въпроси за съдомиялна

  • 6 090
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 228
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?
Досега останах с впечатление,че само големите са добри.
А на мен мястото ми е кът.
А и половинката настоява да е от по-малките.
Заслужава ли си да се "боря" за най-голяма ,или и тази ще ми върши добра работа.
Аз нали съм везни,докрая ще се колебая дали съм избрала правилното. Embarassed


Моята е такава, ето тази:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021312
Перфектна работа ми върши  Peace
За марката - стига да не е супер куча, всички са еднакви според мен  Simple Smile

 - Аз съм много доволна - тамън ни стига за един ден да я напълним, за да не събирам мръсните съдове вътре; В случаи на гости - зависи, ако готвя у нас, пускам веднъж съдовете, в които съм готвила и после чиниите. Ако готвя от ресторанта - само чиниите наведнъж. Е, не приемаме по повече от 4 - 6 човека гости де  Mr. Green
 - Могат да се мият тенджери и тави, и то перфектно, събира ми и най - големите, които имам;
Всичко зависи от препарата - пробвах няколко, вкл. няколко видове таблетки (най - скъпия вариант). Най - добре според мен мият таблетки Сомат (извинявам се на феновете на Калгонит  Peace, няколко пъти купувам Калгонит, ама съм по - недоволна, въпреки, че са по - скъпи). Мия обикновено на 70 градуса всичко, понеже ме мързи да разпределям, пък и ако разпределям трябва да чакам второ пускане.
 - При нас можехме да сбутаме шкафовете и да навра 60 см., но така реших. Досега не ми се е наложило да съжаля  Rolling Eyes

Дърво не съм пускала. Пуснах една пластмасова купа от пазара - извадих я напукана на хиляди парченца (не се беше разпаднала, ама като я понатиснах и това стана  Simple Smile). Повече такива съдове не купувам.

# 16
  • Мнения: 1 311
За марката нищо не мога да ти кажа - нямам преки впечатления. Струва си да се бориш за по-голяма. При нас мъжа ми искаше голяма, аз бях по-навита на 45 см - сега се радвам, че той надделя  Laughing

Мия всичко заедно, съобразяваш програмата с най-мръсните съдове. Кристал мен лично ме е страх да сложа вътре, но и нямам толкова много, че да ми е трудно измиването му.  Дървените лъжици, бъркалки и т.н нямат проблем с миялната защото са от едно цяло парче дърво - но дъски, купи, панерчета и т.н. - може да излязат на части.

За препаратите - аз ползвам Сомат и съм много доволна.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз имам малка, засега върши работа, пускам я по веднъж на ден! Не пускам само тигани, почти всичко друго - да!

# 18
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?

Имам тази:http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012595
Спокойно мия и тенджера и тави и тигани. Досега не ми се е налагало да я пускам два пъти за 1 ден. Събира доста повече съдове отколкото очаквах. Въпрос на подреждане. А с 60 см  сигурно е по удобно!

# 19
  • Мнения: 741
И ние ще си купуваме скоро,та да ви питам трябва ли предварително съдовете да се забърсват с хартия или не?Ако има трохи или други дребни остатъци могат ли да развалят машината?

# 20
  • Мнения: 22 785
И ние ще си купуваме скоро,та да ви питам трябва ли предварително съдовете да се забърсват с хартия или не?Ако има трохи или други дребни остатъци могат ли да развалят машината?
Махат се само най-едрите отпадъци...трохи и тн.-не.

# 21
  • Мнения: 460
 ooooh!
момичета снощи си заредих съдомиялната със соли и хапче !пуснах и вс е о.к,ама солите не омакнаха и аз след това ги налех с вода ,ама толкова много че сего пък останаха под водата!т.е сега не знам да ли не сгафих нещо и да ли няма да вреди на самата машина!давайте съвети че ще пръсна!! Crazy

# 22
  • Мнения: 1 152
ooooh!
момичета снощи си заредих съдомиялната със соли и хапче !пуснах и вс е о.к,ама солите не омакнаха и аз след това ги налех с вода ,ама толкова много че сего пък останаха под водата!т.е сега не знам да ли не сгафих нещо и да ли няма да вреди на самата машина!давайте съвети че ще пръсна!! Crazy
Така се получава. Споко. Mr. Green

# 23
  • в баира
  • Мнения: 861
И аз да се похваля - купихме си съдомиялна BEKO - 10 комплекта. За да й направим сефтето поканих гости - 10 човека общо бяхме. Преди да сложа чиниите в машината, забърсах със салфетка едрите отпадъци. Сложих и тава, тенджери. Пуснах ги на 70 градус. Тавата беше измита отлично, а бяхме пекли наденица в нея и определено щях да търкам на ръка, ако я миех на мивката. Резултатът беше повече от отличен. Така и не разбрах, че съм имала гости.  newsm44

P.S. Купих препаратите на Сомат - сол, гланц и прах.

# 24
  • Мнения: 460
И аз да се похваля - купихме си съдомиялна BEKO - 10 комплекта. За да й направим сефтето поканих гости - 10 човека общо бяхме. Преди да сложа чиниите в машината, забърсах със салфетка едрите отпадъци. Сложих и тава, тенджери. Пуснах ги на 70 градус. Тавата беше измита отлично, а бяхме пекли наденица в нея и определено щях да търкам на ръка, ако я миех на мивката. Резултатът беше повече от отличен. Така и не разбрах, че съм имала гости.  newsm44

P.S. Купих препаратите на Сомат - сол, гланц и прах.
и моите са такива!!

# 25
  • Мнения: 500
От как имаме съдомиялня,мъжо се роди!Не му трябват плавниците! Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 2 521
А бе хора, ние сме 3-членно семейство и едвам успявам да напълвам вечер малка съдомиялна за 4 комплекта.
Все пак мисля, че при избора трябва да се отчита броя на членовете в семейството.
Моята е Мидея 5WD, позиционирана върху пералнята и засега даяни, бая центрофуги е изтърпяла, да ми е жива и здрава!

# 27
  • Мнения: 525
Здравейте!Имам въпрос към тези,които ползват по-дълго съдомиялна.
Моята е  WHIRLPOOL ADG-789
http://www.technomarket.bg/big_images/i_09021312.jpg
След като я купих направих първоначално зареждане със сол(както пише в упътването).Днес ми светна индикатора за сол,но като отворих капачката на резервоара видях,че е пълно до горе с вода.Как да си сипя солта?

# 28
  • Мнения: 1 152
Здравейте!Имам въпрос към тези,които ползват по-дълго съдомиялна.
Моята е  WHIRLPOOL ADG-789
http://www.technomarket.bg/big_images/i_09021312.jpg
След като я купих направих първоначално зареждане със сол(както пише в упътването).Днес ми светна индикатора за сол,но като отворих капачката на резервоара видях,че е пълно до горе с вода.Как да си сипя солта?

Сипваш солта вътре във водата и това е!

# 29
  • Мнения: 525

Сипваш солта вътре във водата и това е!

Точно това направих,но резервоара е пълен до горе и започва да прелива.Затова спрях и реших да попитам.

Общи условия

Активация на акаунт