Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр Варна

На моя приятелка вчера гинеколога и е изписал нифедипин за успокояване на матката - вчера е имала силни контракции и изглаждане на шийката , бебето доста е буйствало и лекаря предполага че то е предизвикало контракциите . Но попитахме  познати вкл и фармацевти и всеки се чуди защо е изписал нифедипин С ЦЕЛ ОТПУСКАНЕ НА ГЛАДКАТА МУСКУЛАТУРА  по мнение на фармацевти лекарството няма такова действие и може да е лекарска грешка . Още повече че лекарството не се препоръчва да се употребява от бременни и от хипотоници , а момичето е и с ниско кръвно . Моля пищете ако знаете нещо на някой изписвали ли са нифедипин при рикова бременност за отпускане на гладката мускулатура
Цитирай
На мен са ми изписвали магнерич поради същия проблем, но за този медикамент незнам.За него знам, че се пие от хора с проблеми с кръвното.
Цитирай

гр Варна

Моята приятелка днес е говорила с лекаря си предписал нифедипина и той и е казал че по света отдавна лекували с това лекарство при проблемни бременности , казал и е че няма значение и това че е хипотонична ,  това било подходящо лекарство за отпускане на гладката мускулатура, нищо  че у нас е популярно като лекарство за сърдечноболни . За мен е  много странно ама ....
Цитирай

Burgas

За пръв път чувам такова нещо.
В листовката е отбелязано, че не се препоръчва лечение с Nifedipin по време на бременност. И че може да се използва само, ако потенциалната полза оправдава потенциалния риск.
А тя на всичкото отгоре и хипотоничка... Аз в такъв случай бих потърсила второ мнение.

http://www.bda.bg/bdias/3643d.pdf

http://www.bda.bg/bdias/3643s.pdf

Цитирай

Абсурдистан

Нифедипинът, най-общо казано, се използва за понижаване на високо кръвно налягане. Особено подходящ, когато е наложително своевременно и бързо понижаване на кръвното. Пълна лудост, според мен е да дадеш такова лекарство на хипотоник. Аз не бих го пила. Не съм съгласна и с изказаното от лекаря становище, че това е световна практика за овладяване на контракциите.
Цитирай

София

мъжа ми по грешка беше изпил 1 или 2 хапчета на майка си и спа 24 часа, а кръвното му е 120/80. Така че и според мен, нека потърси второ мнение
Цитирай

Чела съм много материали в интернет по въпроса (при първата ми бременност бях постоянно с контракции) и наистина в САЩ се прилага това лекарство с тази цел. Отзивите на майките са че много помага. Незнам защо в БГ не се прилага.
Цитирай

Нифедипина има това свойство да отпуска гладката мускулатура,но тук не се ползва за такова нещо.
По скоро е експериментална практика.
http://www.clinicalevidence.com/ceweb/conditions/pac/1404/1404_I2.jsp

Аз ли4но не бих го ползвал за тази цел.Прекалено рисковано е.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.