с каква вода даразтварям адаптираното мляко?

  • 11 951
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Здравейте на всички Simple Smile. Следя форума още от бременността си. На 10.05.2007 се роди моята прекрасна Елена Simple Smile. Но с нейното появяване дойдоха и въпросите дали се справям добре с грижите за нея. Много исках да кърмя но не ми достига кърма и се налага да дохранвам. Единият от въпросите ми е мога ли да разтварям адаптираното мляко с натуралната вода на Девин (розов етикет), която била подходяща за кърмачета, без да я преварявам? другото, което ме интересува е, да слагам ли допълнително малко захар в млякото, храня я с Фрозлак за сега. Питам защото такава е препоръката на педито, макар че аз нещо не сам много съгласна. А напоследък имаме и много газове и май трудничко ака, та се чудя дали не е от млякото и дали да не го сменя. Вече прегледах темата за най-предпочитаните млека, но все пак - вашия съвет. Благодаря  Wink

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз също от самото начало дохранвам с Фризолак, а от 2 месец е изцяло на АМ. Също давам от Девин с розов етикет, но я преварявам. Мисля да го правя до годинката.
В никакъв случай не слагай  захар в АМ.
Можеш до 2 месец да слагаш по малко захар във водата , но в АМ не се слага.
Значи за запека не мога да те посъветвам.Ние също имахме запек и аз дадох овесена вода, но не знаех нищо за глутена. За това други майки да те посъветват. Peace

# 2
  • Мнения: 5 362
За водата-да,става с розовия Девин.Аз ги редувах Девин и преварена чешмяна.
От Фризолака и ние се запичахме-минахме на Фризовом и проблемите изчезнаха.
Не слагай захар в млякото!
Съветите на педито ви подлежат на съмнение Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Може да използваш Девин с розовия етикет за приготвяне на АМ.
Аз преварявах чешмяна вода в ел.каната, захар към АМ не съм добавяла и мисля че не е нужно да го правиш  Naughty
Ние пием на Нестле НАН, не е имала проблем с запичане. Та незнам дали запека може да се дължи на Фризолака  Thinking

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Найстина можеш да смениш с Фризовом ако имате проблем с изхождането.
Захар не слагам никъде,още по-малко пък в АМ/то си е сладко/.
Аз си преварявах чешмяна вода до 1г,но може и с розовия Девин/не се преварява/.Ако се притесняваш за стерилноста на водата можеш да я загрееш до степен на завиране.

# 5
  • Мнения: 27 524
Да, може да даваш розов Девин и няма нужда да се преварява. Аз така правех.
Категорично и огромно НЕ на захарта, не бива, грешно е, вредно, ненужно. Може и да си смениш педито!
Фризолак-а запича. Аз не го харесва. Според мен са добри Аптамил и Нутрилон.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Да и аз сега взех от Девин с розовия етикет, за навън да ми е по лесно да има вода под ръка винаги  Peace / но знам, че  минерална вода не се преварява /
Захар в АМ не се слага  Peace
Ние сме на НАН и нямаме проблем с запичането, даже сега четох една тема за НАН и НУтрилона и се чудя да ли не мина на Нутрилон много положителни отговори имаше  newsm78 /не ти отговорих много на псоледния въпрос  Embarassed/

Малкия беше изцяло на Аптамил от раждането и беше с зверси запек 

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 488
1.Можеш АМ с Девин розов ДА
2.Никаква захар в АМ
3.Ние в началото също бяхме с Фризо запече се зверски и от тогава сме с Нутрилон

# 8
  • Мнения: 393
За водата-да,става с розовия Девин.Аз ги редувах Девин и преварена чешмяна.
От Фризолака и ние се запичахме-минахме на Фризовом и проблемите изчезнаха.
Не слагай захар в млякото!
Съветите на педито ви подлежат на съмнение Thinking
Подкрепям напълно!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Може да даваш Девин с розов етикет, макар че аз лично до 10-я месец преварявах чешмяна вода.
Фризлока и Нан-а запичат. Може да смениш млякото. Аз съм много доволна от Нутрилон.
Не слагай захар в никакъв случай.

# 10
  • Мнения: 1 289
За ДЕВИН с розов етикет съм и я давам непреварена.
Фризолак-а го давам от втория месец,беше се запекъл само един-два пъти и вече мноого редовно си се изхожда детето.
НЕ,НЕ,НЕ на захар във водата,а още по-малко в млякото.

# 11
  • Мнения: 2 677
Девин е подходяща за приготвяне на АМ, няма нужда от преваряване. Захар в млякото - категорично не.

# 12
  • Мнения: 128
Към 200мл АМ добавяш 1 чашка захар, 2 чаши брашно, 1 яйце и половин бакпулвер.
Печеш в умерена фурна до зачервяване. Шегичка
Много ме забавляват педитата в нашата родина. Вземи я смени преди да е захранила детето ти на 2 месеца.
Да ти е жива и здрава Елена и голяма красавица да стане (щом си я орисала с това хубаво име).

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 02:54 от reivan

# 13
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Към 200мл АМ добавяш 1 чашка захар, 2 чаши брашно, 1 яйце и половин бакпулвер.
Печеш в умерена фурна до зачервяване. Шегичка
Много ме забавляват педитата в нашата родина. Вземи я смени преди да е захранила детето ти на 2 месеца.
Да ти е жива и здрава Елена и голяма красавица да стане (щом си я орисала с това хубаво име).
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 14
  • Мнения: 1 289
Абеееее нямат равни педиатрите.Мойта ме съветваше да го захранвам на два месеца със сокче и пр.Даже сега иска да заменим обедното храненес картофено пюре с масло и сол  #Crazy Направо луда работа,добре ,че изобщо не я слушам.

Общи условия

Активация на акаунт