищо защото първо не ни бяха казали че трябва да сме пазили диета предния ден и стомахчето му беше пълно с газове от адаптираното мляко и второ защото не пожела да се изпишка докато правеха снимката.
А иначе задръжката на урина беше толкова голяма че се виждаше на обикновен ехограф.
Доколкото знам е възможно да се появи хидронефроза на по-късен етап, но не съм специалист и може да те лъжа.
Не е задължително да правите операцията в Пирогов. Потърсете специалист в Токуда или в Правителствена болница.  Ние хописпадията на Марти (живот и здраве) ще я оперираме в Правителствена болница.
За имунитета педиатърката в Правителствена ни препоръча осцилококцинум и откакто го давам съм много доволна. Или не се разболява изобщо или кара вирусите много леко.

# 10
  • Мнения: 271
ЧРД на Муми  bouquet
Аз съм страхотен фен на Осцилококцинум. И мен оправя и детето. И при най-малкия симптом давам. Много съм доволна, наистина пресича вируса. Има и едно друго лекарство, пак хомеопатично, пак на гранули и даже е само 2.50лв. Казва се Инфлуенцум, но много трудно го намирам.

# 11
  • Мнения: 914
Здравейте момичета
Поздрави на catnadeen за успешните резултати
darove Тук има едно момченце с кисти по бъбречетата Но ще ти напиша послеИзвинявай

# 12
  • София
  • Мнения: 120
Честито за добрите новини, cartadeen и martisun!!!!!!! Само такива неща да пишем занапред!

Муми, честит рожден ден! Желая ти много щастие, късмет и всичко най-хубаво в живота!

# 13
  • Свищов
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!
Благодаря,че се отзовахте на постинга ми.Искам само да уточня,4е на снимката Боби беше на 3 месеца,отпуснаха го с упойка и тои не мърдаше,а и аз бях до него.Преди това ми казаха( забравих точно колко часа беше),но да не поема вода и мляко,даже и биберон не дадоха да му сложа,за да не отделя слюнка,та не е възможно да не е излязло на снимката ако има рефлукс.А за операцията на еписпадията има вариант да я правим в Плевен.Някой има ли отзиви за подобни операции там?
Исках да ви кажа и това че е чудесно да има с кого да споделя проблемите ни,да получа подкрепа и разбиране,а и помощ.Благодаря ви и от все сърце ви пожелавам да са ви здрави дечицата и някой ден всички тези проблеми и тревоги да останат само лош спомен.

# 14
  • Мнения: 914
Здравейте момичета Извинявайте че не ви пиша ,но сме изключили интернет през деня,защото каките ни в 1 и 2 клас имат изпити ,а голямата ,която е в 7 клас също прави изпити Не е както в Бг ,поне като аз бях  ученичка там Тук правят изпити на учебния материал писмено и усно по арабски и френски Вкл  и първи клас Завършват към края на юни ,а при нас е голяма жега Ходихме и до Рабат ,да се разправяме ,да ни дадат епоетин за малкия ,ние живеем на 200 км от Рабат,столицата но с татко сме свикнали ,тъй като лекуващата лекарка е в Казабланка на 120 км от нас
Момичета ,чета какво пишете за снимката,която показва рефлюкс ,при нас детето бе с  абцес откъдето всичко започна на 8 мес тогава разбраха че има проблеми в бъбреците ,направиха му катетър за 20 дни също както и детето на  герита излезе гной ,представяте ли си 250 гр гной но за голямо учудване на лекарите след 2 ден започна чиста урина И досега бъбречето работи но около 10 процента Така връщам се на снимката ,тогава бяхме с катетар и нито не ни правиха режим нито бе гладно или трябваше да се изпишка незнам ,но след половин час завърши снимката и установиха рефлюкс на страната на болния бъбрек 2 степен ,а на недоразвитото му бъбрече 4 степен След 15 дни му снеха катетара и и след 30 дни му направиха операция на синдром на джоксион незнам как е на бг нещо като възелче на уретера което бе причина за застойка на урината и абцеса ,поставиха му една спирала в уретера за 20 дни ,обясниха ни за да заздравее добре След 20 дни снеха спиралата  и му направиха операция на рефлюкс Слава богу оттогава не сме правили интервенции освен предстоящата му трансплонтация на бъбрек Засега още има проблеми кога да отидем ,да започнем перитониална диализа или направо трансплонтация и проблеми за цената и много други Надявам се на успешен край
darove Що се отнася за едно детенце на 1 год и половина запознахме се при лекуващата ни лекарка Когато е било на 3 мес е плакало цяла нощ Направили са му анализи и се оказали множество кистички по бъбречетата двустранно Детето се е наблюдавало при лекарката Редовно правят анализи ,следят креатинина ,сега е 16 доколкото знам Установиха рефлюкс Беше му направена операция когато бе на годинка През миналия месец разбраха на сентеграфи ,че работи само едното бъбрече Пази диета също като нас приема лекарства Виждам го детето през 15 дни ,защото му бия епоетин подкожно ,родителите му не могат а болницата е надалеко Пиши ми какво те интересува Пиши във форума защото лимита на лични е изчерпан ,а се надявам момичетата също могат да ти помогнат с нещо
ГЕРИТА  Аз съм завършила за рехабилитатор в Плевен преди много години поситих вашия град Когато ходихме на стаж в урологията в областната болница имах добри впечетления ,но нещата може би са се променили  УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт