ЖЪЛТИ ЗЪБКИ НА КЪРМАЧЕ?

  • 1 443
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Синът ми е на 11 месеца. От известно време забелязвам,че долните му зъбчета са с с жълт цвят SadСподелете своя опит- има ли място за притеснение, какви са евентуалните причини, със стоматолог или с педиатър да се консултирам?/ уточнение-Гого е изключително кърмено бебе, а първите зъбки му избиха още на 4 мемеца/

# 1
  • Мнения: 1 883
Ами нашата зъболекарка каза, че щом се появи първия зъб да почваме да мием. Laughing Заведи го на стоматолог да се консултираш. Wink

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
понякога се получава от прием на АБ - консултирай се със стоматолог!

# 3
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Другият вариант е прекалената употреба на моркови. На дъщеря ми и пожълтя всичко видимо, спрях го моркова и изчезна след един месец оцветяването.Само предполагам.

# 4
Preporu4vam detski stomatolog - d-r Markova, raboti v "Medstom", 981 0000; pri nas se okaza mnogo seriozno (ot naturalnia sok prez nosta). Ne gubi vreme!

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Казали са ти - зъболекар!

# 6
  • Мнения: 2 292
чувала съм, че от някои антибиотици пожълтяват зъбките . и морковите оцветяват .

# 7
  • Мнения: 7 837
И как зъболекар ще даде адекватен съвет за 11 мес. бебе? Интересно ми е  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 929
Знаеш ли, и на моя син му има нещо на зъбките, но не са жълти. На някои горни зъбки има по-скоро нещо зелено. И аз не знам какво е. Може ли да е зъбен камък? Кърмех го до скоро на поискване. Дали не е от нощното кърмене? Не знам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И на Павел леко жълтеят горните зъбки.Стоматоложката каза,че е малък за преглед,а педито че никой не може да ми отговори защо.АБ не е пил много и по дълго време и моркови не яде кой знае колко,но  33uu

# 10
  • Мнения: 2 082
приемали ли сте капки с флуор,вие или детето.ако да,има вероятност да е от тях

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Как ще са малки. Просто ви трябва стоматолог, който да се захване с детето и по подходящ начин да си направи прегледа. На Иван първата му пломба я сложиха преди година и половина. Като преди да се постави се чистиха зъбните канали  се поставяше лекарство 2-3 пъти. Щом са успели да направят това без упойка и каквито и да е било други средства, не виждам защо да не се направи преглед.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
За антибиотиците, по - точно за тези, които оцветяват зъбите, мисля, че не се изписват на деца. Ако пък пожълтеят от антибиотик, до дни след спирането на лекарствата зъбките се оправят.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не я знам бре,тя и за зъбите разправя че се мият след 2-рата годинка ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт