Кога прохождат бебетата

  • 31 728
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Мили мами много се чудя кога бебетата прохождат. Моята бебка е толкова щура в проходилката. По цял ден бяга с нея и гони кучето.  Аз съм проходила доста рано - в 9 месец. Та се чудя каква е средната възраст при която прохождат бебетата?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Когато им дойде времето Peace

# 2
  • Мнения: 3 456
Мили мами много се чудя кога бебетата прохождат. Моята бебка е толкова щура в проходилката. По цял ден бяга с нея и гони кучето.  Аз съм проходила доста рано - в 9 месец. Та се чудя каква е средната възраст при която прохождат бебетата?
Ти просто ме разби... Rolling Eyes
Всяко дете прохожда различно, когато е готово. Средната възраст е около годинката, ама не вярвам, че не го знаеш...

# 3
  • до канала
  • Мнения: 518
съжелявам но не гласувах големия проходи на 8м а малкия все още не е проходил Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Не знам каква е средната, гласувах кога моето порходи - на година и половина.
Обикновено преди годинката прохождат, но не е задължително, нито притеснителано, ако стане след това.

# 5
  • Мнения: 6 164
Всички прохождат различно, гласувах кога проходи моето. Криско проходи на 1. От 11 месеца ходеше стабилно, но ми държеше ръката, просто, защото му беше по-спокойно, но не я ползваше за упора. А иначе се почувства сигурен и тръгна да си обикаля сам на 1 г. и 2 дни, но пък за сметка на това много стабилно и с пуснати ръце.

# 6
  • Канада
  • Мнения: 494
Всичко е абсолютно индивидуално!Аз съм проходила на 8 месеца,а сина ми на 10 и половина.Не мисля,че има някаква точно определена възраст на която трябва да се проходи!

# 7
  • Мнения: 1 555
Ми това е толкова относително, колкото и проговарянето ! Иначе синът ни проходи 2-3 дена преди да направи 1 годинка!

# 8
  • Мнения: 1 008
Около годинка,но всичко е индивидуално.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето "бебе Rolling Eyes" проходи на 1г.5м.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 037
Когато им дойде времето Peace

най-точно казано, някъде между 9 и 18-24 месеца...моето на 9 проходи

# 11
  • Мнения: 8 242
Тони ходеше сам по мебелите и за 2те ръце на 8 месеца, държеше ме за пръстчето и правеше по 2-3 крачки сам на 9 месеца, на 10 вече тичаше из вкъщи.

# 12
  • Мнения: 1 427
Когато им дойде времето....царят е прав! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 567
Не съм чувала да има точно определена възраст за прохождане. Едни прохождат на 9 месеца, други като моята на година и половина.
От ортопеди съм чувала, че не се препоръчва ранното прохождане, защото е по голям риска от луксация. Ако пък до година и половина не проходи се приема, че има някакъв проблем. При моята се оказа точно така.
Не е лошо до годинката да се направи поне една консултация с ортопед.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 247
Около годинка,но всичко е индивидуално.
Peace

# 15
  • Мнения: 2 208
Когато им дойде времето Peace
Най-точно казано!
Всяко дете се развива индивидуално и прохожда когато то е готово...

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Няма как да гласувам, защото имам 2 деца, които се развиваха по различен начин, съответно проходиха на различна възраст.
За статистиката, дъщеря ми "проходи" на 9 месеца и седмица, но в действителност стана стабилна към 1 г.3-4 месеца.
Синът ми проходи седмица преди да навърши 1 годинка, стабилен беше на 1г.4-5 месеца.

# 17
  • Мнения: 3 423
Като гледам хората около мене,
все някога ще да са проходили.

# 18
  • Мнения: 46 492
1 година 2 месеца и 2 седмици.

За нормално прохождане се смята от 10 до 18 месеца

# 19
  • Мнения: 27 524
За нормално прохождане се смята от 10 до 18 месеца

 Peace

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
още не е проходил- на 10 месеца и 20 дни е! Държа го за двете ръчички и ходи, но сам не може да стои изправен!

# 21
  • Мнения: 91

За нормално прохождане се смята от 10 до 18 месеца

Тя проходи на 10 месеца

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
на 1 година и 2 месеца

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Кой ли знае.......кой когато иска newsm78

# 24
  • Мнения: 2 015
На повечето ми познати децата проходиха около годинката.

# 25
  • Мнения: 5 183
Моят син проходи 2-3 дни преди рождения си ден, а после се кютна и запо4на пак дапълзи (след тежка Варицела), та проходи едва на 1 година и 4 месеца.

# 26
  • Мнения: 6 155
Всяко дете е различно.
Моето проходи на 1г. и 4мес.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На 1г и 3м.

# 28
  • Мнения: 24 467
Според статистиката- между 10 м. и 1 г. и 4 м. Ранното стимулиране на ходенето не се препоръчва, а при закъснение е добре да се направи консултация с педиатър и ортопед.
И ранното и късното прохождане не означават ранно или по- добро разитие на бебето, нито някаква по- голяма стабилност в походката. Има деца, които са готови и могат да ходят, но се бавят поради това, че са открили пълзенето и така им е по- лесно или просто поради страх да се пуснат. Общо взето ако не е налице някаква патология този въпрос няма особено голямо значение.

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 09:51 от Judy

# 29
  • Мнения: 3 092
Още не е проходила

# 30
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня проходи на 1 година и 1 месец.

# 31
  • Мнения: 5 362
Моето дете проходи на 1г.и 2мес.
Средно положение е годинката.
То и аз съм проходила на 10 мес.,но не е задължително и децата ми да са така Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 700
Синът ми проходи на 1г, 3м и половина. Преди това 6 месеца лазеше.

# 33
  • Мнения: 441
Каката проходи на 1год. и 2 месеца.
Малкият на 11 месеца.
Всяко дете е различно,не мисля,че има закон кога да проходят бебетата.
Кой ли знае.......кой когато иска newsm78
  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Когато им дойде времето Peace

АНДЖЪК! Crazy

# 35
  • Мнения: 4 621
Когато им дойде времето Peace
Peace
При всяко дете е различно. Яна търчеше с проходилката от 7 месеца, пълзеше като войник, но прогоди стабилно на 1 г. и 2 месеца Hug

# 36
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За всяко е различно!  Peace

# 37
  • Мнения: 2 587
Когато решат че са готови за това.Моята дъщеря проходи на 9месеца,но знам че средното е около годинка.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 907
Синът ми проходи на 1г. - в действителност няколко дни прди това - така и гласувах.

# 39
  • Мнения: 2 663
За нормално прохождане се смята от 10 до 18 месеца

 Peace

 Peace
Когато е готово за това тогава.Сина ми проходи на годинка и 1 месец

# 40
  • Мнения: 4 451
Средната възраст, на която прохождат бебетата е годинка, годинка и нещо. На голямата ми дъщеря правихме прощъпулник точно на рожденният и ден, когато навършваше 1г. Бебката е в процес на уене, голяма мераклийка се оказа. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 917
Зависи. Гери направи първите самостоятелни крачки преди да навърши 11 месеца, а стабилно проходи към годинка и месец Peace

# 42
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Около годинката  Peace
И двете ми деца проходиха на годинка и седмица. Таткото ни обаче е проходил на 9мес и 10дни  Shocked

# 43
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Всяко дете е различно.Синът ми проходи 3-4 дни преди да навърши 10 м.

# 44
  • Мнения: 40
Всичко е индивидуално,но моя син проходи на 1г. и 6 дни.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Наистина е индивидуално. Синът ми проходи на 1 годинка и няколко дни. Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 134
Най-общо казано - когато се почувстват сигурни за това. Обикновено около годинката.
Синът ми проходи на годинка и един месец, а малката - на годинка и два. И двамата са били без проходилка, лазеха отлично и почти не съм ги водила за ръчичка (пазех си кръста  Mr. Green).
Само да уточня, че под "прохождане" аз разбирам стабилни 7-8 крачки.

# 47
  • Мнения: 1 733
Когато им дойде времето Peace
Подкрепям!

# 48
  • София
  • Мнения: 3 787
Наистина,много ще ти е трудно да определиш нещо по тази анкета.
Моето проходи на 11 месеца Wink

# 49
Moeto prohodi na 1god. i 1mesec.No neznam za6to niama instikta za padane.Pada kato talpa.Izviva se v krasta i si pada na glavata.ve4e po4ti mesec ot kakto se pusna.Kato tragne da pada go slagam na dupeto da se seti no zasega bez uspeh

Общи условия

Активация на акаунт