? за хладилник (не за вграждане) под плот

  • 2 298
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Значи под кухненския плот искаме да си сложим обикновен хладилник (не за вграждане). Взели сме си по-широк плот, така че хладилника да не стърчи изпод него, и ще му сложим една вратичка отпред, така че да не се вижда, но сега пък възникна проблем с цокъла (мисля, че така се казва тази лента, която скрива крачетета на кухненските шкафове).
Хладилникът, който сме избрали почти няма цокъл, вратата му започва на 2-3 см от земята, а цокъла на шкафовете стандартно бил висок 8-10 см (ми казват от фирмата, която ще ни прави кухнята), т.е. вратата на хладилника ще запъва в този цокъл и няма да може да се отваря. От фирмата ми предлагат там, където е хладилника цокълът на шкафовете да прекъсва, но на мен това не ми допада особено, понеже ще се получат 2 шкафа с цокъл, после изведнъж само вратичка без цокъл и после пак шкаф с цокъл изобщо  ooooh! Да сложим подложка под хладилника, за да дойде вратата му над цокъла не ставало, защото щяло да стане много високо и кухненския плот ще се вдигне на близо 1 м (стандартната височина е 90 см). Изобщо голям ужас  #Crazy #Crazy Моля помагайте с идеи какво да се направи   bouquet

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
не може ли да се залепи фолио с цвета и големината на цокъла върху долната част на вратата на хладилника и да имитира, че цокъла продължава. така ми хрумна сега.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
А по някакъв начин не може ли да се захване парче от цокъла за вратичката, която ще скрива хладилника? Отвътре с планки примерно и като се отвори вратичката цокъла се отваря с нея.

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 13:16 от Лалка

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Хладилника купен ли е вече? Ако не е, препоръчвам изобщо да не се занимаваш с глупости и да си купите за вграждане. Аз така се мъчих с различни варианти да скривам миялна, но всичките накрая се оказваха в една или друга посока неподходящи. За цокъла важеше същото, като при теб, избора на широки плотове е много малък...и разни други неразбории. Накрая се ядосах и реших, че ще купим нова - вградена.
Да те питам предвидили ли сте вентилационен отвор някъде? Трябва зад хладилника да има поне 10-15см разстояние до гърба на шкафа, за да може въздуха да циркулира и да охлажда компресора. Имаше и други изисквания, но сега не се сещам. Просто обмислете варианта много добре, после да си нямате проблеми Peace

# 4
  • Мнения: 432
Мерси на всички за идеите   bouquet  Ще ги обсъдя днес с фирмата, за да кажат какво може да се направи. А иначе хладилникът  още не е купен, но плотът вече е  Rolling Eyes  А  вградените са доста по-скъпи  Rolling Eyes
             

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Защо не провериш в магазините за уреди с транспортни дефекти?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136706.0  В тази тема има дадени адреси. Поне във Варна такива уреди са на доста добри цени и ще се спестиш сложните еквилибристики.
Пиши после как сте решили проблема!

# 6
  • Мнения: 479
А иначе хладилникът  още не е купен, но плотът вече е  Rolling Eyes               

Плотът без проблем ще го отрежат  на 60 см Wink. Но явно имате място за широк плот и под него -за големи шкафове, затова дори и да вземете хладилник за вграждане пак може да го сложите под широкия плот- нищо не му пречи!

Аз също съм на мнение, че може да имате проблем с охлаждането на уреда, който не е за вграждне и бих ви посъветвала въобще да не слагате вратичка отпред, за да има все пак по-добра циркулация на въздух. А и  всеки път като се вади нещо ще трябва да отваряш първо едната, после другата вратичка.

А вие фризер или хладилник искате? Питам, защото и аз се замислям за един фризер под плот.....

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 09:26 от oxyjenia

# 7
  • Мнения: 432
Плотът без проблем ще го отрежат  на 60 см Wink. Но явно имате място за широк плот и под него -за големи шкафове, затова дори и да вземете хладилник за вграждане пак може да го сложите под широкия плот- нищо не му пречи!
Те че лесно ще го отрежат е ясно, но много скъпичък ще ми излезе този 60-см плот  Sick Иначе не че имаме много място - напротив, точно защото кухнята и холът са в 1 помещение (и то не особено голямо) искам всички уреди да са скрити и да го няма усещането за кухня и манджи. Така че вратичка ще има задължително   Mr. Green А за двойното отваряне - има едни водачи (мисля, че така се казваха), които захващат дръжката на уреда за вратичката на шкафа и отваряш всичко с 1 движение. Трябва да пусна тема да питам къде ги продават, че в нашата фирма нямат.
Хладилник искаме, не фризер. От него ще се лишим, просто няма никакво мястои за него  Grinning
Ментолка, мерси за идеята, ще проверя задължително в тези магазини, дано да излезе нещо.
А иначе да ви кажа, май окончателно се спряхме на 1 по-различна идея, с която избягваме проблема с цокъла (на проектантката вече й призлява като чуе за нашите идеи, ама това е положението  ooooh!).  Та значи - след дълги размисли, чертежи и т.н. решихме, че можем в единия край на кухнята да си направим колона от шкафове от горе до долу, като най-ниско долу сложим един шкаф или чекмедже с височина 30-40 см и върху него хладилника. Така хем ще си имаме цокъл, хем хладилникът ще е по-нависоко и ще е значително по-лесно да се бърка в него без да трябва да се сгъва човек на 2.  bowuu  bowuu Дори да намеря евтин за вграждане пак мисля ще си го вградя така и да ми е по-нависоко.
От фирмата казаха, че ще изчертаят и този вариант, за да видят как ще стане и другата седмица ще се обадят. Така че при всички случаи ще пиша да кажа какво е станало.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт