Как храните 11-месечни бебета?

  • 2 976
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
За овесените ядки да кажа нещо - днес викам, хайде пак да пробвам да й направя. Направих от фините, с масло, сирене. Обаче тя нали още не дъвче, гълташе направо и явно й дразнеха на гърлото, та се закашляше почти след всяка глътка. Хапна си, но пак не ги изяде дори половината. Абе не знам. Май е най-голяма фенка на попарата засега, колкото и да не е полезна.
Да питам и друго - леща от кога мога да давам, че да разнообразя менюто? Каква е тази без люспите, къде може да се намери? Или вече може с нормална?

# 16
  • Мнения: 122
Май е най-голяма фенка на попарата засега, колкото и да не е полезна.
Моето дете яде попара от 6-ти месец.И не знам какъв е проблема? Сухар, масло, кафява захар, чай билков, сирене обезсолено- кое не е полезното????
Защо не се водиш по това, което бебо харесва.Не мисля, че графика или менюто на бебето на някой си, трябва да го приложиш и на твоето бебе. Само да вмъкна, че съм ПРОТИВ изкуствените храни и млека.

# 17
  • Мнения: 3 927
Цитат на: niko's mum
Само да вмъкна, че съм ПРОТИВ изкуствените храни.



Може ли са споцелиш какви са тези храни, че не се сещам Thinking



petty,
за беба купувам именно от белената леща, има я и в нормалните и в диетичните магазини. Недел давай с люспите.... Бобовите могат да се дават вече към годинката, не е проблем, аз предложих леща през 10-я месец, като първите 2-3 порции ги готвех смесено с ориз - за адаптация Wink  - нямахме никакъв проблем от лещата.

# 18
  • Мнения: 3 379
Не съм чела другите, но ще ти кажа как е при нас.

Сутрин
Кърма
Каша с плодове
Кърма

Обяд
Кърма
Зеленчуково или месно пюре

Следобяд
Кърма с бисквита или плодово пюре

Привечер
Кърма

Вечер
Кърма

Ние сме на 10.5 месеца, с почти същия режим, не мисля, че е проблем храненето ви.

# 19
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Taneto
Препоръчвам ви едни немски фини овесени ядки. Продават се в Метро. Марката е BRUGGEN. Убийствени са, многократно по-вкусни от българските и тях беба ги яде дори натюр!

yes! yes! yes!
ние си ги ядем целокупно цялото семейство.
Да се включа в графата "жалби и оплаквания": яде, като е с лелята през деня. Защото няма цица (бррр, че просташка дума Wink ), а е гладна С мен иска да суче.  По тази причина тези напредничави храни като супи и пр. не знам кога ще дойдат на дневен ред. Яде колкото да не е умряло от глад, а вечер се мята връз мен като гладно кученце. Чакам да стане на година, белким му дойде акъла. Естествено, не пие нищо. А иначе не е глупаво - прави много неща, бърбори, но не иска да яде като големите хора. Проблем с дъвченето няма никакъв. Дъвче прекрасно. Но не иска. Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Taneto
Препоръчвам ви едни немски фини овесени ядки. Продават се в Метро. Марката е BRUGGEN. Убийствени са, многократно по-вкусни от българските и тях беба ги яде дори натюр!

yes! yes! yes!
ние си ги ядем целокупно цялото семейство.

Аха, и ние сме им фен и само такива купуваме. Също много харесваме мюслитата им.
Изглеждат така:

А тук, на сайта, има има рецепти с овесени ядки:http://www.brueggen.com/english/nahrung/rezepte1.html

Общи условия

Активация на акаунт